Ziņu analīze
Kas kavē ģimenes uzņemt «sistēmas bērnus»? Pirmā problēma – pati sistēma un birokrātija

Stāstos par ģimenēm, kas vēlas palīdzēt bērnunamu bērniem vai to jau ir izdarījušas, iezīmējas arī tas, cik grūti ir salauzt gadiem veidoto sistēmu, kura lēni pielāgojas pārmaiņām. Lai pirmo soļu speršanā atbalstītu šīs ģimenes, Latvijas Radio labdarības akcijā „Dod pieci” šogad vāc ziedojumus šo ģimeņu atbalstam. Sadarbībā ar labdarības organizāciju „Ziedot.lv” taps programma „Plecs”, kas katrai šādai ģimenei piesaistīs atbalsta personas. „Plecs” darbu sāks nākamgad un pastāvēs tik ilgi, kamēr katram bērnam tiks atrasta ģimene.

«Vecrīgas karalis» ar jaunu shēmu izvairās no nodokļu parāda

Lai arī nodokļu parādi un soda naudas uzņēmējiem - nodokļu nemaksātājiem var būt pat 600 000 eiro, izmanīgie uzņēmēji no nodokļu nomaksas izvairās sev piederošos uzņēmumus pārrakstīt tuvu un uzticamu cilvēku lokam, tādējādi faktiski saglabājot vadību, izpētījis LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens" (AP). Vairāku Vecrīgas restorānu un krogu īpašnieka Rabiha Odaimes pieredze rāda, ka par ēstuvju īpašniekiem var kļūt sievas dēla draudzene un bārmenis, bet pats tikmēr var vērt jaunizveidota kroga durvis.

Lielāko elektrības subsīdiju saņēmēju vidū - daudz ārvalstu izcelsmes firmu

Elektrības ražotājiem par aizvadīto gadu subsīdijās izmaksāti 237 miljoni eiro. No 15 lielāko subsīdiju saņēmējiem gandrīz puse jeb septiņas kompānijas ir ar īpašniekiem no ārvalstīm. Firmu īpašnieki tieši vai pastarpināti meklējami Igaunijā, Somijā, Krievijā, Vācijā, Kiprā un Ukrainā, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Igaunijā un Lietuvā atbalsts zaļai enerģijai divreiz efektīvāks

Atbalsts elektrības ražotājiem Latvijā ir dāsnākais Baltijā. Tas gan nenozīmē, ka saražots vairāk elektrības nekā pie kaimiņiem. Igaunijā un Lietuvā katrs ieguldītais eiro valsts atbalstā atnesis divreiz lielāku saražotās elektroenerģijas apjomu, svētdien, 19. novembra vakarā ziņo LTV raidījums “De facto”. 

Valsts naftas rezervju konkursa intrigas: partiju sponsori un Putina draugi

Uzņēmums “Gunvor”, kas vēl nesen piederēja tuvam Krievijas prezidenta Vladimira Putina draugam, tagad tomēr ir saņēmis tiesības glabāt trešo daļu Latvijas degvielas rezervju. Šādu lēmumu pirmdien, 13. novembrī, pieņēma Ekonomikas ministrija, vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Izcērtot mežus, Sjerraleone cerēja uz ekonomisko attīstību. Tad sākās zemes nogruvumi.

Lai gan pēdējā laikā ir gadījies daudz dzirdēt par dažādām dabas katastrofām, piemēram, viesuļvētru "Hārvijs", Kalifornijas ugunsgrēkiem un viesuļvētru "Irma", tomēr viena no visnāvīgākajām dabas katastrofām notika 2017. gada vasarā. Turklāt tas notika valstī, kura atrodas ANO Tautas attīstības indeksa pašā apakšā – Sjerraleonē. Pēc trīs dienu smagām lietusgāzēm valsts  galvaspilsēta Frītauna un tai tuvumā esošie reģioni piedzīvoja vairākus nāvējošus dubļu noslīdējumus, kā arī plūdus. Rezultātā aptuveni 1000 cilvēku zaudēja dzīvību un apmēram tikpat palika bez mājām.  Tomēr noslīdējuma negatīvās sekas bija iespējams mazināt ar pārdomātu politisku plānošanu.

Par veselības apdrošināšanu pašiem būs jāmaksā arī trešās grupas invalīdiem un audžuvecākiem

Līdz ar valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sasaisti ar nodokļu nomaksu par valsts medicīnu papildus būs jāmaksā trešās grupas invalīdiem un audžuvecākiem, kā arī mikrouzņēmumu darbiniekiem. Tomēr, skatot likumprojektu pirms otrā lasījuma Saeimā, atbildīgā komisija vēl tikai vērtēs, kuras iedzīvotāju grupas atbrīvos no maksājuma par veselības apdrošināšanu.

Gads ar Trampu. Mācībstundas.

8.novembrī aprit gads kopš ASV prezidenta vēlēšanām, kurās daudziem negaidīti uzvarēja politiski maz pieredzējušais nekustamo īpašumu magnāts Donalds Tramps. Viņa atbalstītāji Trampu slavē par tiešumu un apņēmību, kritiķi apsūdz par nekompetenci un sabiedrības šķelšanu.

Caur Latvijas «kanālu» nodrošina Krievijas piegādes uz Ukrainas AES

Patreizējā Ukrainas un Krievijas attiecību stāvokļa dēļ Sanktpēterburgas ražotājs nepiegādā rezerves daļas uz Ukrainas atomelektrostaciju (AES). Tomēr piegādes notiek - caur Latvijas starpnieku, kurš divos gados sapelnījis divus miljonus eiro. Shēmā darbojas divas firmas, reģistrētas vienā adresē pie viena cilvēka. Rus.lsm.lv un ukraiņu izdevuma "Naši groši" izpētītajiem darījumiem, iespējams, ir korupcijas pazīmes.

Kapseļu ielas bērnunama mazuļu dzīve – vientulībā, ar retām pastaigām un bez rotaļām

Aizmigušu zīdaiņu ēdināšana, "iestellējot" pudeli mutē, retas pastaigas svaigā gaisā, ierobežotas kustības, dzīve vientulībā bez īpašas uzmanības un sirsnības no pieaugušo puses. Šādu attieksmi pret bērniem Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" žurnāliste novēroja valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Rīga" filiālē "Rīga" mazāko bērnu aprūpē. 

Par nodokļu nemaksāšanu cietumsodu saņem vidēji viens cilvēks gadā

Sodi, kas piespriesti par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un naudas atmazgāšanu, līdz šim bijuši pārlieku maigi, un cietumā nonācis vien retais. Sodi bieži bijuši mazāki nekā noteikta minimālā sankcija par konkrēto noziegumu, un reālu cietumsodu saņem vidēji viens tiesājamais gadā, liecina Latvijas Televīzijas raidījuma “De facto” izpētītais par notiesātajām personām laika posmā no 2010.līdz 2016.gadam.

Armijas pasūtījumu saņēmēju notiesā par nodokļu nemaksāšanu

Regulārs bruņoto spēku konkursu uzvarētājs šovasar notiesāts par nodokļu nemaksāšanu. Lietas materiāli rāda, ka izmeklētāji bijuši uz pēdām grupai, kas, iespējams, palīdzējusi apkrāpt valsti un atmazgāt netīro naudu. Taču tiesā izdevās pierādīt tikai daļu aizdomu. Sodi bija simboliski. Tiesāšana netraucēja firmai "SOL S" turpināt saņemt valsts pasūtījumus. Par to šovakar vēsta Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”.

Kirgizstāna kā «demokrātijas sala» - emocionāls žests?

Kirgizstānas 15.oktobra vēlēšanām tika pievērsta sevišķi liela uzmanība. Daudzi šīs vēlēšanas uzskatīja kā litmus testu Kirgizstānas salīdzinoši liberālajai valsts iekārtai, kas nereti tiek dēvēta par Centrālāzijas “demokrātijas salu”. Šīs bija pirmās prezidenta vēlēšanas kopš Padomju Savienības sabrukšanas, kad vara tiek nodota tālāk neizraisot asinsizliešanu. Vai patiesi Kirgizstāna ir reģiona izņēmums?

Jaunākie
Populārākie
Interesanti