Vairāk

10:07
Zināmais nezināmajā
10:07
Zelta graudi
10:08
Pasticcio
10:10
Без рецепта
09:00
Otrās Brokastis
10:00
Mūzika
Svarīgākais 24 stundās
Latvijā

Vairāk

Ekonomika

Vairāk

Pasaulē
ES nespēja vienoties par sarunu sākšanu ar Ziemeļmaķedoniju noved pie pirmstermiņa vēlēšanām
Francijas, Nīderlandes un Dānijas iebildumu dēļ Eiropas Savienības (ES) līderi pagājušajā nedēļā nespēja vienoties par sarunu sākšanu ar Ziemeļmaķedoniju un Albāniju. Tas pamudinājis  Ziemeļmaķedonijas politiskos līderus svētdien vienoties aprīlī rīkot parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas. Vairāki ES bloka līderi norādījuši, ka sarunu nesākšana ir liela kļūda. Pastāv bažas, ka šāds lēmums Rietumbalkānu valstis varētu tuvināt Krievijai un Ķīnai.
Madrides ielas pārpludina aitas
Kamēr Katalonijas reģionā vairākas dienas nerimst neatkarības cīnītāju demonstrācijas, Madridē jau 13. gadu pēc kārtas rīkota fermeru protesta akcija – Spānijas galvaspilsētā sarīkojot lopu gājienu.

Vairāk

Ziņu analīze
Interesanti
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Henrieta Verhoustinska
Šonedēļ Ģertrūdes ielas teātris savu 10 gadu jubileju svin ar desmit garšīgu izrāžu izlasi. Garšīgu gan vārda tiešā nozīmē – piemēram, „Taņas dzimšanas dienā” var arī izēsties brīnumgardu rasolu, gan pārnestā – ĢIT „Rondo” ar Janu Čivželi ir jutekliskākā Šniclera lugas interpretācija, kādu nācies redzēt. Arī režisora Vladislava Nastavševa, manuprāt, labākā izrāde „Melnā sperma” pēc Sergeja Uhanova vienlaikus brutālo un maigo stāstu motīviem ir šajā skatē.
Sieviete - pavarda sargātāja ir ļoti ierasta metafora. Tomēr pret šo „pavarda sargātājas” funkciju kā kaut ko pašsaprotamu iestājušās ļoti atšķirīgas, dažādos medijos strādājošas mākslinieces (te ir gan animācija, gan filma, gan gleznas un fotogrāfijas. Viņas apvienojušās kuratores – feministes Janas Kukaines veidotajā izstādē “Silta, jauka istabiņa”, ko līdz 12. decembrim var apskatīt kultūras pilī “Ziemeļblāzma”. Mākslinieces Anda Magone, Elīna Brasliņa, Eva Vēvere, Katrīna Gaile, Mētra Saberova un Rasa Jansone katra citādi stāsta par dzimumu nevienlīdzību.
5. oktobrī Modes muzejā Vecrīgā sadarbībā ar Aleksandra Vasiļjeva fondu tiek atklāta izstāde “Dāma krinolīnā”. Tajā redzami krāšņi 19. gadsimta vidus tērpi, kas ataino turīgas tā laika sievietes garderobi, sekojot dienas gaitai un tās dažādajām norisēm – no brīža, kad viņa sapošas pēc pamošanās, līdz pat vizītēm, ceļojumiem, pastaigām un vakara ballēm vai viesībām. Turpat apskatāmas kungu frakas, vestes un cilindri, bet būsim godīgi – 19.gadsimta modē, pretstatā iepriekšējiem, kungi ir vien krāšņo lēdiju elegants pielikums.
Mani kaitina apgalvojums, ka jābeidz runāt par pagātni. Par sāpīgām vēstures tēmām. Gluži otrādi, es uzskatu, ka tās nav pietiekoši izrunātas. Literatūrzinātnē, runājot par traģiskiem vēstures posmiem, tiek lietots jēdziens „kultūras trauma”, tāpēc nav brīnums, ka manu uzmanību piesaistīja ziņa par Zandas Gūtmanes pētījumu „Totalitārisma traumu izpausmes Baltijas prozā”. Tajā aplūkotas gan holokausta, gan deportāciju atstātās traumas visu trīs Baltijas valstu literatūrā – izrādās, ir gan kopīgais, gan atšķirīgais. Ar nepacietību gaidu iespēju izlasīt šo grāmatu.

Kultūra

Vairāk

Sports

Vairāk

Ārpus ētera
Guntis Bojārs: Vēzis – tas attiecas arī uz tevi 
Katru dienu Latvijā zaudē 16 cilvēkus, kuru diagnoze ir bijusi vēzis. Proporcionāli tas ir vairāk nekā Igaunijā, tas ir vairāk arī nekā Lietuvā, un tas ir pārāk daudz. Jā, no vēža mirst, turklāt nereti pat ļoti strauji, un to zina katrs. Tāpēc šī diagnoze rada īpašu trauksmi - pacientos, tuviniekos, sabiedrībā. 
Autori
Jānis Buholcs
Dr. sc. comm., Vidzemes augstskolas asociētais profesors

Vairāk

Labākais no radio NABA
Vecāki un bērni

Vairāk

Dzīve & stils

Vairāk

Cilvēkstāsti

Vairāk

Foto
Laika prognoze
Otrdiena
22. Oktobris
+10 °C
+10 °C Migla
D/DR vējs, 4,10m/s
Saullēkts: 08:15
Saulriets: 18:00
Mitrums: 100,00%
Spiediens: 764,66 mmHg
+12 °C
4,20m/s
+14 °C
5,60m/s
+13 °C
5,40m/s
+11 °C
5,50 m/s
+12 °C
5,10 m/s
+12 °C
5,20 m/s
+12 °C
3,20 m/s
+9 °C
3,00 m/s
+9 °C
3,10 m/s
+12 °C
3,00 m/s
+14 °C
3,50 m/s
+13 °C
6,10 m/s
+10 °C
5,10 m/s
+11 °C
5,40 m/s
+15 °C
5,00 m/s
+15 °C
7,60 m/s
+11 °C
5,50 m/s
+7 °C
3,40 m/s
+13 °C
7,00 m/s

Laika prognozes no yr.no