Dzīve & stils / Veselība
Kā palīdzēt līdzcilvēkam ar pašnāvnieciskām domām?
Pēkšņi ļoti pasīvs, nīgrs vai, tieši pretēji, izteikti līksms – dažādas krasas izmaiņas cilvēka uzvedībā var liecināt par pašnāvības domām. No tuvinieku puses šādā situācijā pirmkārt ir nepieciešama sadzirdēšana, uzsvēra Rīgas Stradiņa universitātes Psihosomatikas un psihoterapijas katedras vadītāja, profesore Gunta Ancāne.
Ar pašārstēšanos depresiju neizārstēt, var kļūt tikai sliktāk. Pieredzes stāsti
Depresija var izpausties dažādi. Bieži vien cilvēki, kas saskaras ar depresiju, palīdzību sāk meklēt paši, lieto dažādas vielas, kas situāciju tikai pasliktina, un ieslīgst vēl lielākā krīzē, no kuras bez speciālistu palīdzības ārā netikt, Latvijās Radio raidījumā "Kā labāk dzīvot" atzina profesors, Latvijas Psihiatru asociācijas prezidents Māris Taube. 
«Re:Check» pēta: Vai K vitamīna došana jaundzimušajiem ir riskanta, kā apgalvo vakcinācijas pretinieki?
Vairākkārt esam vēstījuši par Covid-19 vakcīnu dezinformāciju sociālajos medijos. Pandēmijas laikā daudz jaunu atbalstītāju guvusi arī kāda lapa, kas ir pret visa veida vakcīnām. Tagad tās autore uzfilmējusi video, stāvot pie Rīgas Dzemdību nama. Tajā stāsta par to, kādu ļaunumu it kā nodarot K vitamīns jaundzimušajiem. To mazuļiem dod pirmajās dzīves dienās, lai aktivizētu asins recēšanu un tā pasargātu no dzīvībai bīstamas asiņošanas. Ar kādām puspatiesībām lapas autore maldina jaunos vecākus?
Tromboze pēc «AstraZeneca» vakcīnas un Covid-19 izraisīta nāve. Kā salīdzināt riskus
Letāla iznākuma iespējamība pēc inficēšanās ar koronavīrusu strauji palielinās līdz ar vecumu, bet inficēšanās iespējamība ir atkarīga no infekcijas izplatīšanās sabiedrībā intensitātes. Savukārt potes izraisīto smago komplikāciju iespējamība ir atkarīga no vakcinējamā cilvēka vecuma, izriet no Eiropas Zāļu aģentūras (EZA) publiskotajiem datiem.
Vai slikta vielmaiņa ir tikai aizbildinājums? Atbild ārste
Atbildot uz jautājumu, vai slikta vielmaiņa ir tikai aizbildinājums svara nomešanai vai objektīvs iemesls, gastroenteroloģe Ilona Vilkoite raidījumam “4. studija” norādīja, ka šaubu gadījumā cilvēkam noteikti ir vērts pārbaudīties pie ārsta.
Gastroenteroloģe: Pārtrauktā badošanās nav piemērota visiem
Pārtrauktā badošanās, kas pēdējos gados kļuvusi populāra svara samazināšanai, nav piemērota visiem, raidījumam “4. studija” uzsvēra gastroenteroloģe Ilona Vilkoite. Pārtraukto badošanos drīkst piekopt veseli cilvēki, sacīja ārste.
Vai latviešu iecienītās aknas ir vērtīgs produkts? Skaidro uztura speciāliste
Dzīvnieku gaļas subproduktus cilvēki ēd jau sen. Daļu no tiem kā tolaik, tā arī mūsdienās uzskata par delikatesēm, bet daļu – par vienkāršu tautas ēdienu. Kā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Pārtikas revidents” atklāja uztura speciāliste Eva Kataja, no visiem subproduktiem, iespējams, vērtīgākais ir aknas, jo satur B grupas vitamīnus, turklāt tās ir arī kolagēna avots, kas mūsu ķermenim palīdz būvēt šūnas.
VIDEO: Kā rīkoties, ja piesūkusies ērce?
Kā rīkoties, ja piesūkusies ērce, un kādas ir Laimas slimības un encefalīta pazīmes? To skaidro Latvijas Televīzija rubrikā “Pirmās palīdzības ABC”.
Ķirurgs: Trombs no vakcīnas vai hormonālās kontracepcijas vien nevar rasties
Izskanot ziņām par trombozes risku pēc “AstraZeneca” vakcīnas, to sāk salīdzināt ar iespējamību izveidoties trombam, lietojot hormonālo kontracepciju. Visdrīzāk tādēļ, ka ārkārtīgi retie asins trombu veidošanās gadījumi novēroti arī jaunām sievietēm. Kontracepcijas gadījumā šāds risks ir krietni lielāks, vēl ievērojamāks – pēcdzemdību periodā. Taču trombs nevar veidoties no vakcīnas vai hormonālās kontracepcijas vien, LSM.lv uzsvēra Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) asinsvadu ķirurgs, Latvijas Universitātes profesors Dainis Krieviņš.
Kāda ir veselīga tualetes kultūra? Proktologa padomi
Normāls vēdera izejas biežums ir no trīs reizēm dienā līdz trīs reizēm nedēļā, taču proktologus vairāk interesē, vai ir viegli vai grūti tualetes apmeklējuma laikā, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” atzina Lāzermedicīnas klīnikas Proktoloģijas nodaļas vadītājs, ķirurgs, proktologs Aigars Mārtinsons.
Žogmaļu salāti, pumpuri un dažādas mizas – pirtniece iesaka aprīlī ievācamos augus
Aprīlī var ievākt pumpurus, koku un krūmu mizas, tāpat ir īstais laiks dažādu pirmo savvaļas zaļumu baudīšanai. Pirtniece Māra Tīmane stāsta, ka katrā gada laikā un mēnesī var ievākt dabas materiālus gan veselības uzlabošanai, gan pirts rituāliem. Aprīlī zied māllēpenes un izspraucas pirmie gaiļbiksīšu ziedi, sāk plaukt ievas, un arī citi augi tiecas pretī pavasara saulei. 

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt