Balcera divi vārti Latvijas hokejistiem nodrošina uzvaru pār norvēģiem

Latvijas hokeja valstsvienība sestdien pasaules čempionātā neveiksmīgi sāka pirmo spēli, toties mača turpinājumā spēku samēru līdzsvaroja un pagarinājumā Rūdolfa Balcera iemestie vārti nodrošināja uzvaru 3:2 pār Norvēģiju. Balcers debijas reizē pasaules čempionātā guva divus vārtus un viņu atzina par labāko uzvarētāju sastāvā.

Balcers otrajā trešdaļā samazināja rezultāta starpību līdz 1:2, bet Rodrigo Ābols pēdējās perioda vidū panāca izlīdzinājumu. Jau pagarinājuma pirmajā minūtē Balcers teicami nospēlēja individuāli un guva uzvaras vārtus.

Rūdolfs Balcers eleganti iemet uzvaras vārtus

Norvēģi bija pārāki pirmajā trešdaļā, gūstot divus vārtus. Latvijas izlase pirmajā trešdaļā enerģiski vērpa saspēli pretinieku zonā, taču netika labās metiena pozīcijās, turklāt pēc pirmajiem ielaistajiem vārtiem pieļāva daudz kļūdu.

Norvēģijas izlase atklāj rezultātu

Turpretim norvēģi vienā no retajiem uzbrukumiem atklāja rezultātu - Anderss Bastiansens ar izcili precīzu metienu vārtu tuvajā augšējā stūrī pārspēja Elvi Merzļikinu.

Norvēģi divkāršo pārsvaru

Norvēģijas izlase apliecināja labas prasmes savu iespēju realizēšanā un 13.minūtē panāca divu vārtu pārsvaru. Aleksandrs Bonsaksens netraucēti meta no zilās līnijas un ripa pašāvās garām spēlētāju piesegtajam Merzļikinam.

Riharda Bukarta intervija

Uzbrucējs Rihards Bukarts pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka pāris veiksmīgi metieni ļāva Norvēģijai izvirzīties vadībā, taču Latvijas izlasei jāturpina spēlēt savu hokeju. Norvēģiem aizsardzībā savā zonā klājas grūti, viņš piebilda.

Oļegs Sorokins par pirmajiem diviem ielaistajiem vārtiem

Hokeja eksperts Oļegs Sorokins Latvijas Televīzijas studijā atzina, ka abus vārtu zaudējumus izraisīja pašu kļūdas.

Rūdolfs Balcers samazina rezultāta starpību

Pēc pārtraukuma Latvijas hokejisti neizmantoja skaitlisko vairākumu, toties noorganizēja teicamu uzbrukumu. Pēc Kristapa Sotnieka piespēles labā metiena pozīcijā nonāca Balcers un netverami meta vārtu tuvajā stūrī.

Rūdolfa Balcera intervija

Pēdējā pārtraukumā Balcers intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka sajūtas, gūstot vārtus ir lieliskas. Jaunais uzbrucējs atzina, ka trīs nevajadzīgi noraidījumi otrajā periodā sarežģīja spēli, taču visas briesmas izdevās novērst.

Rodrigo Ābols izlīdzina rezultātu

Latvijas izlases uzbrukumi arvien pieņēmās spēkā un trešā perioda vidū Ābols panāca neizšķirtu 2:2.

Pamatlaika beigās norvēģi bija tuvu vārtu guvumam - Matiss Olimbs trāpīja pa vārtu stabiņu, par ko tiesnesis pārliecinājās pēc video noskatīšanās.

Toties pagarinājumā izcili vārtu nospēlēja Balcers un guva skaistus vārtus, apspēlējot gan aizsargus, gan vārtsargu Larsu Haugenu.

Šopavasar latvieši Norvēģijai zaudēja divās pārbaudes spēlēs, tomēr pašlaik Latvijas izlase jau ir daudz spēcīgākā sastāvā. Latvijas hokejistiem bija arī jārevanšējas par zaudējumu līdz šim pēdējā savstarpējā duelī pasaules čempionātā 2016.gadā Maskavā.

Vārtsargu treneris Edgars Masaļskis par gaidāmo spēli

Latvijas izlases vārtsargu treneris Edgars Masaļskis pirms spēles sacīja, ka nedrīkst pretinieku vārtos ļaut komfortabli iejusties Larsam Haugenam. Nepieciešams pretinieku vārtsargam traucēt vārtos justies ērti, tostarp ar bakstīšanu un grūstīšanu.

Latvijas hokejisti par gaidāmo spēli pret norvēģiem

Ticību komandas spēkiem pirms mača apliecināja pasaules čempionātu debitanti Rūdolfs Balcers un Kristaps Zīle, savukārt pieredzējušais uzbrucējs Miks Indrašis piebilda, ka nav interesējies par pretinieku sastāvu, jo jādomā pašiem par savu spēli.

Mārtiņš Karsums par gatavošanos spēlei pret Norvēģiju

Turpretim uzbrucējs Mārtiņš Karsums atzina, ka komanda ir pētījusi norvēģu spēles stilu. Abas komandas spēlē vienlīdz agresīvu hokeju, viņš piebilda.

Šveices-Austrijas spēles videoapskats

Dienas pirmajā spēlē Kopenhāgenā šveicieši ar 3:2 pagarinājumā uzveica Austrijas izlasi.

Sestdien risinās sešas spēles - Herningā spēkiem mērosies arī Somija-Dienvidkoreja un Dānija-ASV, bet Kopenhāgenā vēlāk tiksies Francija-Baltkrievija un Čehija-Slovākija.

Izbaudi lielisku hokeju!

Visas Latvijas valstsvienības spēles pasaules čempionātā tiešraidē skaties LTV7 un lsm.lv
Visus spēļu video skaties arhīvā vienuviet

Latvijas izlase līdz 15.maijam stāsies pretim arī Somijas, Dienvidkorejas, ASV, Vācijas, Kanādas un Dānijas valstsvienībām. Otrā grupā spēlē Austrija, Baltkrievija, Čehija, Francija, Krievija, Slovākija, Šveice un pašreizējā titula īpašniece Zviedrija.

Čempionāta pirmajā posmā divās grupās sadalītas 16 komandas izspēlēs apļa turnīru. Četras labākās katras grupas komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējām valstsvienībām turnīrs būs beidzies, turklāt grupu pēdējo vietu īpašnieki izkritīs uz zemāku līmeni.