Andris Džeriņš: Paldies aizsaulē aizgājušajam pirmajam trenerim, bez viņa manis šeit nebūtu

Uzvaras vārtus izšķirošajā spēlē par vietu ceturtdaļfinālā guvušais Andris Džeriņš pēc Latvijas hokeja izlases panākuma īpašu pateicību veltīja savam pirmajam trenerim Aivaram Sinelim, kurš pirms pasaules čempionāta devās mūžības gaitās. Uzbrucējs atzina, ka bez pirmā trenera nesavtīgās palīdzības karjerā tik tālu noteikti nebūtu ticis.

Džeriņš deviņus gadus gaidīja Latvijas izlases iekļūšanu ceturtdaļfinālā, tādēļ uzvara pār Dāniju bija ļoti īpaša. Taču uzbrucējs nešaubās, ka bez sava pirmā trenera hokeja augstākais līmenis viņam paliktu nesasniegts.

"Tādi cilvēki kā viņš [Sinelis] iegulda visu sirdi un dvēseli, lai bērni spēlētu. Bez viņa es noteikti nekad nebūtu nonācis šeit," teica Latvijas izlases hokejists. "Paldies viņa [Sineļa] ģimenei."

Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs ceturtdaļfinālā pret Zviedriju, ko Džeriņš raksturoja kā meistarīgu komandu. "Treneriem būs darbs sagatavot spēles plānu. Ja to izpildīsim, tad redzēsim kas sanāks," viņš piebilda.

Jau vēstīts, ka pēc uzvaras pēdējā grupas spēlē 1:0 pār mājiniekiem dāņiem Latvijas hokejisti pirmo reizi kopš 2009.gada iekļuva ceturtdaļfinālā, kur ceturtdien tiksies ar pašreizējiem titula īpašniekiem zviedriem. Pasaules čempionāts ar finālspēlēm beigsies svētdien.