Dzīve & stils
Vecāki un bērni
Veselība
Vēsture
#LV99plus: Vēlēšanās turpmāk varēs balsot ikviens virs 20 gadiem
Šī publikācija ir daļa no LSM.lv seriāla #LV99plus, kas stāsta par notikumiem Latvijā un reģionā pirms 100 gadiem. Tā ir daļa no mūsdienīgas hronoloģiskas notikumu rekonstrukcijas 1917. un 1918. gadā, kas ļāva dibināt neatkarīgu Latvijas valsti. Publikācijas autore ir viens no mūsu virtuālajiem tēliem, kas ir izdomāta, bet nekādā gadījumā ne "feika". Šī varone mums palīdz rekonstruēt tā laika notikumus, procesus un sadzīvi.
Vide un dzīvnieki
Kolkas raga pludmale ierindota pasaules neskartāko pludmaļu TOP 50
Pasaulē vadošā Kanādas ceļojumu lapa "flightnetwork.com" Slīteres Nacionālā parka Kolkas raga pludmali iekļāvusi 2018. gada pasaules neskartāko pludmaļu TOP 50. Viena no neparastākajām Latvijas pludmalēm ierindota 20. vietā, informē Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP).
Tehnoloģijas un zinātne
Sveiks, Hugo! Radīts latviešu valodas konkurents «Google Translate»
Šonedēļ svinīgi atklāta valsts pārvaldes valodas tehnoloģiju platforma “Hugo.lv”, kurā ir brīvi pieejami jaunākie sasniegumi valodas tehnoloģijās - pasaules atzinību guvušas mākslīgajā intelektā balstītas mašīntulkošanas sistēmas, runas atpazīšanas rīki un Nacionālā terminu datu bāze. Platforma nodrošina tulkojumu no latviešu uz krievu un angļu valodu un no šīm valodām uz latviešu.  Rus.LSM.lv pārbaudīja šo platformu, salīdzināja ar “Google Translate” un “Yandex” tulkošanas iespējām, un rezultāts pārsniedza  gaidīto.
Cilvēkstāsti
Tautas sports
Izklaide
Virtuve
Galerijas