Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
Kuri Latvijas iedzīvotāji var pieteikties Eiropas astronautu atlasei?
Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlas piedalīties Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) astronautu atlasē, jābūt vismaz maģistra grādam dabaszinātnēs, ne mazāk kā trīs gadu pieredzei savā nozarē, perfektām angļu valodas zināšanām, kā arī izcilai veselībai, informēja Kosmosa industrijas asociācijas prezidents Pauls Irbins.
Kas šobrīd traucē ar 5G internetu noklāt visu valsti?
Šobrīd ar 5G tehnoloģiju nosegt visu valsti traucē pārklājuma zemās frekvences, Latvijas Radio raidījumā #DigitālāsBrokastis sacīja “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. Viņš paredz, ka 5G būs pieejams visā Latvijā, visticamāk, 2023. gadā, varbūt nedaudz ātrāk.
Pētījums: Covid-19 krīze darba jomā sievietes skar smagāk
Covid-19 krīzes rezultātā sievietes zaudē darbu biežāk nekā vīrieši, Latvijas Radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā” atzina sociālantropoloģe un dažādības vadības eksperte Agnese Cimdiņa, atsaucoties uz Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) veiktā pētījuma rezultātiem. 
Ģeoloģe: Himalaji reiz varētu sabrukt
Ģeologi, pētot iežus, mēģina rekonstruēt, kas to atrašanās vietā noticis pirms miljoniem gadu, kā arī cenšas paredzēt nākotnē gaidāmās izmaiņas. Viena no tādējādi paredzētajām izmaiņām ir, ka pēc simtiem miljonu gadu Himalaji, visdrīzāk, sabruks Latvijas Radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā” sacīja ģeoloģe, Āhenes Universitātes pētniece un docētāja Liene Spruženiece.
Latvijā izstrādā videi draudzīgāku un lētāku ķīmisko vielu sintēzes metodi
Jaunu ķīmisko vielu sintēzes metožu izstrāde ir ļoti nepieciešama medicīnas un citu ar ķīmiju saistītu nozaru attīstībai. Mūsdienās arvien vairāk tiek domāts, lai šādas metodes būtu resursu mazietilpīgākas, videi draudzīgākas un arī lētākas. Tieši šāda jauna metode, kas nākotnē varētu ļaut ātrāk un lētāk saražot, piemēram, medikamentus, izstrādāta Latvijas Organiskās sintēzes institūtā zinātnieces Lienes Grigorjevas vadībā.
Latvijā top unikāla metode vēža ārstēšanai
Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) zinātnieki strādā pie unikālas metodes vēža ārstēšanai – īpašu molekulu konstruēšanas, kas izraisa ļaundabīgo šūnu bojāeju. Iespējams, nākotnē šī metode varēs glābt miljoniem cilvēku dzīvības visā pasaulē. Šis ir viens no aizvadītā gada nozīmīgākajiem sasniegumiem zinātnē.
Latvijā Covid-19 pandēmijas laikā pieaudzis interneta krāpnieku upuru skaits
Vairāk nekā 170 valstīs otrdien norisinājās kampaņa par drošāku internetu. Šī gada Latvijas tēma – “Drošāks internets sākas ar tevi”. Covid-19 pandēmijas laikā cilvēki tīmeklī pavada vairāk laika un aptuveni uz pusi biežāk vaicā pēc palīdzības, saskaroties ar krāpniekiem internetā. 
«Bior» Covid-19 testus turpmāk sagatavos robots
Zinātniskais institūts "Bior" varēs lielākos apjomos un ātrāk pārbaudīt Covid-19 testus. Paraugu sagatavošanu, kas ir roku darbu un laikietilpīgs process, turpmāk paveiks robots. Iekārta ļaus sagatavot līdz pat desmit tūkstoš paraugu dienā. Arī testu izmaksas varētu sarukt. 
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt