Olaines novads

Ziņojumu dēlis

Pievienot komentāru
Latvijas Sabiedriskie mediji
5)Olaines novadā ir ap pussimta tā saucamo mazdārziņu koloniju. Ir sabūvētas mājas, kur cilvēki dzīvo cauru gadu, bet attiecīgas infrastruktūras nav. Piemēram, nav tīra ūdens, kanalizācijas, meliorācijas, īsti nav ceļu vai arī tie ir sliktā stāvoklī. Kā pašvaldība plāno uzlabot šo iedzīvotāju dzīvi? 6) Piemēram, Medemciema kooperatīvā VEF Baloži iedzīvotāji sūdzas, ka tie iedzīvotāji, kas nav iestājušies kooperatīvā un nemaksā biedra naudu, nevar lietot ceļu, kas ir kooperatīva kopīpašums. Sanāk,ka iedzīvotāji nevar piekļūt savam īpašumam, nestājoties kooperatīvā. Kooperatīvs arī tiesājas ar biedriem, lai piedzītu naudu. Vai pašvaldība var palīdzēt šiem saviem iedzīvotājiem un kā? 7) Kad pašvaldība sakārtos Stacijas ielu Olainē? Kā saka iedzīvotāji- nosaukums ir, bet ielas nav. Ir putekļains ceļš un zīme ar ātruma ierobežojumu. Cilvēki nevarot pat atvērt logus vasarā. 8) Kāds deputāts (Māris Vanags) apmeklējis 23% no visām sēdēm. Vai vai šādiem deputātiem ir vieta pašvaldībā?
Latvijas Sabiedriskie mediji
Tā kā neizdevās domes priekšsēdētāju nointervēt klātienē, lūdzam, jūs atbildēt uz jautājumiem te: 1) Nosauciet izdevušos darbus, ko pašvaldība paveikusi pēdējo 4 gadu laikā? * 2) Nosauciet darbus, kas pašvaldībai nav izdevušies?* 3) Finansiālo rādītāju ziņā Olaine ir Latvijas novadu pašā spicē, taču izglītības rādītāji ir 42. labākie. Tas ir virs vidējā Latvijā, taču, salīdzinot ar citām Pierīgas pašvaldībām, Olaine atpaliek. Ko pašvaldība plāno darīt, lai uzlabotu izglītības līmeni? * 4) Statistika liecina, ka Olaine ir viena no bagātākajām Latvijas pašvaldībām. Mazturīga pensionāre sūdzas, ka pašvaldība neatmaksā medicīnas izdevumus un zobārstniecības pakalpojumus. Atteikuma iemesls ir tāds, ka viņa dzīvo vienā mājsaimniecībā ar meitu, kurai ir darbs par minimālo algu (un vēl apgādājamais). Vai tas ir korekti, ja šis pensionārs oficiāli atzīts par mazturīgu?* (turpinājums sekos)
KB
Turpinot iepriekšējo. Arī pašvaldības policija negribīgi brauc un pilda savus pienākumus uz tālajiem kooperatīviem. Sapulcēs svinīgi tiek deklarēts, ka situācija ar pārkāpumiem mazinās, bet mazinās tik tamdēļ, ka cilvēkiem ir apnicis saukt policiju, jo tā nerisina absolūti neko. Pašvaldības policija ir pašvaldības vadības spogulis. Rezumējot visu iepriekš minēto gribās teikt domes priekšsēdētājam: "Slikti strādājat, Berga kungs! Pienācis laiks iet atpūtā!". Man ir cerība, ka vēlēšanas atnesīs pārmaiņas Olaines novada pamestai teritorijai, jo tā vairs nevar turpināties, pašvaldība nevar uzspļaut uz saviem iedzīvotājiem, tā nedrīkst izvairīties no atbildības un savu tiešo pienākumu pildīšanas. Mēs esam tādi paši Olaines novada iedzīvotāji kā tie, kas dzīvo Olainē vai Jaunolainē. Galu galā ir 21.gs, bet dārzkopības kooperatīvu teritorijās laiks ir apstājies tālajos 80-ajos padomijas "labākajās" tradīcijās. LSM! Ja gribat atgriezties pagātnē, tad atbrauciet uz Jāņupi
KB
Turpinot iepriekšējo. Šajās kooperatīvu teritorijās dzīvo ļoti daudz cilvēku un to var redzēt rītos, kad cilvēki dodas uz darbu, nebeidzamā automašīnu plūsmā. Protams, deklarēto skaits ir mazāks, bet tam ir pamats,jo mazais bezdarbs nav pašvaldības nopelns, bet gan Rīgas tuvums. Tamdēļ cilvēki izmanto bonusus, ko sniedz Rīgas pašvaldība (bērnudārzs, skola, poliklīnika, sabiedriskais transports), savukārt Olaines pašvaldība nespēj savest kārtībā mazo zemes ceļa posmu priekš tiem dažiem cilvēkiem, kas dodas uz Jaunolaini un Olaini. Nav vairs arī iespēja cilvēkiem nokļūt uz pašvaldību vai pie ārstiem Olainē. Kā arī Olainē ir divi pediatri, no kuriem viens vairs neņem klāt jaunus pacientus un otrs, kuram antibiotikas ir brīnumlīdzeklis pret visām kaitēm. Tamdēļ cilvēki izvēlas doties uz Rīgu. Arī pasts darbojas izcili, Jaunolainē tas darbojas līdz plkst. 13:00, bet kooperatīvu teritoriju iedzīvotājiem pasta nodaļa atrodas Ķekavā un, lai izņemtu sūtījumu, jāatprasās no darba.
KB
Olaines novads ir tā kā aisbergs, kur ir redzamā sakoptā daļa, kurā tiek ieguldīti līdzekļi, un ir neredzamā pamestā daļa, par kuru pašvaldība negrib dzirdēt un vēl jo vairāk ko darīt. Redzamā daļa ir Olaine un Jaunolaine, kur pašvaldība cenšas izrādīt savu rūpi par iedzīvotājiem. Neredzamā daļa ir Olaines novada nodalītā daļa, kas atrodas starp trim novadiem, tā ir pamesta novārtā. Šeit viss ir nogrūsts uz iedzīvotāju pleciem un ar visām problēmām jātiek galā pašiem. Pašvaldībai ir izdevīgi, ka ir dārzkopības kooperatīvi, kuri ir spiesti savā ziņā uzņemties pašvaldības funkciju. Kooperatīvi nomā pašvaldības zemi (piebraucamie ceļi, grāvji) par kuru maksā nomas maksu, uztur to par saviem līdzekļiem un maksā nodokļus pašvaldībai. Pašvaldībai šāds modelis liekas gana labs un tā nevēlās neko mainīt. Berga kungs saka, ka pašvaldība pievērsīsies tik tad, kad būs gana daudz deklarēto. Bet par deklarētajiem iedzīvotājiem pašvaldība necīnās un nedara neko lai cilvēki deklarētos.

Tautas panorāma izbraukumā