Sadaļas Sadaļas

Latviešu hokeja faniem arī Dānijā būs savs krogs

Pasaules hokeja čempionāta laikā Dānijā jau desmito gadu darbosies literāri muzikālā kluba “Četri balti krekli” filiāle. Šoreiz Normunds Jakušonoks un Valdis Blaubuks muzicēs nevis Herningā, kur Latvijas hokeja izlase aizvadīs spēles, bet 70 kilometrus attālajā Vejlē, kur dzīvos liela daļa Latvijas hokeja līdzjutēju.

Latviešu burziņi notiks 8. un 10. maijā pēc Latvijas izlases spēlēm pret Dienvidkoreju un ASV, un norises vietā būs “The Old Irisih Pub Vejle” (adrese - Dæmningen 15, 7100 Vejle). Plānotais pasākuma sākuma laiks – plkst. 21.00. Ieeja bez maksas.

“Nav noslēpums, ka Herningas apkaimē nav tik daudz naktsmītņu, lai tur varētu komfortabli dzīvot itin visi hokeja fani. Kā latviešu galvenā mītnes vieta ir tieši Vejle, tādēļ arī uzreiz bija pilnīgi skaidrs, ka arī “Kreklu” filiāle ir jārīko tieši šajā pilsētā,” teic viena no krodziņa idejas autorēm, tūrisma operatora “Travel Art LV” valdes priekšsēdētāja Inese Krūmiņa, piebilstot: “Šogad Latvijas hokeja līdzjutēju būs mazāk nekā iepriekšējos gados, taču patiešām ceru, ka “Vejles Baltajos kreklos” jautrība sitīs augstu vilni!”

Zīmīgi, ka “The Old Irish Pub” ir arī viena no demokrātiskākajām vietām Vejlē, kur alus pēc Dānijas mērauklām maksā salīdzinoši maz – apmēram piecus eiro, turklāt arī krodziņa darba laiks ir krietni demokrātiskāks nekā citviet – kroga menedžeris Kaspers atklāja, ka krodziņš darbosies līdz pat plkst. 5 rītā.

“Esmu priecīgs, ka šoreiz čempionāts notiks mazpilsētā – tieši mazo miestu burvība vislabāk atspoguļos šīs karaļvalsts īsto būtību,” pauž mūziķis Normunds Jakušonoks, kurš iepriekš Dānijā bijis tikai reizi un īsajā vizītē nav paguvis lāgā apjaust, kādā šī zeme ir. “Vienīgais, ko atceros – dzīvojamo māju logiem nav aizkaru – viss kā uz delnas,” gremdējas atmiņās N. Jakušonoks.

Viņam jau šī būs devītā reize, kad viņš muzicēs čempionāta norises vietās, bet kopumā “Četru baltu kreklu” filiāle svinēs jau desmit gadu jubileju. Pašam atmiņā spilgti palikuši visi krodziņi, kas pārtapa par “Četru baltu kreklu” filiāli čempionāta norises vietās, un pateikt, kurš no tiem ir bijis labākais un jautrākais, esot patiešām grūti.

“Desmit gadi – taisni neticas! Pirmo reizi “Četri balti krekli” hokeja filiāli iedarbināja tālajā 2008. gadā Kanādas pilsētā Halifaksā. Nākamajā gadā Latviju piemeklēja dižķibele, un daudzi fani palika mājās, nevis devās uz dārgo Šveici, tādēļ tur filiāli nerīkojām. Taču jau 2010. gadā tradīciju atjaunojām. Izņēmums bija 2012. gads, kad “Kreklu” filiāle” darbojās uz “Tallink” kuģa Rīga–Stokholma un līdzjutējus priecēja grupa “Mākoņstūmēji”, bet pašā norises vietā Stokholmā dzīvās mūzikas vakaru nebija,” atceras “Četru baltu kreklu” līdzīpašnieks Ainārs Tamisārs.

KONTEKSTS:

Latvijas izlase gatavojas pasaules čempionātam, kas no 4. līdz 20.maijam notiks divās Dānijas pilsētās – Kopenhāgenā un Herningā. Latvijas izlase grupas spēlēs aizvadīs Herningā, stājoties pretim Norvēģijas, Somijas, Dienvidkorejas, ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām.

A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt