4. studija

4. studija

4. studija

Cik rūpīgi policija pārbauda, kā tiek ievēroti pašizolācijas un karantīnas noteikumi?

Meijeru ģimene uzskata, ka saņēmusi nepamatotu sodu par ātruma pārkāpšanu

Valsts policija soda par nenotikušu pārkāpumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Kādam kungam brauciens uz pasākumu Kangaru kalnos ir beidzies ar policijas fiksēto braukšanas ātruma pārsniegšanu un 160 eiro sodu, taču kunga radinieki bija pārliecināti, ka pārkāpums nav noticis un sodu pārsūdzēja tiesā.

2019. gada 11. maijā vectēvs veda mazbērnus uz pasākumu Kangaru kalnos, brauca ar 77 kilometriem stundā (km/h) pie atļautā ātruma 80 kilometri stundā, kad pretimbraucošā policijas ekipāža viņu apturēja un uzrādīja ātruma pārkāpumu, jo minētajā posmā esot ātruma ierobežojums 30km/h. Kungs protokolu parakstīja, bet, turpinot braukt uz priekšu, pēc viena kilometra ieraudzīja ātruma ierobežojuma zīmi 30km/h.

Ģimene nosprieda, ka vectēvs tika maldināts un sodu pārsūdzēja.   

Kā galveno argumentu šajā lietā kunga radinieks Jānis min kilometru stabiņus, kuru atrašanos “Latvijas Valsts ceļi” ir mainījuši jau 2015. gadā. Nobīde ir gandrīz divi kilometri, savukārt ierobežojumiem bija jāsākas 2 kilometrus pirms pasākuma norises vietas.

Ģimene sākotnēji protokolu pārsūdzēja policijā. Tas neesot devis vēlamo rezultātu, tāpēc nolēma vērsties tiesā, bet pirmā tiesa bija policijas pusē.  

Valsts tiesu ekspertīžu biroja eksperts Oskars Irbītis komentēja, ka šajā gadījumā ir strīds par to, kur sākās ierobežojumi -  kur atradās šis 35. kilometra stabiņš.  

Taču uzņēmums “Latvijas Valsts ceļi”, kas ir atbildīgs par ātrumu ierobežojošo zīmju uzstādīšanu, skaidroja, ka  Ropažu novada pašvaldība lūdza samazināt atļauto maksimālo braukšanas ātrumu uz 30km/h un aizliegt lietot skaņas signālu valsts reģionālā autoceļa P4 Rīga–Ērgļi posmā 36.-37,95.km no 2019. gada 11. maija plkst. 9.00 līdz 12. maija plkst. 12.00, lai netraucētu festivāla “Meža stāsti Kangaros” norisei.

Jāņa radinieka mašīna tika apturēta aptuveni vienu kilometru pirms ātruma ierobežojuma 30 km/h.

Jāņa  radiniekiem tika sagatavota izziņa, ka policijas izmantotajā “Google” kartē redzamie kilometru apzīmējumi neatbilst realitātei.

“Latvijas Valsts ceļi” arī uzskata, ka Valsts policijai nevajadzētu atsaukties uz “Google” kā autoritatīvu avotu, jo internetā pieejamās kartes netiek verificētas.

Uzņēmums ģimenei sagatavojis arī izziņu, ka “Google” redzamie kilometri neatbilst realitātei, turklāt - šogad vēl nebija pieejams pērnā gada attēls. Tādēļ visdrošākais informācijas avots ir dabā redzamie kilometru stabiņi, kuru novietojums mainījās 2015. gadā.  

Tagad ģimene ir gatava cīnīties arī tālāk.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti