Dzīve & stils / Veselība
Covid-19 pacientiem mājās iesaka vingrot un negulēt uz muguras
Lai gan katru dienu Covid-19 pacienti nonāk slimnīcā, ļoti daudzi inficētie vīrusu izslimo salīdzinoši viegli un ārstējas mājās. Tieši tādēļ LTV lūdz ģimenes ārstei Daiga Krustiņa ieteikt, ko Covid-19 pacients drīkst darīt, bet ko nekādā gadījumā darīt nevajadzētu.
Vai gulēt uz grīdas ir veselīgi? Skaidro mugurkaula ķirurgs
Lai arī gulēšanai ieteicams izvēlēties cietas virsmas, tomēr ar nakts pārlaišanu uz grīdas jābūt piesardzīgam, jo no rīta var pamosties ar sāpēm un pastāv arī risks saaukstēties, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam “Revidents” skaidroja mugurkaula ķirurgs un vertebrologs Artis Gulbis.
Cik daudz riekstu dienā ir labi ēst?
Rieksti ir iekļaujami veselīgo produktu sarakstā un ik dienu var apēst apmēram sauju, Latvijas Televīzijas raidījumam “Pārtikas revidents” atzina uztura speciāliste Inga Širina. Vislabāk ir ēst dažādus riekstus, jo katram veidam ir savas labās īpašības.
Kāpēc ir kaitīgi izvairīties no konfliktiem
Izvairīšanās no konflikta risināšanas, nesarunāšanās rada spriedzi starp iesaistītajām personām, uzkrāj emocijas un saasina strīda situāciju, Latvijas Radio 1 raidījumā “Vai tas ir normāli” atzina psiholoģe, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste Ieva Melne.
Kā atsākt sportot pēc Covid-19 pārslimošanas?
Pēc Covid-19 pārslimošanas kādu laiku nevajadzētu aizrauties ar sportošanu. Dažādas veselības problēmas pēc Covid-19 pārslimošanas mēdz parādīties arī tiem cilvēkiem, kuriem bijusi pavisam viegla slimības gaita. Ārsti iesaka, ka drošāk ir atgriezties pie sporta aktivitātēm pakāpeniski.
Vai mierīgāka darba meklēšana ir bēgšana no problēmas?
Ja darbs vai kāda cita dzīves joma sagādā trauksmi, ar to var mēģināt cīnīties, taču svarīgi to nedarīt paniski, Latvijas Radio raidījumā “Vai tas ir normāli?” pauda ārste-psihiatre un psihoterapeite Ilze Mežraupe.
Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju ikdienā izjūt fiziskas sāpes
Fiziskas sāpes ikdienā izjūt 46,9 % Latvijas iedzīvotāju vecumā no 15 gadiem, kas ir par 2,6 procentpunktiem vairāk nekā pirms pieciem gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes veiktās Eiropas iedzīvotāju veselības aptaujas (EIVA) dati.
Ar pašnāvniecisku uzvedību pusaudži signalizē par grūtībām. Saruna ar pētnieku Tomu Pulmani
Pašnāvniecīska uzvedība – domas, plāni un mēģinājumi sev atņemt dzīvību – visizplatītākā ir pusaudžu vidū. ''Uz vienu pabeigtu pašnāvību ir 50–100 mēģinājumi sev atņemt dzīvību. Šādi pusaudži signalizē, ka kaut kas nav labi un ka viņi ir pakļauti dažādiem riska faktoriem,’' skaidro Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) prodekāns Toms Pulmanis, kurš ir analizējis ar pašnāvniecisko uzvedību saistītos faktorus pusaudžu vidū Latvijā.
Latviešu superēdienu TOP 10. Izvēlas uztura speciālistes
Kurus produktus var uzskatīt par latviešu superēdieniem? To Latvijas Televīzijas raidījumā "Pārtikas revidents" skaidroja pašmāju uztura speciālistes Ilze Lutere, Lizete Puga, Zane Timpare un dietoloģe Lolita Neimane. Katrai tika dots uzdevums sastādīt desmit produktu topu ar, viņuprāt, vērtīgākajiem latviešu produktiem.

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt