Brāļi Bukarti: Čempionāts ir atgriezis ticību hokejam

“Ceru, ka šis hokeja čempionāts ir atgriezis hokeja eiforiju,” tā, atgriežoties mājās no Dānijas, kur Latvijas hokeja izlase izcīnīja augsto astoto vietu, pēc deviņu gadu pārtraukuma iekļūstot ceturtdaļfinālā, LTV “Sporta studijai” atklāja valstsvienības kapteinis Roberts Bukarts.

Brāļi Roberts un Rihards Bukarti pastāstīja, ka pēc čempionāta sajūtas ir lieliskas – cilvēkos vairs nav negatīvisma, kā tas bija iepriekš, it īpaši saistībā ar Rīga “Dinamo” neveiksmēm. Taču izlases sniegums noteikti ir atgriezis cilvēkos ticību hokejam, kā tas bijis iepriekš, un, iespējams, palīdzēs arī Rīgas “Dinamo”, atzina Roberts.

Uz jautājumu, vai ceturtdaļfināla spēle, kurā Latvija piekāpās pasaules čempioniem ar rezultātu 2:3, bija grūtākā visā turnīrā, Roberts atbildēja, ka nē – puiši izbaudījuši hokeju. Turklāt arī izlases treneris Bobs Hārtlijs teicis, ka šajā spēlē var tikai iegūt, nevis zaudēt.

Taču pirms lieliski aizvadītā čempionāta izlase cieta deviņus zaudējumus pārbaudes spēlēs.

“Visi zināja, ka nespēlēja TOP sastāvs,” norādīja Bukarts.

Izlasei vēl nebija pievienojušies līderi, bet pēc tam bija uzdevums pēc iespējas ātrāk izveidot komandas ķīmiju, lai puiši būtu gatavi čempionātam.

Par to, ka Robertam tiks uzticēti komandas kapteiņa pienākumi, viņš uzzinājis kādu brīdi iepriekš. Sajūtas bijušas kā jaunajam, ielecot veterāna čībās, taču bijis gatavs jaunākajiem rādīt piemēru.

“Roberts vienmēr ir bijis piemērs.

Viņš katrai lietai pievērš uzmanību, katrai niansītei,” “Sporta studijā” atklāja brālis Rihards, slavējot brāļa profesionālismu. “Forši, ka ir tāds līderis, uz ko var skatīties un no kā var mācīties,” atklāja jaunākais Bukarts.

Arī pērn Latvijas hokeja izlase iesāka čempionātu uz varenas nots – trīs uzvaras pēc kārtas, taču pēdējā, izšķirošajā spēlē pret mājinieci Vāciju pēcspēles metienos tika piedzīvots zaudējums un ceturtdaļfināls izpalika. Brāļi Bukarti norādīja, ka pērn čempionāts bijis vieglāks, šogad bijis grūtāks spēļu grafiks, taču izšķirošajā spēlē cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā tika svinēta uzvara pār mājinieci Dāniju. Viena no panākumu atslēgām – komanda progresēja no spēles uz spēli.

Runājot par Hārtliju, Roberts norādīja, ka pērn viņam bijusi individuālāka pieeja pie spēlētājiem, viņš vairāk runājis, apspriestas arī privātās lietas. Šogad vieglāk bijis spēlēt izlasē tiem puišiem, kuri spēlējuši arī pērn un zinājuši trenera prasības, kad jāizliekas uz 150 procentiem un nevar uz 90.

Arī Rihardam šis bija otrais čempionāts. Roberts, vērtējot brāļa veikumu, norādīja, ka šogad brālis rādījis daudz pārliecinošāku sniegumu – bijis ātrs, agresīvs un centies spēlēt fiziski. Tādēļ Riharda veikumu pasaules čempionātā Dānijā Roberts novērtēja uz 7+ ballēm. Tiesa gan, jaunākais brālis vērtēt vecāko atturējās.

Taujāti par nākamās sezonas plāniem, abi brāļi vēl atturējās no komentāriem – nākšot tuvāk, tad būšot lielāka skaidrība.

Abi brāļi norādīja, ka šogad viens no mīnusiem bijis tas, ka visa komanda nevarēja atgriezties mājās kopā, līdz ar to izpalika arī sagaidīšana, kāda bijusi pērn pēc čempionāta Ķelnē. Bukarti gribētu kādreiz piedzīvot, kad izlasi sagaida tā, kā tas bija 2000. gadā, kad valstsvienība atgriezās no čempionāta Sanktpēterburgā.