Vairāk

 
15:00
Krustpunktā
15:06
Augstāk par zemi
15:06
Ceļojums
15:05
Klasika bez pieturām
15:10
Живая история
13:00
Dienas programma
15:20
Mūzika
Svarīgākais 24 stundās
Latvijā
Konkursu uz amatiem NEPLP pagarinās līdz 20. novembrim
Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija otrdien, 15. oktobrī, slēgtajā sēdes daļā nolēma pagarināt konkursu uz amatiem Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) līdz 20. novembrim. Par to Latvijas Radio informēja komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš no "KPV LV".

Vairāk

Ekonomika

Vairāk

Pasaulē
ASV piemēro sankcijas Turcijai par tās militāro operāciju Sīrijā
Amerikas Savienoto Valstu (ASV) un Eiropas Savienības dalībvalstu līderi asi kritizē Turciju par tās militāro operāciju Sīrijā. Oficiālā Vašingtona arī piemēroja sankcijas un ierobežos ekonomisko sadarbību ar oficiālo Ankaru, kā arī dubultojusi muitas tarifus turku tēraudam, kamēr Ankara turpina plašus uzbrukumus kurdu pozīcijām Sīrijas ziemeļos.  
Kritiska attieksme pret faktiem rosina vairāk izmantot enciklopēdijas
Mūsdienu enciklopēdija var kalpot kā daļa no cīņas ar dezinformāciju un viltus ziņām. Tā ir pārliecināti vairāku Eiropas enciklopēdiju veidotāji. Nesen viņi bija sanākuši kopā Briselē, lai apspriestu pašreizējos izaicinājumus. Ne visas enciklopēdijas ir spējušas pielāgoties interneta laikmetam un līdz ar to ne visām klājas labi.

Vairāk

Ziņu analīze
Interesanti
Šonedēļ

KG Kultūras Žūrija iesaka

Anete Lesīte
16. oktobrī Cēsu koncertzālē un 18. oktobrī LTV1 ēterā pirmizrādi piedzīvo Latvijas Televīzijas jaunākā dokumentālā filma “Žagari”. Scenārija autores Henrietas Verhoustinskas un režisores Zitas Kaminskas kopdarba centrālo asi veido abu brāļu – aktiera, “Žagarkalna” īpašnieka Jura Žagara un režisora, aktiera, bijušā Latvijas Nacionālās operas direktora Andreja Žagaru savstarpējās attiecības, zinot, ka viens no viņiem jau filmēšanas laikā ir smagi slims. Filmas traģiskā stīga – pēdējie mēneši tuvinieku dzīvē un pirmie mēneši jau pēc traģiskā zaudējuma.
Vērienīgākais ikrudens kinonotikums - no 17. līdz 27. oktobrim galvaspilsētā norisināsies RigaIFF - Rīgas Starptautiskais kino festivāls. Atklāšanas notikums – starptautisku atzinību guvusī pilnmetrāžas animācijas filma “Projām”, režisors Gints Zilbalodis. Dažādas tematiskas sadaļas, par vienu no tiem festivāla radošā direktore Sonora Broka: "Pilnmetrāžas konkurss kā lakmusa papīrs uzrāda pārmaiņas un autorkino valodā. Desmit konkursa filmas ir arī RIGA IFF pārdomas par rītdienas kino šodien."
Izstāde „Ilmārs Blumbergs. BEIGAS IR.” - 18. oktobrī plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7, notiks latviešu mākslinieka, scenogrāfa un grafiķa Ilmāra Blumberga (1943–2016) izstādes „Ilmārs Blumbergs. Beigas ir.” atklāšana. Pirmoreiz tiks eksponēts zīmējumu cikls „Tenerife 2015”, pašportretu sērija “Tas pats un nelieli tēlniecības darbi no mākslinieka personiskā arhīva. Tenerifē mākslinieks pavadīja vienus no pēdējiem dzīves mēnešiem.
Latvijas Nacionālajā teātrī 18. oktobrī gaidāma pirmizrāde režisores Ingas Tropas iestudējumam - Luisa Kerola “Alise Brīnumzemē”. Alise uzsāk drosmīgu ceļu sevis un pasaules iepazīšanā, izstaigājot prāta spēļu labirintus, kur viss izrādās citādāk nekā sākumā izskatās. Brīnumzeme kā visa pirmsākums, kur iespējams it viss. Izrādes vizuālo veidolu radīs scenogrāfs un papildinātās realitātes autors Gints Gabrāns, kurš ļaus skatītājiem izrādes šķautni sajust arī caur aplikāciju telefonā. Alise Brīnumzemē ir stāsts par sapņošanu ar vaļējām acīm un atvērtu sirdi.

Kultūra

Vairāk

Sports

Vairāk

Ārpus ētera
Olga Proskurova: «Segodņa», kuras vairs nav
Nekas, izņemot šausmīgas skumjas, man nav palicis, beidzot darbu pie šī projekta – pie stāsta par starpkaru Rīgas avīzi “Segodņa” (“Сегодня”, “Šodien” 1919-1940). Lielisks laikraksts, kas kļuva par ļoti spilgtu parādību krievu preses vēsturē, savas pastāvēšanas pēdējos gados tika nožņaugts un iznīcināts.
Pārbaudi savas zināšanas par Pāvelu Bermontu, pazīstamāko Latvijas pretinieku Neatkarības karā
1919. gada 8. oktobrī sākās izšķirošās cīņas Latvijas Neatkarības karā jeb tā dēvētā bermontiāde. Šie notikumi ir neatraujami saistīti ar Latvijai naidīgās Rietumkrievijas brīvprātīgo armijas komandieri Pāvelu Bermontu. Bermonta odiozā un avantūriskā personība, kā arī gadu atstatums ir radījis daudzus mītus un nostāstus. Šoreiz piedāvājam iespēju pārbaudīt savas zināšanas par vēsturisko Bermontu.
Autori
Jānis Buholcs
Dr. sc. comm., Vidzemes augstskolas asociētais profesors

Vairāk

Labākais no radio NABA
Vecāki un bērni

Vairāk

Dzīve & stils

Vairāk

Cilvēkstāsti
Barselonas avīžu kioski cīnās par izdzīvošanu
Avīžu lasīšanas tradīcijas Spānijā vairs nav tādas kā agrāk. Preses izdevumu tirdzniecības apjoms valstī turpina kristies, un Barselonā vien tika slēgti 35% avīžu kiosku. Tāpēc tradicionālie preses tirgotāji meklē jaunas iespējas, kā piesaistīt klientus

Vairāk

Foto
Laika prognoze
Otrdiena
15. Oktobris
+8 °C
+8 °C Apmācies
A/DA vējs, 3,60m/s
Saullēkts: 08:00
Saulriets: 18:18
Mitrums: 81,00%
Spiediens: 766,17 mmHg
+12 °C
4,70m/s
+11 °C
4,50m/s
+10 °C
5,90 m/s
+11 °C
5,00 m/s
+17 °C
6,30 m/s
+16 °C
3,70 m/s
+15 °C
3,80 m/s
+13 °C
5,90 m/s
+12 °C
7,40 m/s
+13 °C
5,10 m/s
+13 °C
4,10 m/s
+13 °C
3,50 m/s
+12 °C
2,50 m/s
+15 °C
2,60 m/s
+12 °C
2,80 m/s
+11 °C
2,80 m/s
+10 °C
2,80 m/s
+15 °C
2,80 m/s

Laika prognozes no yr.no