Vairāk

 

Birokrātijas balva '20

Ļoti ilgs informācijas aprites ceļš, kas, iespējams, ir ietekmējis manu 2. līmeņa pensijas uzkrājumu.
Pirmdiena,16.03. dienas vidū ar Latvija.lv starpniecību darīju zināmu VSAA, ka nomainu 2. līmeņa pensijas plānu, ar mērķi mazināt potenciālos zaudējumus. Reāla izmaiņa ar plānu notiek precīzi pēc 7 kalendārām dienām. Kapēc līdz šim nav automatizēts, ka darbības notiek nekavējoties vai ilgākais dažu stundu laikā? Es centos mazināt ietekmi uz saviem uzkrājumiem laikā, kad ir straujš akciju un obligāciju tirgu cenu kritums, bet VSAA bezdarbības dēļ 7(!) dienu garumā tika pazaudēta nopietna summa.
Atbildi no VSAA uz 16.03. iesniegumu saņēmu 1.04., jeb pēc 12 (!) darba dienām. Vēstulē mani informēja par pirms 9 kalendāra dienām paveikto.
Tā kā iesniegumā VSAA man bija jānorāda no izvēlnes uz kuru plānu pāreju, tad ziņai tehniski bija jāvar nākamajā minūtē būt pie pensiju plāna izpildītāja, un atbildei 16.03. bija jābūt, nevis no VSAA iesniegumu saņēmām, bet, gan no pārvaldītāja sistēmas - redzam, ka izsakat vēlmi mainīt plānu, tas jau izdarīts vai tiks izdarīts tad un tad. 16 kalendārās dienas starp iesniegumu un atbildi ar apstiprinājumu, ka pensiju plāns nomainīts, ir absurdi ilgs termiņš. Ļoti gribas ticēt, ka VSAA darbinieki taču ar roku nepārrakstīja manu iesniegumu, nenesa to uz pensiju fondu personīgi, fonds arī nevilcinājās.
Informācijas apritei ir bijusi nodrošināta 15 kalendāro dienu dīkstāve, jo viss darbs paveicams dažu h laikā, ja tiek pielietotas digitālās tehnoloģijas iespējas.
Ziņo
LTV1
LTV7
VISIEMLTV.LV
03:02
Mūzika
00:00
Nakts
03:00
Mana mūzika
00:05
Ночная музыка
00:00
Pieci mūzika
01:00
Mūzika
Svarīgākais 24 stundās
Latvijā

Vairāk

Ekonomika

Vairāk

Pasaulē
Tramps atlaidis amatpersonu, kas aizsāka impīčmenta izmeklēšanu
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps atlaidis ASV izlūkdienestu ģenerālinspektoru Maiklu Atkinsonu. Tramps izšķīries par labu šādam lēmumam tādēļ, ka Atkinsons prezidenta acīs zaudējis uzticību. Tieši Atkinsons brīdināja Kongresu par trauksmes cēlēja ziņojumu, kas noveda pie impīčmenta procesa uzsākšanas pret prezidentu.  
ASV diennaktī reģistrēti 1480 jauni Covid-19 upuri - jauns pasaules rekords
ASV pēdējo 24 stundu laikā ir reģistrēti 1480 jauni nāves gadījumi no Covid-19, kas ir lielākais šīs slimības upuru skaits vienā diennaktī jebkurā no pasaules valstīm kopš jaunā koronavīrusa globālās pandēmijas sākuma, liecina Džonsa Hopkinsa universitātes piektdienas vakarā apkopoti dati.

Vairāk

Ziņu analīze
Interesanti
Šī likumprojekta embeds - https://parvaipret.lv/bills/169
Kultūra

Vairāk

Sports

Vairāk

Ārpus ētera
Tests - vai zini pietiekami, lai pārdzīvotu Covid-19?
Ārkārtējās situācijas laikā cilvēkiem ir jāievēro 2 metru distance citam no cita. Daudzos gadījumos vairs nav iespējams noteikt, kur cilvēks inficējies. Ir jāpieņem, ka inficēties var jebkurš no jebkura. Kas šobrīd ir atļauts, lai mēģinātu uzveikt Covid-19 Latvijā? Piedāvājam izpildīt testu un noskaidrot.
Vladimirs Ivanovs: Kāpēc «Kurbada» aiziešana ir nopietna sūce Latvijas hokejā
Pēdējās dienās ziņu epicentrā nokļuva mūsu Latvijas Hokeja federācija (LHF), kura teju katru dienu atrodas frontes pirmajā līnijā. Tad jaunumi par LHF darbinieku štata samazināšanu; tad spekulācijās par tēmu, kur risināsies 2021. gada pasaules meistarsacīkstes hokejā saistībā ar runām, ka Covid-19 pandēmijas dēļ Šveicē atceltais čempionāts tur varētu notikt nākamgad; tad ziņas, ka vēl nav saņemta atļauja jaunās treniņu halles būvniecībai “Daugavas” stadionā, kas būtu nepieciešamam tam pašam nākamā gada čempionātam, un termiņi jau spiež… Ja godīgi, tas viss nav tik būtiski uz kāda cita svarīga notikuma fona.
Autori
Jānis Buholcs
Dr. sc. comm., Vidzemes augstskolas asociētais profesors

Vairāk

Labākais no radio NABA
Vecāki un bērni

Vairāk

Dzīve & stils

Vairāk

Cilvēkstāsti
Edgars Pastars pašizolācijā secina – patika pret darbu no mājām bija iedomāta
Tiesību eksperts Edgars Pastars ir viens no tiem, kurš, atgriežoties no ārzemēm, izolējās, lai mazinātu jaunā koronavīrusa izplatības riskus, ja gadījumā viņš ar tādu būtu inficējies. Arī viņš savas pārdomas nedēļas garumā fiksēja audiodienasgrāmatā un izdarīja dažādus secinājumus par sabiedrības reakciju, par atbildību, par darbu attālināti, kā arī dalījās personiskos secinājumos par to, kā izolēšanās ietekmē indivīdu.

Vairāk

Foto
Laika prognoze
Svētdiena
5. Aprīlis
0 °C
0 °C Skaidrs
R/DR vējs, 2,60m/s
Saullēkts: 06:44
Saulriets: 20:07
Mitrums: 83,00%
Spiediens: 771,43 mmHg
+2 °C
2,70m/s
+1 °C
1,90m/s
+9 °C
4,90m/s
+11 °C
2,40m/s
+8 °C
2,80 m/s
+5 °C
2,20 m/s
+12 °C
3,00 m/s
+16 °C
3,10 m/s
+8 °C
2,20 m/s
+7 °C
3,10 m/s
+8 °C
4,90 m/s
+15 °C
4,80 m/s
+9 °C
3,50 m/s
+5 °C
2,60 m/s
+6 °C
1,90 m/s
+12 °C
3,00 m/s
+5 °C
3,20 m/s
+6 °C
4,50 m/s
+7 °C
4,10 m/s
+9 °C
4,70 m/s

Laika prognozes no yr.no