Latvijas hokeja fani lepojas ar valstsvienību

Latvijas Televīzijas aptaujātie hokeja fani atzīst, ka tik iespaidīgu valstsvienības spēli pasaules čempionātā nebija gaidījuši un izlase parādījusi ļoti spēcīgu sniegumu pret pasaules līmeņa komandām. Pērnajā naktī fanu emocijas pildīja Rīgu un skaļākā vieta bija fanu telts pie Rīgas Kongresu nama, kur varēja noskatīties Latvijas un Zviedrijas maču ceturtdaļfinālā.

Teltī bija manāmi arī Zviedrijas valstsvienības līdzjutēji, kuri nekautrējās atbalstīt savas valstsvienības spēlētājus. Pēc uzvarētājvalsts himnas nodziedāšanas fani atzina, ka Latvja ir aizvadījusi izcilu spēli un neviens ko tādu negaidīja.

Zviedrijas izlases līdzjutēja Džūlija spēli raksturoja kā ļoti labu, un sacīja, ka lepnas par rezultātu var būt abas komandas, iespējams, zviedri gan nedaudz vairāk. "Es domāju, ka abas komandas ir bijušas ļoti labas ļoti ilgu laiku, un es domāju gan Latviju, gan Zviedriju," viņa teica. Džūlijas tautietis Juakims piebilda, ka tā bija labākā spēle, kāda jebkāda bijusi.

Savukārt Jānis uzskata, ka Zviedrija neparādīja labāko sniegumu un uzvaras gūšanai favorītiem būtu vajadzējis spēlēt labāk, ja reiz skandināvi pretendē uz čempionu lauriem. "Mēs parādījām labāko sniegumu," atbalstu Latvijas izlasei pauda Jānis.

Turpretim Ints ir pārliecināts, ka zviedri bija mazliet nobijušies, jo Latvijas izlase radīja spiedienu, kam pretinieki nebija gatavi. "Mūsējie spēlēja pareizi. Zviedriem paveicās meistarībā, varbūt nedaudz veiksmes," pretinieku uzvaras sastāvdaļas nosauca Latvijas fans.

Latvijas sniegumu gan spēlē pret Zviedriju, gan grupas kārtā pret Kanādu, kam arī tika atņemts punkts, par sasniegumu uzskata kanādietis Alans, kurš atzīst, ka Latvijā dzīvo ļoti gaiši un jauki cilvēki.

"Viņi cīnījās labāk, nekā mēs gribējām, bet abas komandas turējās labi," spēku samēru izvērtēja Alans. "Spēli skatījāmies bārā, bet, lai es tiktu ārā, man visiem bija jāuzsauc dzērieni. Ļoti jauki un gaiši cilvēki. Es mīlu Latviju. Es mīlu Latvijas cilvēkus un hokeju."

Latvijas izlase jau ir atgriezusies Latvijā, bet galvenais treneris Bobs Hārtlijs devies otrpus okeānam. Neierasti komanda no čempionāta atgriezās mazās grupās, jo nebija pietiekami daudz biļešu, lai komanda ceļotu visa kopā. Valstsvienības treneris Artis Ābols pēc atgriešanās Rīgā atzina, ka mājās ir labi un aizvadītais čempionāts vēl ilgi paliks atmiņā.

"Panākumu atslēga bija komanda. Bobam [Hārtlijam] izdevās komandu saliedēt, un viņi cīnījās līdz pēdējai sekundei," sacīja Ābols. "Izskatās, ka Bobs spēs lauzt mūsu domāšanu. Neviens nejutās gandarīts pēc zaudējumiem, visi bija vīlušies. Mēs varējām Zviedriju aizsūtīt mājas."

Jau vēstīts, ka pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase ceturtdien ar vienu vārtu starpību zaudēja zviedriem un turnīru noslēdza 8.vietā.

A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0