Kalvītis: Valdībai ir jāfinansē spēlētāju līgumu apdrošināšana

Pirms pasaules čempionāta hokejā, kas jau pēc nepilna mēneša sāksies Dānijā, aktuāls ir Latvijas izlases spēlētāju līgumu apdrošināšanas līgums. Ja tāds netiks noslēgts, daudzi spēlētāji atteiksies spēlēt izlasē. Tikmēr Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis sola, ka šis jautājums tiks atrisināts līdz piektdienai.

“Mēs ļoti rūpīgi strādājam pie šī jautājuma. Patiesībā ir panāktas galvenās vienošanās. Protams, mums ir vajadzīgs arī valdības atbalsts,” intervijā LTV pauda Kalvītis.

LHF prezidents norādīja, ka iepriekšējos gados sportistu līgumu apdrošināšanu neesot bijusi aktuāla – tas esot jauns jauninājums. Taču šobrīd problēma esot ļoti aktuāla.

“Ja mēs gribam nokomplektēt spēcīgu valstsvienību, kas pārstāv Latviju visaugstākajā līmenī, protams, ka mums spēlētāju noslēgtie līgumi ir jāapdrošina. Tas ir dārgs process,” izteicās Kalvītis. Ģenerālās vienošanās jau esot panāktas, taču vēl joprojām ir aktuāls jautājums – kurš to visu finansēs.

“Te es ceru uz valdības atbalstu,” izteicās LHF prezidents.

Uz jautājumu, kāda ir valdības reakcija, Kalvītis smaidot atbildēja: “Sporta likumā skaidri ir pateikts, ka valdība piedalās visos lielajos pasaules čempionātos, olimpiskajās spēlēs un līdzfinansē. Šajā gadījumā šī jau kļūst par neatņemamu sastāvdaļu, lai varētu piedalīties pasaules čempionātā.

Pretējā gadījumā, ja šo līdzekļu nav, nāksies spēlēt ar sastāvu, kas varēs atļauties to darīt. Tas nebūt nav arī godīgi pret sportistiem.”

Kalvītis norādīja, ka apdrošināšanas finansēšanai priekš valsts nevajadzētu būt lielai problēmai, un galu galā ir jau bijis precedents ar Latvijas basketbola izlases spēlētājiem. “Tā kā, cerams, piektdien mēs visas problēmas atrisināsim,” solīja LHF prezidents.

A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0