Vairāk nekā pusē gadījumu, kad par saskarsmes tiesību īstenošanas kārtību šķirtajam tēvam lēmusi tiesa, tā nospriedusi, ka regulāras tikšanās starp šķirto tēvu un bērnu ir ne biežāk kā reizi divās nedēļās. Kopumā šķirtā tēva saskarsmei ar bērnu tiesas atvēlē vidēji tikai 13% no gada kopējā stundu skaita, liecina nodibinājuma “Tēvi” pasūtītais pētījums par šķirtajiem tēviem, kuru īstenojuši pētnieki Klāvs Sedlenieks, Andris Saulītis un Kristīne Rolle.
Saskarsmes tiesību jautājumi ir lielā mērā sieviešu spriešanas lieta, un vīrieši tajā piedalās lielākoties vien kā procesa iniciētāji, secināts nodibinājuma “Tēvi” pasūtītajā pētījumā par šķirtajiem tēviem, kuru veikuši pētnieki Klāvs Sedlenieks, Andris Saulītis un Kristīne Rolle. Vīrieši šajos gadījumos tiesās visbiežāk ir prasītāja statusā, lūdzot sev noteikt saskarsmes tiesību izmantošanas kārtību. Savukārt tiesneši, eksperti, bāriņtiesas pārstāvji un mazākā mērā arī juridiskās palīdzības sniedzēji līdz ar atbildētāju visbiežāk būs sievietes.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) top grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, paredzot, ka par trokšņošanu būs iespējams sodīt subjektīvi – ja vien kaimiņš par to sūdzas. Stipri līdzīgu normu kā Satversmei neatbilstošu pērn atcēla Satversmes tiesa, kad tā bija iekļauta Rīgas domes izdotajos Sabiedriskās kārtības noteikumos, vēsta raidījums "Kultūršoks".