Hokejists Rodrigo Ābols: Latvijas izlasē mainās mentalitāte, apetīte rodas ēdot

Latvijas izlase pasaules čempionātā pēc ilgiem gadiem pirmoreiz aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, tomēr negrasās par to īpaši priecāties, jo komandā mainās mentalitāte un hokejisti grib sasniegt arvien vairāk, Latvijas Televīzijas "Sporta studijā"  teica valstsvienības uzbrucējs Rodrigo Ābols.

Par svarīgāko Ābols uzskata, lai vienmēr blakus būtu cilvēki, kas atbalsta un paceļ neveiksmju brīžos, jo vienam pašam tikt pāri ir grūti, lai arī hokejs ir tikai spēle. "Mēs tajā [spēlē] dzīvojam un pārdzīvojam, ka nevinnējām Zviedriju. Jāmaina mentalitāte, ka esam apmierināti ar ceturtdaļfinālu, mēs gribam vēl un vēl. Apetīte rodas ēdot," sacīja uzbrucējs.

Latvijas izlasei vienīgā sagrāve pasaules čempionātā pret Somiju nāca par labu, jo komanda saprata, kas tai pietrūkst, pastāstīja Ābols. "Visi bijām vienoti, tā bija atslēga, kāpēc tik labi spēlējām," viņš uzsvēra.

Nākamgad Ābols grib sākt studijas, lai iegūtu augstāko izglītību. Tas viņam būs pašlaik galvenais mērķis ārpus ledus laukumiem, jo brīvā laika sezonā hokejistam ir diezgan daudz. "Tupi gulēt gultā vai visu dienu spēlēt videospēles arī nav tas prātīgākais," piebilda uzbrucējs.

Ābola sapnis ir iekļūt Nacionālajā hokeja līgā (NHL), bet otrs mērķis - ar Latvijas izlasi tikt olimpiskajās spēlēs.

KONTEKSTS:

Latvijas hokeja izlase maijā Dānijā pasaules čempionātā guva punktus sešās no astoņām spēlēm un turnīru noslēdza 8.vietā.

Otrajā uzbrucēju maiņā spēlējušais Ābols astoņos mačos guva vienus vārtus un veica četras rezultatīvas piespēles.

A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0