Izlases sniegums – dāvana hokeja pavasarī

Dodoties uz pasaules čempionātu, mēs līdzi ņēmām cerību. Varbūt kādam līdzi somā bija arī ticība, taču man drīzāk tur bija neziņa par daudz ko. Kā mūs uzņems pilsēta, kurā viesnīcu nepietiek pat hokejistiem, kur nu vēl līdzjutējiem, kur ledus uzliets izstāžu centrā. Un, pats galvenais, uz ko gan spējīga komanda, kas zaudējusi visās pārbaudes spēlēs.

Taču bija hokeja svētki, un līdzjutēju vairāk, nekā cerēts tik dārgā zemē. Arī pats izlases sniegums, ja atskaita pazemojumu no Somijas izlases, bija tik labs, ka ne viens vien lēca lidmašīnā un traucās uz Kopenhāgenu, lai klātienē atbalstītu valstsvienību Kopenhāgenā.

Lai gan šī bija komanda bez zvaigznēm, tomēr parādīja izcilu spēli, skaistu hokeju, “Sporta studijai” Kopenhāgenā atzina Latvijas līdzjutēji. Izlase parādījusi, iespējams, pragmatiskāko un gudrāko hokeju.

Izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēc pēdējās uzvaras Herningā bija tik gandarīts par padarīto, ka palūdza halles darbiniekiem atļauju paņemt līdzi Latvijas ģērbtuves norādi. “Tagad tā ir manā rīcībā. Tā ir kā apliecinājums lieliskai ģimenei un hokeja komandai,” smaidot teica treneris.

“Viņi ir ne tikai lieliski spēlētāji, bet arī fantastiski cilvēki. Mēs esam ne tikai komanda, bet arī liela ģimene,” izlasi raksturoja Hārtlijs.

Šis čempionāts pierādīja, ka mūsu puiši ir teju nenogurdināmi, ka viņi spēj turēties pie plāna un dzīt izmisumā pretiniekus.

“Beidzot nonācām tur, kur gribējām būt. Varbūt bišķi, bišķiņ pietrūka. Varbūt zviedri bija bišķiņ labāki par mums, bet… Cepuri nost džekiem! Mēs spēlējām labi,” pēc ceturtdaļfināla spēles pret Zviedriju atzina uzbrucējs Miks Indrašis.

Šopavasar mēs tikām arī pie jaunas zvaigznītes – Rūdolfs Balcers savā pirmajā čempionātā kļuva par izlases rezultatīvāko hokejistu. “Visi čaļi pieņēma ar atvērtām rokām,” savas emocijas pirmajā čempionātā atklāja spēlētājs.

“Mērķis ir skaidrs – mēs gribam tikt uz Pekinas olimpiskajām spēlēm, mēs gribam labi nospēlēt Rīgā. Es domāju, ka šogad mēs esam pierādījuši, ka esam patiesi liela hokeja valsts,” “Sporta studijai” teica Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols.

Šogad komanda pierādīja, ko var sasniegt, ja visi tic tam, ko prasa treneris, un tam jābūt milzīgam stimulam arī nākotnē.

“Mēs maza cilts, mēs būsim tik lieli, cik mūsu griba,” šādi Raiņa vārdi krāšņoja Latvijas izlases ģērbtuvi. Lai šie vārdi uzmundrinātu hokejistus, parūpējās tieši izlases kapteinis Roberts Bukarts, kuri kopā ar sievu domājuši par to, kam būtu jābūt ģērbtuvē.

Pēc komandas pēdējās spēles līdzjutēji gaidot pavadīja gandrīz divas stundas, lai satiktu savu komandu. Paldies par šo negaidīto dāvanu sakām Dānijai un Latvijas izlasei.

A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt