Latvijā
Plānotais mācību poligons izraisa nepatiku Jūrmalciema iedzīvotājos

Jūrmalciemā, Papes dabasparka aizsargājamajā teritorijā, tiks izveidots jauna pretgaisa aizsardzības apmācību poligons. Lai gan vietējiem nepatīk ziņa par Latvijā nu jau kārtējo jauno poligonu un gaidāmajiem trokšņiem, ministrija mierina, ka katru gadu mācības aktīvi notikšot vien pusotru nedēļu, turklāt arī dabas parka pārstāvjiem pret šo plānu iebildumu nav. 

Skrundas kara pilsētiņu mācībām izmanto arī zemessargi

Kurzemē Zemessardze turpmāk koncentrēsies Kuldīgā un tās apkārtnē. Drīzumā no Liepājas uz Kuldīgu pārcelsies arī Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štābs. Karavīriem nākas jau tagad domāt, vai ikdienā braukāt no Liepājas uz Kuldīgu, vai pārcelties uz dzīvi pilsētā, kur šobrīd ar dzīvojamo platību ir grūtības. Zināms, ka tieši šajās dienās netālu no Kuldīgas - Skrundas novadā - bijušajā Padomju armijas pilsētiņā notiek Zemessardzes mācības. Zemessardzei turpmāk tā būs nozīmīga vieta taktiskajiem treniņiem.

Rīgā jaunajā rotaļu laukumā neiztiek bez bērnu mantu zādzībām

Masu pasākums bez pienācīgas uzraudzības – tā daži vecāki un skolotāji raksturo bērnu izklaides Rīgā jaunatklātajā Krišjāņa Barona ielas rotaļu laukumā. Valsts policija tajā fiksējusi jau vairākas zādzības, un, kā novēroja LTV filmēšanas grupa, spēļu laukumā netrūkst bez uzmanības atstātu skolas somu.

Ģimenes pabalstu reforma: 10 eiro klāt par diviem bērniem; 166 - par pieciem

Ģimenes valsts pabalstu apmērus par katru bērnu nākamgad varētu arī nemainīt, taču plānots ieviest papildu piemaksu par kopējo nepilngadīgo bērnu skaitu ģimenē – jo vairāk bērnu aprūpē, jo lielāka šī piemaksa.  Jaunajā piedāvājumā atšķirībā no iepriekšējiem zaudētāju nebūšot, sola politiķi.    

Latvijā attīsta muzejpedagoģiju

Mūsdienās muzejos plaši tiek izmantotas modernās tehnoloģijas, un piedāvājumu paplašina arī muzejpedagoģijas nodarbības, kurās jauno paaudzi iepazīstina ar visdažādākajiem tematiem. Programmas aizvien tiek pilnveidotas, lai tās būtu saistošas.     

Strenču vidusskolā apgūst ugunsdrošību un pareizu evakuāciju

Ugunsdrošības noteikumi paredz, ka izglītības iestādēs ne retāk kā divas reizes gadā ir jāveic ugunsdrošības instruktāža. Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes darbinieki šajā mācību gadā iecerējuši apciemot skolas, lai pastāstītu pedagogiem un bērniem, kā pareizi rīkoties ugunsnelaimes gadījumā. Strenču novada vidusskolā notika arī evakuācijas mācības.

Teju 12 gadus pēc traģiskā ugunsgrēka Ķempes ielā glābēji attaisnoti

Augstākās tiesas Krimināllietu departaments atteicis pārbaudīt kasācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apsūdzētie ugunsdzēsēji atzīti par nevainīgiem izvirzītajās apsūdzībās par amatpersonu bezdarbību un attaisnoti lietā par ugunsgrēku Mirdzas Ķempes ielā Rīgā 2006.gada janvārī. Augstākās tiesas lēmums nav pārsūdzams, un līdz ar to stājas spēkā spriedums šajā lietā, informēja Augstākajā tiesā.

Rīgas vidusskolēni nākamgad ēdīs bez maksas; bērnudārzniekiem vēl jāpaciešas

Rīgas dome izglītībai, kultūrai un sportam nākamgad plāno tērēt teju 316 miljonus eiro. Tas ir par 15 miljoniem eiro vairāk nekā šogad. Atbildīgie domes ierēdņi uzsver, ka lielāki tēriņi vajadzīgi Latvijas simtgades nosvinēšanai un jauniem labumiem iedzīvotājiem. Taču starp tiem nebūs pirms vēlēšanām solītās brīvpusdienas bērnudārzu audzēkņiem.

Ierosina kriminālprocesu par iespējamu negodprātīgu rīcību elektrības ražošanas atļauju izmantošanā

Valsts policija ir ierosinājusi kriminālprocesu par iespējamu krāpniecību objektā SIA "Rīgas enerģija", negodprātīgi izmantojot atļaujas elektroenerģijas koģenerācijā, vēsta Ekonomikas ministrija (EM). Tāpat tiek pieļauts, ka AS "Sadales tīkls" atļaujas ražot elektroenerģiju ir devis pirms tam, kad uzņēmumi uzbūvējuši stacijas, un tas ir pretēji esošajam regulējumam.

Vēža pacienti ceļ trauksmi par finansējumu inovatīviem medikamentiem

Inovatīvo mērķterapijas medikamentu ziņā onkoloģijas jomā Latvija no citām Eiropas valstīm, tostarp kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, atpaliek par vismaz desmit gadiem. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Onkoloģisko pacientu organizāciju alianses pārstāve un krūts vēža pacienšu atbalsta biedrības "Vita" vadītāja Irīna Januma.

Jaunākie
Populārākie
Interesanti