Latvijas fani Dānijā kopā ballējas reti, palīksmo arī studentu kravas mašīnā

Pasaules čempionāts Herningā nav izpelnījies lielu Latvijas fanu atsaucību – no Latvijas atbraukušais līdzjutēju skaits ir ļoti neliels ar dažiem simtiem hokeja cienītāju, turklāt daudzi no Dānijas jau devušies atpakaļ uz Rīgu. Tomēr līdzjutēji par sevi Dānijas mazpilsētā atgādina, nolīgstot vietējo studentu izklaidēm pielāgotu kravas auto, kā arī satiekoties ballītē vairākus desmitus kilometru no Herningas.

Nedēļas nogalē Latvijas izlasi tribīnēs Herningas ledus arēnā atbalstīja nebūt ne mazs līdzjutēju skaits, taču lielākoties pūli veidoja Dānijas, Lielbritānijas, Īrijas, Vācijas un Norvēģijas latvieši. Tieši ārpus Latvijas dzīvojošajos latviešos jūtama vēlme savu valstsvienību atbalstīt kopīgās aktivitātēs. 

Tā kā latvieši Dānijā dzīvo visai izkaisīti, nav arī lielu kopēju burziņu un izpaliek liela mēroga nekārtības. Vienīgā iespēja faniem palīksmot kopā bija pēc uzvaras pār Dienvidkoreju, kad 70 kilometru no Herningas attālajā Vailes pilsētā notika “Vejles Baltie Krekli”, kur latvieši varēja dejot Normunda Jakušonoka un Valda Blaubuka mūzikas pavadībā. Pasākums bija pulcējis vairākus simtus fanu, kuri līksmoja līdz pat trijiem rītā. 

“Ļoti jauks un mājīgs pasākums,” nākamajā rītā pēc burziņa lsm.lv atklāja Jakušonoks, kurš Dānijā iepriekš bija viesojies tikai vienu reizi. Viņam nelielā Vailes pilsētiņa tīri labi patīk, cilvēki Jitlandē ir jauki un atvērti.

“Pasākums tiešām izdevās,” atzina arī viens no fanu kustības līderiem Jānis Barkāns.

Krodziņa “The Old Irish Pub Vejle”, kur patvērumu raduši “Baltie Krekli”, darbinieki par dejojošajiem latviešiem bija gana priecīgi un norādīja, ka dāņu uzvedība šādos pasākumos esot daudz trakāka.

Savukārt Īrijas latvieši katrā pasaules čempionātā rīko saviesīgus pasākumus uz riteņiem. Piemēram, Ķelnē bija "party bus", limuzīni - Maskavā. Savukārt Herningā ne bez sarežģījumiem izdevās nolīgt svinēšanai pielāgotu kravas automašīnu. Pasākuma organizators Imants Mālmanis pastāstīja, ka atrast to nebija viegli. Tika vaicāts daudzām firmām, taču tās norādīja, ka likumos noteikta atļauja braucamo lietot tikai studentiem. Visbeidzot viena firma tomēr piekritusi pakalpot arī Latvijas hokeja faniem.

Kravas auto kulbā vienkopus pulcējās ne tikai latvieši no Īrijas, Lielbritānijas un Latvijas, bet arī Latvijas hokeja fane no Krievijas un viens autentisks īrs latviešu kreklos.

Izbaudi lielisku hokeju!

Visas Latvijas valstsvienības spēles pasaules čempionātā tiešraidē skaties LTV7 un lsm.lv
Visus spēļu video skaties arhīvā vienuviet

Pasaules čempionāts Dānijā turpināsies līdz 20.maijam. Latvijas izlase nākamo spēli aizvadīs ceturtdien pret ASV valstsvienību. Grupas kārtā Latvijas izlase līdz 15.maijam stāsies pretim arī Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām. Otrā grupā spēlē Austrija, Baltkrievija, Čehija, Francija, Krievija, Slovākija, Šveice un pašreizējā titula īpašniece Zviedrija.
 

Čempionāta pirmajā posmā divās grupās sadalītas 16 komandas Dānijā izspēlēs apļa turnīru. Četras labākās katras grupas komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām valstsvienībām turnīrs būs beidzies.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0