Dzīve & stils / Tehnoloģijas un zinātne
VIDEO: Kurp dodas Latvijas zinātnes industrija?
Piektdien, 26. februārī, Latvijas Universitātē (LU) notika tiešsaistes pasākums “Latvijas Universitāte: Zinātne industrijas attīstībai”, kurā trīs diskusijās eksperti apsprieda tēmas par klimata pārmaiņām, ceļu no laboratorijas līdz biznesam un nākotnes pētniecības tendences. Pasākums bija daļa no LU 79. starptautiskās zinātniskās konferences, un tā ierakstu iespējams vērot LSM.lv. 
Latvijas zinātnieki pētī, kā uzlabot attēlu kvalitāti
Uzņemot attēlus vai filmējot video nepietiekamā apgaismojumā, ļoti labi varam redzēt, cik ļoti šādos brīžos samazinās bildes kvalitāte. Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūtā tiek strādāts pie inovatīvām metodēm attēlu kvalitātes uzlabošanā. Tuvākajos gados Latvijā izstrādātās metodes jau tiks pielietotas teleskopos visā pasaulē, un šie pētījumu pērn guvuši Latvijas Zinātņu akadēmijas atzinību. 
Martā notiks otrais sievietēm veltītais hakatons
Marta vidū norisināsies otrais ikgadējais hakatons jeb tehnoloģiju maratons “Women. Technology. Sustainability.”, kura mērķis ir veicināt sieviešu aktīvāku iesaisti tehnoloģiju nozarē, informēja organizācijas “Riga TechGirls” pārstāve Līva Pērkone. Hakatonam var pieteikties ikviens interesents neatkarīgi no dzimuma, ģeogrāfiskās atrašanās vietas vai pieredzes līmeņa.
No mamutiem sekvenēts miljons gadu sens DNS
Zinātniekiem pirmo reizi izdevies sekvenēt DNS, kas ir vairāk nekā miljonu gadu vecs. Genoms ir no trīs mamutu atliekām, un tas ir līdz šim vecākais izpētītais DNS. Iepriekšējais rekords piederēja zirgam.
NASA izpētes robots uzņēmis pirmos Marsa fotoattēlus
Ceturtdienas, 18. februāra, vakarā uz Sarkanās planētas veiksmīgi nolaidies ASV Nacionālās aeronautikas un kosmosa pārvaldes (NASA) izpētes robots, un uzreiz pēc nolaišanās tas jau atsūtījis pirmos foto uzņēmumus. Šo notikumu bija iespējams vērot tiešraidē.
Profesors: Ieguvēji no attālinātā darba būs «baltās apkaklītes»
Pandēmijas apstākļi pastiprina plaisu starp dažādām darbinieku grupām – kamēr tā dēvētās "baltās apkaklītes" no šīs situācijas var iegūt, tikmēr apkalpojošā sfērā strādājošiem darba apstākļi kļūst grūtāki. Tas izriet no Rīgas Stradiņa universitātes asociētā profesora, Darba drošības un vides veselības institūta direktora Ivara Vanadziņa teiktā Latvijas Radio 1 raidījumā “Zināmais nezināmajā”.
Finansists Rungainis: Kriptovalūtas tirdzniecība ir riskanta spēle
Kriptovalūta ir spekulatīvs digitāls aktīvs, kura uzturēšana prasa milzu resursus, diskusijā Latvijas Radio 1 raidījumā "Krustpunktā" sacīja finansists Ģirts Rungainis. Viņaprāt, šī shēma izdzīvos tik ilgi, kamēr būs cilvēki, kas vēlēsies šajā spēlē iesaistīties.
Kuri Latvijas iedzīvotāji var pieteikties Eiropas astronautu atlasei?
Latvijas iedzīvotājiem, kuri vēlas piedalīties Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) astronautu atlasē, jābūt vismaz maģistra grādam dabaszinātnēs, ne mazāk kā trīs gadu pieredzei savā nozarē, perfektām angļu valodas zināšanām, kā arī izcilai veselībai, informēja Kosmosa industrijas asociācijas prezidents Pauls Irbins.
Kas šobrīd traucē ar 5G internetu noklāt visu valsti?
Šobrīd ar 5G tehnoloģiju nosegt visu valsti traucē pārklājuma zemās frekvences, Latvijas Radio raidījumā #DigitālāsBrokastis sacīja “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. Viņš paredz, ka 5G būs pieejams visā Latvijā, visticamāk, 2023. gadā, varbūt nedaudz ātrāk.
Populārākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt