Dzīve & stils / Veselība
Ar kādu ūdeni veldzēties karstā laikā?
Karstā laikā ieteicams veldzēties ar tīru ūdeni bez garšām, jo tādējādi papildus netiks uzņemts cukurs un dažādi konservanti, ko mēdz pievienot ūdenim ar dažādām garšām, LTV raidījumam “Pārtikas revidents” skaidroja sertificēta uztura speciāliste Baiba Grīnberga.
Izproti, cik daudz ūdens nepieciešams tavam organismam
Lielajā svelmē īpaši aktuāla kļūst ūdens dzeršana, lai izvairītos no organisma pārkaršanas. Nereti izskan dažādas formulas, pēc kurām aprēķināt katram cilvēkam nepieciešamo ūdens daudzumu, taču vajadzība pēc šķidruma var atšķirties no dienas uz dienu un to ietekmē vairāki apstākļi, norādīja uztura speciāliste Eva Kataja.
Saules apdegumu dziedēšana: skābo krējumu labāk atstāt ēšanai
Pēc aizvadīto brīvdienu svelmes neviens vien šodien varētu būt attapies ar saulē apdegušu ādu, kas nepatīkami sūrst un kņud. Kā rīkoties saules apdeguma gadījumā, LSM.lv skaidroja dermatologs un biedrības “Dermatologi pret ādas vēzi” vadītājs Raimonds Karls.
Tests: Ko ēst ir patiešām veselīgi?
Veselīgu uzturu apvij daudz mītu un maldinošas informācijas, kopš septembra to ir šķetinājis un vētījis LTV raidījums ''Pārtikas revidents”. Pārbaudi un, iespējams, arī papildini savas zināšanas par veselīga uzturu ar “Pārtikas revidenta” sagatavoto testu!
Kuri sieri ir visveselīgākie? Iesaka uztura speciāliste
Siers ir ar olbaltumvielām un kalciju bagāts produkts, taču tajā ir arī daudz tauku, tāpēc ieteicams izvēlēties liesākus siera veidus, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Pārtikas revidents” norādīja ārste un uztura speciāliste Guna Havensone. Visliesākie sieri ir tie, kas satur vairāk mitruma, taču īpaši diētisks ir jāņusiers.
Eksperti: Vakcīnas pret Covid-19 blaknes neko neliecina par iespējamo slimības gaitu
Blaknes no vakcīnas pret Covid-19 ir individuāla reakcija, kas neliecina nedz par labāku aizsardzību, nedz to, cik smaga būtu slimības gaita saslimšanas gadījumā, skaidroja Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska un Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošais pētnieks Kaspars Tārs.
Talsu novadā bērniem ar īpašām vajadzībām pieejama hidroterapija un īpašas šūpoles
Doties uz terapiju un procedūrām galvaspilsētā vai lielajos rehabilitācijas centros bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm ir sarežģīti gan praktiski, gan finansiāli, gan arī bērni labāk jūtas sev pazīstamā vidē. Talsu novada ģimenes ūdens dziedinošo spēku turpmāk varēs izmantot tuvāk mājām. Turklāt pirmo reizi bērni ratiņkrēslos varēs izbaudīt šūpošanās prieku, kas atšķirībā no citiem bērniem viņiem līdz šim bija liegts.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt