Hokeja eksperts Opuļskis: Tik mobilizēta Latvijas izlase sen nebija redzēta

Latvijas hokeja izlases panākumu pamatā pasaules čempionātā bija stingra spēles disciplīnas ievērošana un maksimāla mobilizēšanās, piektdien Latvijas Televīzijas "Rīta panorāmā" teica bijušais valstsvienības spēlētājs Juris Opuļskis. Viņš uzsvēra, ka tik mobilizējušos Latvijas valstsvienību sen nebija redzējis. 

Valstsvienības taktikā pārsteigumu nebija - komanda kontrolēja vidējo zonu un neļāva pretiniekiem ieskrieties, turklāt vārtos lielisks bija Elvis Merzļikins. Tas viss kopā komandai deva nepieciešamo pārliecību par savu spēli, paskaidroja Opuļskis. Lai gan Merzļikins bija viens no galvenajiem pārliecības punktiem, uzslavas ir pelnījuši visi Latvijas izlases hokejisti, piebilda speciālists, kurš ir arī HK "Rīga" jauniešu komandas menedžeris.

Opuļskis atzina, ka atklātā hokejā Latvijas izlase nevar iesaistīties, tādēļ jāpieturas pie disciplinētas spēles, jo tā var pārspēt jebkuru pretinieku. Lūzuma brīdis Dānijā latviešiem bijis 1:8 zaudējums Somijai, bet turpinājumā turnīrā ticis paņemts viss, kas jāpaņem. 

Visām komandām pasaules čempionātā jāaizvada daudz spēļu īsā laikā, tādēļ slodzes ir lielas un spēlēt ir sarežģīti, līdz ar to arī rezultāti var būt negaidīti, sacīja Opuļskis.

Bērnu un jauniešu hokejā Opuļskis novērojis, ka pirmais un galvenais ir slidošanas prasmes, kā arī vēlāk fiziskā sagatavotība. 

Savukārt Latvijas Televīzijas žurnālists pasaules čempionātā Dāvids Ernštreits atzina, ka ceturtdaļfinālā pret zviedriem Latvijas fanu bija vismazāk, taču arī viņi arēnā bija dzirdami. Komandu sniegumu čempionātā Ernštreits raksturoja kā nevienmērīgu, uzsverot, ka neviena izlase nav bijusi nepārtraukti perfekta. Arī uzvarēt čempionātā no pusfinālistiem, viņaprāt, var jebkurš.

Jau vēstīts, ka Latvijas izlase ceturtdien pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā sīvā cīņā piekāpās pašreizējai čempionei Zviedrijai un turnīru noslēdza 8.vietā. 

A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0