Dienas ziņas

Akcijas laikā konsultēs un operēs bez maksas

Dienas ziņas

Papildina Usmas ezera zivju resursus

Ziemeļvidzemē ogotāji un sēņotāji nopelna mazāk nekā pērn

Ziemeļvidzemē ogotāji un sēņotāji šogad nopelna mazāk nekā pērn

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ogu un sēņu lasīšana daudziem cilvēkiem ik gadu sezonas  laikā ir stabils peļņas avots. Tā kā Ziemeļvidzemes mežus šogad skārušas salnas un sausums, ogu un sēņu Valkas puses mežos ir mazāk nekā pērn. Sliktā raža un šī gada zemā iepirkuma cena ietekmē gan lasītājus, gan uzpircējus. 

Valcēniete Inga Baltkāja stāsta – lai salasītu trīs spaiņus ar mellenēm, mežā nācies aizvadīt visu rīta cēlienu. Ogu šogad Valkas puses mežos esot maz, ilgi esot jālasa, jāiet tālu mežā un daudz jāmeklē purvainākas vietas, jo tikai tur tās lielākas un vairāk. Pie sliktās ražas ogotāja vaino pavasara salnas un ilgstošo sausumu vasaras sākumā.

"Vispirms salasām priekš mājas un pēc tam nodošanai," stāsta valcēniete, norādot, ka, viņasprāt, cena par mellenēm ir zema. "Ja bija divus gadus atpakaļ, kad bija lats, tad veselu latu uzreiz maksāja, tad sanāk, ka 1,40 eiro it kā jābūt ir, bet, lūdzu, – cena ir nokritusies," sprieda Baltkāja.

Šogad Valkā kilogramu melleņu iepērk par 1,05 eiro. Par vienu spaini ar mellenēm ogotāji saņem aptuveni septiņus eiro. Pirms gada cena kilogramā bijusi vismaz par 20 eiro centiem, bet citviet – pat par 40 eiro centiem augstāka.

Ogotājs Valdis Jansons stāstīja, ka, lai salasītu divus spaiņus ar mellenēm, mežā nācies pavadīt četras stundas. "Gailenes arī nav. Tādas maziņas ir. Vakar sieva bija salasījusi, atvedu. Gailenes maksā četri eiro kilogramā," viņš atzina.

Iepirkuma cena ogām un sēnēm tāda pati esot arī netālajā Igaunijas pilsētā Valgā. Tur iepircēji atklāj, ka meža veltes šogad nepieņem somi un tas arī cenu samazina. To, ka šogad arī mazāk cilvēku, kas nodod gailenes un mellenes, ievērots abās pusēs robežai.

Ogu un sēņu iepircējs Sergejs Kozlovs atzina, ka šajā gadā meža veltes nodod samērā maz, jo ir nemierā ar zemo cenu. Tas, iespējams, saistīts ar to, ka ogas pārdošanai Latvijā tiek vestas no citām zemēm. "Es domāju, ka no Krievijas. Es tā domāju, pats nezinu," noteica  Kozlovs.

Lai arī piepelnīties sanāk mazāk nekā pērn, ogotāji atzīst, ka mežā iet pieraduši un arī šī gada mazā samaksa par ogām tomēr ir zināms atspaids.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti