Dzīve & stils / Veselība
«Agrīna diagnoze – labāka prognoze». Krūts veselības dienā aicina pārbaudīties
Biežākā onkoloģiskā saslimšana – krūts vēzis – joprojām pārāk bieži tiek atklāts novēloti. Tāpēc Krūts veselības dienā Latvijas vadošie speciālisti Austrumu slimnīcas rīkotā pasākumā mudina sievietes neatlikt pārbaudes un veikt tās regulāri. Jo agrāk atklāj slimību, jo lielākas cerības to veiksmīgi uzvarēt. Tāpēc ārsti aicina profilaktiskus izmeklējumus sākt jau no 40 gadu vecuma.
Ko pelējums nodara cilvēkam un ēkām? Skaidro speciālisti
Rudens vēsais un mitrais laiks uz daudzu ēku sienām rada pelējumu, to grupā ietilpst tādas pelējuma sēnes, kas cilvēkam ir kaitīgas, gan izmantojamas medicīnā, LTV raidījumam “Vides fakti” atklāja Latvijas Universitātes Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas institūta vadošais pētnieks Jānis Liepiņš
Kā saglabāt optimismu ierobežojumu laikmetā?
Kad apkārt ir daudz ierobežojumu, nav vairs veco enkuru, pie kā turēties, lai sekmīgi un laimīgi dzīvotu, tādēļ šobrīd vēlams izdomāt jaunus, viegli sasniedzamus mērķus un koncentrēties uz to izpildes soļiem, nevis uz sajūtu, jo sajūta ir ilūzija, Latvijas Radio 1 raidījumā “Kā labāk dzīvot” sacīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Endokrinoloģijas nodaļas vadītāja, Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesore Ilze Konrāde.
Zobārste: Pandēmijas laikā uzlabojusies zobu kopšana mājās
Pandēmija lielu ietekmi uz cilvēku paradumiem, apmeklējot zobārstus, atstājusi nav. Diemžēl pie zobārsta iedzīvotāji vērsušies novēloti gan pirms Covid pandēmijas, gan arī tagad, tomēr labā ziņa – iespējams, pavadot vairāk laika mājās, ir arī vairāk laika, lai rūpētos par zobiem, jo zobu higiēna gan kļuvusi manāmi labāka, vērtēja Rīgas Stradiņa universitātes stomatoloģijas institūta zobārste Simona Skrīvele.
Vairākas Covid-19 inficētas grūtnieces Latvijā zaudējušas mazuļus
Šoziem un pavasarī vairākas ar Covid-19 smagi slimojošas sievietes Latvijā ir zaudējušas mazuli agrīni vai pēc 22. grūtniecības nedēļas. Tikmēr Rīgas dzemdību namā 45 Covid-19 pozitīvas sievietes laidušas pasaulē veselus mazuļus un tikai vienam no šiem zīdaiņiem atklāta inficēšanās.
Rēzeknē pacientam ar retu slimību veic unikālu operāciju
Paraneoplastiskais neiroloģiskais sindroms sastopams mazāk nekā 1% pasaules iedzīvotāju. Viens no šādiem pacientiem pirms pusotra mēneša nonāca Rēzeknes slimnīcā. Lai izņemtu ap mugurkaula nervu galiem aptinušos audzēju, Latgalē dzīvojošais neiroķirurgs Kavšanta Malinka Rambadagalla no Šrilankas veica Latvijā, iespējams, pat Baltijā unikālu operāciju.
Psihoterapeite: Lai nejustos kā «viltotais zaķis», jāsakārto attiecības ar sevi
Ja cilvēkam ir zems pašvērtējums un nav laba saikne pašam ar sevi, to mēģina kompensēt, piemēram, salīdzinot sevi ar citiem, atdarinot kādu, tādā veidā zaudējot savu identitāti un jūtoties kā "viltotais zaķis", Latvijas Radio 1 raidījumā “Vai tas ir normāli?” skaidroja psihoterapeite Benita Griškeviča.
Kā atvieglot ziedputekšņu alerģiju. Dakteres Grantiņas padomi
Alerģiski cilvēki ziedputekšņu laikā pašsajūtu var atvieglot gan ar medikamentiem, gan citām metodēm, raidījumam “4. studija” pauda alergoloģe un pneimonoloģe Ineta Grantiņa. Viens no veidiem ir sekot līdz koku ziedēšanas intensitātei, piemēram, ar lietotnes “Pasyfo” palīdzību.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt