Indrašis Latviju pasaules čempionātā pārstāvēs jau septīto reizi

Hokeja uzbrucējs Miks Indrašis vēl ne reizi nav atteicis valstsvienībai. Arī šogad viņš dosies uz Dāniju, lai ar Latvijas izlases kreklu mugurā cīnītos par uzvarām jau astotajā pasaules čempionātā pēc kārtas.

“Vārtu gūšanas, piespēles partneriem, kaut ko labu izdarīt uz ledus, kas palīdz komandai – no tā visa arī rodas kaifs spēlēt hokeju,” LTV “Sporta studijai” atklāja Miks.

Indrašis ir rīdzinieks, kurš bērnībā trenējies teju visās galvaspilsētas komandās. Agros padsmitnieka gados viņš pārvācās uz Liepāju, dzīvoja viens pats bez vecākiem.

“Spēlēju Rīgā. Tad finansiālu apstākļu dēļ devos uz Liepāju. Tāpēc ka Liepājā bija daudz izdevīgāk mani uzturēt no vecāku puses,” atklāja spēlētājs. No vienas puses, tas esot bijis grūti, jo gribējies mājās, bet no otras – tur bija arī sen pazīstami puiši no Rīgas, kā Gunārs Skvorcovs, Koba Jass, un bijis tīri labi iejusties. “Nebija, par ko sūdzēties,” atzina spēlētājs.

Pāreja no junioriem uz pieaugušo hokeju vienmēr ir sarežģīts process. Arī Mikam tas nebija izņēmums, un skaidrība, ka ar hokeju tiešām var nopelnīt naudu, viņam radusies, tikai aizvadot pirmo sezonu Rīgas “Dinamo” rindās.

Starp citu, tieši aizvadītā sezona “Dinamo” rindās Mikam bijusi rezultatīvākā – 56 spēlēs gūti 42 punkti. “Mazāk darīju lietas, kas noveda pie kļūdām,” atzina Indrašis, piebilstot, ka bez maiņas partneriem Laura Dārziņa un Miķeļa Rēdliha šī sezona nebūtu tik rezultatīva.

Kopš 2012. gada Indrašis pārstāv Latviju visos pasaules čempionātos. “Tas ir goda jautājums, tas nāk pats no sevis vienkārši,” atzina spēlētājs. Šajā laikā viņa rēķinā astoņi vārtu guvumi un astoņas rezultatīvas piespēles. No sešiem līdz šim aizvadītajiem turnīriem visvairāk atmiņā iespiedies tieši pirmais, kas 2012. gadā risinājās Stokholmā.

Jau otro sezonu Mikam, spēlējot valstsvienības rindās, jāklausās Kanādiešu speciālistā Bobā Hārtlijā. “Viņš no visiem prasa – no pirmās maiņas līdz ceturtajai – vienu un to pašu. Tas ir tas, ar ko viņš atšķiras no citiem,” Stenlija kausa ieguvēja darba stilu komentēja hokejists.

Viņam, spēlējot izlases sastāvā, līdz šim vēl nav izdevies iekļūt ceturtdaļfinālā. Pērn gan līdz šim mērķim pietrūka tikai viens metiens, kad Vācijas izlase izšķirošajā spēlē pēcspēles metienos izrādījās veiksmīgāka.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0