Vairāk

 

Birokrātijas balva '20

Tēvs ārstējas Onkoloģijas centrā Austrumu slimnīcā. Ārstējošais ārsts nosūtījis tēvu uz starošanu stacionārā, tur pat, tajā pašā slimnīcā. Jau rezervēta vieta un laiki. Bet nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums. Tā ir tikai formāla lieta, jo ārstējošais ārsts jau nosūtījis, bet formāli šāds nosūtījums jāraksta ģimenes ārstam. Šis izraksts prasa vismaz ģimenes ārsta laiku. Cik jauki - tagad ir E-veselība, nekur nav jābrauc. Visiem vajadzētu būt ērti.

Bet, izrādās, ka Austrumu slimnīcas pieņemšanas nodaļā E-veselību atvērt nevar/neizmanto/vispār neesot pieslēgta. Es tā arī nesapratu, kas tieši par problēmu, bet dzirdēju visas trīs atbildes. Es pajautāju, vai tad tiešām neviens dators nav pieslēgts? Nē, neesot. Pieprasa izdrukātu nosūtījumu. Labi, to nosūtījumu paši varam izdrukāt no E-veselības, bet...
1) nosūtījums E-veselībā uz tēva vārda, es nevaru pieslēgties tēva kontam, jo nepieciešams Smart-ID, tēvam ne viedtālruņa, ne Smart-ID.
2) lai tiktu pie tēva konta, nepieciešama pilnvara, kas jāraksta NVD. Tātad, 82 gadus vecs cilvēks jāved rakstīt pilnvaru, lai es varētu izdrukāt nosūtījumu no E-veselības, kurai nevar piekļūt iestāde, kurai tā E-veselība ir domāta. It īpaši covida laikos.
Vēlreiz nācās raustīt ģimenes ārstu un lūgt nosūtījumu uz papīra.
Jautājumi:
1) Kāpēc ģimenes ārsts jāpārslogo ar lieku, pilnīgi formālu papīru izrakstīšanu? Kāpēc jādubulto ārstējošā ārsta nosūtījums, kas jau ir slimnīcas dokumentos, digitāli un uz papīra?
2) Kāda jēga no E-veselības, ja to neizmanto visas med. iestādes un tik un tā jādrukā ārā?
3) Kā ar visiem šiem papīriem un nosūtījumiem (virtuāliem un papīra) var tikt galā vientuļš slims cilvēks gados, ja viņam nav palīga? Ja arī ir palīgs, tad ierobežota piekļuve kontam. Nepieciešama pilnvara. Pilnvara izdrukāt nosūtījumu, kas dubulto jau esošo ārstējošā ārsta nosūtījumu. Absurds.
Es uzskatu, ka ģimenes ārstus nedrīkst izmantot kā sekretārus paīru kārtošanai. Ar to visu varētu tikt galā E-veselība, bet kāda no tās jēga, ja tā nav ērti pieejama ne lietotājiem, ne med. iestādēm?
Ziņo
10:50
Alpu dakteris 5. Seriāls
VISIEMLTV.LV
11:07
Kultūras Rondo
10:07
Zelta graudi
11:10
Izvēlas klausītāji
11:08
Александр-студия
09:00
Otrās Brokastis
11:00
Medus un etiķis
Svarīgākais 24 stundās
Latvijā
Sēlijā vietējās nozīmes ceļiem paliks grants segums
Arī Sēlijā – tāpat kā citur Latvijā – vēl intensīvi turpinās ceļu būvniecības sezona. Darbi rit ātri, jo vairumā tiek atjaunots asfaltbetona segums. Vietējie iedzīvotāji gan nobažījušies par grants seguma ceļiem, kas savieno pagastu centrus ar pilsētām. Sēlijas uzņēmēju un pašvaldību pārstāvju ieteikumi neatspoguļojas arī 300 miljonu eiro investīciju kartē, un gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības, gan „Latvijas Valsts ceļu” plānos vietējās nozīmes autoceļiem papildu finansējums nav paredzēts.

Vairāk

Ekonomika

Vairāk

Pasaulē

Vairāk

Ziņu analīze
Interesanti
Kultūra

Vairāk

Sports

Vairāk

Ārpus ētera
LR2 «Koku stāsts»: Par vecmāmiņas dzidro ābeli, kuru nocirta jaunie mājas īpašnieki
Kad biju maza meitene, pie manas vecmammas mājas auga 'Baltā dzidrā' ābele. Tā bija skaista, trīs kuplus zarus izslējusi pret debesīm, katru gadu deva bagātīgu ražu. Un kādi tai bija āboli – tik lieli, ka savās mazajās plaukstās knapi noturēt varēju! Citi āboli bija caurspīdīgi, paceļot tos pret sauli, viducītī varēja saskaitīt sēkliņas. Kad iekodos tādā ābolā, saldā sula tecēja ārā kā no strauta. Notecēja visa mana katūna kleitiņa, mute un rokas, basās kājas… Nu es arī biju kā tāds ābols no ābeles nokritis salds!
LSM komikss: Par banāniem jāmaksā divreiz
Aizvadītajās nedēļās daudzi dzīvokļu mājās dzīvojošie rīdzinieki saņēma vēstules no "Rīgas namu pārvaldnieka", kurās tika uzdots jautājums – vai pārvaldnieks var izmantot dzīvojamās ēkas apsaimniekošanai paredzēto līdzekļu uzkrājumu, lai apmaksātu iedzīvotāju parādus "Rīgas siltumam." Faktiski sanāk, ka apzinīgajiem maksātājiem tiek piedāvāts ultimāts – vai nu jāmaksā par apkuri divreiz, vai ziemā jāsalst.
Autori

Vairāk

Labākais no radio NABA
Vecāki un bērni

Vairāk

Dzīve & stils

Vairāk

Cilvēkstāsti

Vairāk

Foto
Laika prognoze
Piektdiena
25. Septembris
+17 °C
+17 °C Mākoņains
D/DA vējs, 3,60m/s
Saullēkts: 07:20
Saulriets: 19:10
Mitrums: 72,00%
Spiediens: 756,39 mmHg
+16 °C
2,80m/s
+14 °C
2,80m/s
+21 °C
4,00m/s
+17 °C
4,00 m/s
+16 °C
4,50 m/s
+20 °C
6,00 m/s
+23 °C
6,50 m/s
+19 °C
5,00 m/s
+16 °C
4,10 m/s
+17 °C
5,80 m/s
+24 °C
6,70 m/s
+14 °C
2,10 m/s
+16 °C
3,30 m/s
+13 °C
2,50 m/s
+17 °C
2,80 m/s
+14 °C
2,20 m/s
+12 °C
1,90 m/s
+11 °C
2,00 m/s
+17 °C
2,60 m/s

Laika prognozes no yr.no