Komandas kopīga atgriešanās mājās Latvijas hokeja izlasei nav plānota

Latvijas izlases hokejisti, kuri ceturtdien Dānijā notiekošajā pasaules čempionātā izcīnīja astoto vietu, dzimtenē atgriezīsies dažādus laikos, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas izlase ceturtdien pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā ar 2:3 aizraujošā cīņā piekāpās Zviedrijai, noslēdzot dalību turnīrā ar izcīnītu astoto vietu.

Tikmēr atgriešanās Latvijā komandai nebūs vienkopus. Uzbrucējs Vitālijs Pavlovs un vārtsargs Kristers Gudļevskis uz Latviju devušies jau agrā piektdienas rītā, turklāt pēcāk atsevišķi lidoja arī brāļi Roberts un Rihards Bukarti, kā arī aizsargs Edgars Siksna, kuriem reiss no Kopenhāgenas būs caur Somijas galvaspilsētu Helsinkiem.

Pēcāk Latvijas Hokeja federācija (LHF) paziņoja, ka pirmā spēlētāju grupa jau ieradusies Latvijā, kamēr nākamās ielidos plkst.11.40, 13.25 un 17.40.

Neilgi pirms dienas vidus Latvijā ielidoja Miķelis Rēdlihs, Ralfs Freibergs, Gints Meija, video treneris Pēteris Groms un galvenā trenera palīgs Artis Ābols. Savukārt plkst.13.25 mājās atgriezīsies Gunārs Skvorcovs, Frenks Razgals, Ņikita Jevpalovs un Kristiāns Rubīns, kamēr plkst.17.40 ielidos Rodrigo Ābols, Elvis Merzļikins, Ronalds Ķēniņš un Kristaps Sotnieks.

Iepriekšējo reizi pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Latvijas izlase piedalījās 2009.gadā, kad Šveicē atkārtoja savu visu laiku labāko rezultātu un ierindojās septītajā vietā. Šāds sasniegums Latvijas izlasei padevies arī 1997. un 2004.gadā.

Pērn tika gūta desmitā vieta, bet vēl pirms tam, kad Latviju attiecīgi 2015.gadā vadīja Aleksandrs Beļavskis, bet 2016.gadā Leonīds Beresņevs, tā ieņēma 13.vietu, savukārt vēl pirms tam trīs čempionātos Teda Nolana vadībā Latvija 2012.gadā bija desmitā, bet nākamajos divos gados ieņēma 11.pozīciju.

A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0