Bērnu sporta uzrēķini

Sports, kas attīsta ātrumu un komandas garu. Kas jāzina topošo florbolistu vecākiem
Florbola iekļaušana olimpiādē ir tikai laika jautājums. Turklāt Latvijas florbolisti ir guvuši starptautisku atzinību, tādēļ interese par šo sporta veidu pieaug. Kā izrādās, florbols ir gana plaši pieejams Latvijā, un vecākiem nav problēmu sūtīt savas atvases trenēties tieši šajā sporta veidā. Vairāk par iespējām trenēties florbolā stāsta treneris un Latvijas Florbola savienības Jaunatnes komitejas vadītājs Ivo Solomahins.
Sports spītīgajiem un mērķtiecīgajiem jeb kas jāzina nākamo kārtslēcēju vecākiem
Kārtslēkšana – viena no vieglatlētikas disciplīnām, kurā arī Latvijas sportisti ir spējuši sevi pierādīt lielos sporta forumos. Cerības uz panākumiem, dalību olimpiskajās spēlēs ir arī daudzu bērnu sapnis. Vairāk par to, kad sākt treniņus šajā disciplīnā un kādas ir iespējas nākamajiem kārtslēcējiem, LSM.lv atklāj Latvijas kārtslēcējs un nu jau arī kārtslēkšanas treneris Mareks Ārents.
Sporta veids, kurā var daudz sasniegt. Kas jāzina topošo vieglatlētu vecākiem
Ja vecāku redzējums bērnu nākotnē nav saistīts ar sportā nopelnītiem miljoniem, bet gan arī fiziski labi attīstītu atvasi, kurai ir visas iespējas iegūt labu izglītību ne tikai Latvijā, bet arī ASV, turklāt par amerikāņu nodokļu maksātāju naudu, tad, izvēloties sportu, ir jēga nopietni apsvērt vieglatlētiku, uzskata vieglatlētikas treneris Viktors Lācis. Un kā gan ne – vieglatlētika taču ir sporta karaliene.
Sporta skolas direktors: Pilnvērtīgu treniņu trūkums bērniem atstās ilgtermiņa sekas
Situācijā, kad pandēmijas laika ierobežojumu dēļ nav skaidrības, kad Latvijā būs iespējams nepārtraukts un kvalitatīvs treniņu process, daudzi talantīgi bērni izvēlas turpināt treniņus citur pasaulē. Latvijas sporta treneri ir satraukti, ka šī laika ierobežojumi bērnu sporta jomā tālākā nākotnē atstās negatīvu nospiedumu, atgūt zaudēto būs ļoti sarežģīti, LR raidījumā "Ģimenes studija" pauž sporta jomu pārstāvji.
Nebaidīties no ātruma un aukstuma. Kas jāzina topošo kamaniņu braucēju vecākiem
Šo sezonu Latvijas kamaniņu braucēji ir iesākuši patiešām spoži – medaļas jau no paša sezonas sākuma. Un cerības, ka panākumu virpulis nebeigsies arī sezonas kulminācijā – Pekinas olimpiskajās spēlēs. Šie panākumi ne vienam vien bērnam un jaunietim vairojuši interesi par šo sporta veidu. Taču jāņem vērā, ka treniņu iespējas šajā sporta veidā ir ģeogrāfiski ļoti ierobežotas. Plašāk par iespējām trenēties kamaniņu sporta veidā LSM.lv atklāj Bērnu un jauniešu kamaniņu sporta skolas vadītāja Dace Ābeltiņa.
Demokrātisks, bet maz pieejams sports. Kas jāzina topošo airētāju vecākiem
Ja vecākiem nav vēlmes savu bērnu redzēt kā sporta superzvaigzni, kas pelna lielos miljonus, bet vairāk rūp veselība un fiziskā attīstība, tad gluži piemērots sporta veids ir akadēmiskā airēšana. Tiesa gan, ar akadēmisko airēšanu var nodarboties vien trijās pilsētās – Jūrmalā ir divas bāzes, viena Jelgavā un viena Daugavpilī. Pagaidām citur iespēju sākt  treniņus šajā sporta veidā Latvijā nav. Vairāk par akadēmiskās airēšanas piemērotību bērniem LSM.lv stāsta Jelgavas Bērnu un jauniešu sporta skolas (BJSS)  trenere Agita Puriņa.
Ekonomisks un demokrātisks sports. Kas jāzina topošo handbolistu vecākiem
Handbols jeb rokasbumba nudien nav starp populārākajiem sporta veidiem Latvijā, taču pēdējo gadu Latvijas izlases panākumi, kā arī Daiņa Krištopāna sniegums starptautiskā arēnā ir licis šim sporta veidam kļūst atpazīstamākam. Priekšrocība handbolam – tas šobrīd ir ļoti ekonomisks sporta veids, maz izplatīts, un līdz ar to arī lielāka iespēja bērnam tapt pamanītam, iekļūt izlasē un kaldināt savu sportista karjeru. Vairāk par iespējām uzsākt handbolista gaitas LSM.lv stāsta handbolists un treneris Rihards Leja.
Dārgs un populārs. Kas jāzina, ja bērns vēlas apgūt hokeja spēli
Hokejs nenoliedzami ir sports Nr. 1 Latvijā. Tam par pamatu ir gan izcilu latviešu hokejistu starptautiskie panākumi, gan arī Latvijas hokeja izlases varēšana ilgus gadus noturēties pasaules hokeja elitē un izcīnītās iespējas startēt ziemas olimpiskajās spēlēs. Tomēr vecākiem, pirms lolot cerības savu atvasi ieraudzīt Nacionālās hokeja līgas (NHL) zvaigznes statusā, ir jārēķinās, ka hokejs ir ja ne pats dārgākais, tad noteikti viens no dārgākajiem sporta veidiem.
Kā top nākamie Porziņģi un Bertāni? Ieteikumi vecākiem, ja bērns vēlas apgūt basketbola spēli
Uzsākot galvu reibinošu karjeru Latvijas basketbola zvaigznēm Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), šis sporta veids ir kļuvis aizvien populārāks. Skolēni raujas būt par nākamajiem ''porziņģiem vai bertāniem''. Labā ziņa – vismaz sākumā šis sporta veids vecākiem neprasīs lielus finansiālus ieguldījumus, it īpaši, ja ir iespēja nodarboties savas pilsētas vai valsts sporta skolā.
Pandēmijas ierobežojumu dēļ bērni zaudē motivāciju sportot; cieš arī veselība
Jau gandrīz divus gadus bērnu un jauniešu sports Latvijā ir ļoti neritmisks un pakļauts dažādiem treniņu norises ierobežojumiem Covid-19 pandēmijas dēļ. Visvairāk tas ietekmē iekštelpu sporta veidu treniņu, jo, piemēram, visu pagājušo ziemu kā basketbolistiem, tā futbolistiem, hokejistiem un vieglatlētiem nācās trenēties zem klajas debess. Tas dažādus sporta veidus novirza atšķirīgās pozīcijās – kāds var pielāgoties, kādam jākoncentrējas tikai uz fiziskās sagatavotības treniņiem, novārtā atstājot tehniskos elementus.