Baltkrieviem garantē dalību kopīgi ar Latviju rīkotajā pasaules čempionātā

Baltkrievijas hokeja valstsvienība noteikti piedalīsies 2021.gada pasaules čempionātā, ko rīkos kopīgi ar Latviju, aģentūrai RIAN teica Starptautiskās hokeja federācijas prezidents Renē Fāzels. Ja baltkrievi saviem spēkiem nespēs atgriezties elitē, komanda saņems īpašo ielūgumu.

Fāzels nešaubās par Baltkrievijas izlases meistarību, lai atgūtu šogad Dānijā zaudēto vietu elitē, taču IIHF prezidents vienlaicīgi solīja, ka ārpus pasaules čempionāta dalībnieku loka rīkotāji nepaliks jebkurā gadījumā. Fāzels arī piebilda, ka izkrišana no elites var pat dot pozitīvu grūdienu hokeja attīstībai valstī.

Jau vēstīts, ka Baltkrievijas izlase pasaules čempionāta grupā Dānijā zaudēja visās spēlēs un izkrita uz pirmo divīziju. 

2021.gadā pasaules čempionātā "Arēnā Rīga" risināsies vienas grupas spēles un divi ceturtdaļfināli, bet visas pārējās cīņas, tostarp pusfināli un fināli par medaļām atvēlēti Baltkrievijas galvaspilsētai, kur spēles notiks «Minsk Arena». Turnīrs 2021.gadā paredzēts no 7. līdz 23.maijam.

Nākamgad pasaules čempionātu uzņems Slovākijas pilsētās Bratislavā un Košicē, 2020.gadā turnīrs risināsies Cīrihē un Lozannā, Šveicē, bet 2022.gadā rīkotāju tiesības jau ir nodrošinājušas Somijas pilsētas Tampere un Helsinki.

A grupa Punkti
Zviedrija
20
Krievija
16
Čehija
15
Šveice
12
Slovākija
11
Francija
6
Austrija
4
Baltkrievija
0
B grupa Punkti
Somija
16
ASV
16
Kanāda
15
Latvija
13
Dānija
11
Vācija
7
Norvēģija
6
Koreja
0