Panorāma

Prezentē kompetencēs balstītu izglītību skolās

Panorāma

Spānijā meklē terorakta izpildītāju

Par "Vienotības" jauno vadītāju ievēl Arvilu Ašeradenu

«Vienotību» turpmāk vadīs Ašeradens

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Iekšējo nesaskaņu nomocīto un popularitāti zaudējušo ilggadējo varas partiju “Vienotība” turpmāk vadīs ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

«Vienotību» turpmāk vadīs Ašeradens
00:00 / 04:03
Lejuplādēt
Viņš bija vienīgais kandidāts uz partijas priekšsēdētāja amatu, jo līdz šim kā potenciālais partijas līderis pieminētais Rīgas domnieks Vilnis Ķirsis šonedēļ savu kandidatūru atsauca, savukārt trešais iespējamais kandidāts, Saeimas deputāts Edvards Smiltēns sestdien kongresā paziņoja, ka nekandidēs un izstāsies no partijas.

Kopumā kongresā reģistrējās 257 dalībnieki, un Ašeradenu atbalstīja 175 kongresa delegāti no 237 balsotājiem.

Politologi  Filips Rajevskis un Ojārs Skudra vērtē, ka Ašeradens ir cienījams politiķis, kuram būtu pa spēkam ievest “Vienotību” arī nākamajā Saeimā, bet norāda, ka partijai vajadzētu aktivizēt darbu valdībā un izbeigt iekšējās pretrunas.

  Ašeradens vēlas izbeigt ķildas partijā

“Pēdējās nedēļās es esmu bijis spiests domāt ne tikai par ekonomiku, bet arī par to, kā šķirsies Latvijas nākotnes ceļi. Acīmredzama ir tā sabiedrības daļa, kas vēlas no mums sagaidīt kaut ko tādu, ko mēs sauktu par modernu Latvijas valsti. Tā būtu gan moderna valsts pārvalde, tā būtu moderna sabiedrība, tā būtu moderna sociālā aizsardzība un daudzas citas lietas,” sacīja Ašeradens.

Par savu politisko uzstādījumu Ašeradens minējis arī to, ka nepieļaus Latvijas virzību uz Austrumiem.

 “Vienotība” pārstāv strauji augošu sabiedrības daļu, kam rūp moderna, attīstīta Latvijas valsts. Mums ir morāls pienākums šīs gaidas piepildīt. Moderna Latvija – tā ir tiesiskumā balstīta izpratne par taisnīgumu, konkurētspējīga ekonomika, efektīva, uz klientu orientēta valsts pārvalde, atbildīga sociālās aizsardzības sistēma un sadarbīga sabiedrība,” kongresa delegātiem pauda Ašeradens.  

“”Vienotībai” atkal ir jāpiesaka sevi sabiedrībai kā spēcīgu, inovatīvu, patriotisku politisko spēku, kas spēj sadarboties un vienoties ar citām demokrātiskām partijām, lai kopā veidotu modernu Latviju,” sacīja Ašeradens.

 

Atzīstot, ka partijā nepieciešama saliedēšanās, Ašeradens uzsvēra - viņš tic, “ka izcila politika ir iespējama tikai kā profesionālas komandas darba rezultāts”.

“Tādēļ pilvērtīgai pārmaiņu procesa vadībai partijā esmu aicinājis Vilni Ķirsi kopā ar Rihardu Kozlovski un Aināru Latkovski uzņemties partijas valdes priekšsēdētaja vietnieku amatus. Šodien ir ievēlēta jauna, profesionāla partijas valde, kas apvieno līderus – gan no valdības un frakcijas, gan no reģionu un jaunatnes nodaļām,”  sacīja Ašeradens.

Jaunais valdes priekšsēdētājs par būtisku uzdevumu uzskata jaunas politiķu paaudzes iesaisti.

„Partijai ir jāstrādā kā vienotam organismam, spējot koleģiāli iesaistīt partijas darbā arī jaunu politiķu paaudzi. Jaunajai trīsdesmitgadnieku un četrdesmitgadnieku paaudzei ir jābūt aktīvai politikā, lai dotu jaunu elpu Latvijas politiskajai dzīvei. Mūsu partijā tieši šīs paaudzes pārstāvji piesaka sevi kā nozīmīgus nākotnes līderus,” uzsvēra Ašeradens.

Ašeradens arī pauda, ka, viņaprāt, šis kongress “noslēgs lielo ķildu un dalīšanās procesu “Vienotībā”, tie, kas ir gājēji, tie iz aizgājuši”.

Viņš gan pieļāva, ka, “iespējams, vēl kāds izvēlēsies pamest partiju”.  Ašeradens arī uzsvēra, ka partija nevar būt augstprātīga, tās politikai jābūt atklātai.

Par partijas domes priekšsēdētāju kļuvis Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš, viņa vietniece būs Santa Zarāne.  Partijas valdē nākamos divus gadus strādās Vilnis Ķirsis, Rihards Kozlovskis, Edgars Rinkēvičs, Kārlis Šadurskis, Jānis Reirs, Ainars Latkovskis, Hosams Abu Meri, Laimdota Straujuma, Raimonds Čudars, Jānis Rozenbergs, Olafs Pulks, Uģis Rotbergs, Edgars Ikstens, Edmunds Jurēvics, informēja "Vienotība". 

Ašeradens iepriekš pauda, ka “Vienotība” jānoliek demokrātisko spēku centrā, jāmēģina konsolidēt spēki kopīgam mērķim, jo šobrīd sabiedrībā lēnam, bet briest prasība pēc modernās valsts un modernās sabiedrības. 

Viņš arī neizslēdza iespēju, ka nākamgad Saeimas vēlēšanās partijas varētu startēt kopā ar citiem politiskiem spēkiem.

 “Šobrīd redzam, kāds ir [“Vienotības”] reitings, nekas daudz tur nav…” šonedēļ Latvijas Radio sacīja Ašeradens.

No Ašeradena tagad sagaida, ka partija atgūs savu vēlētāju uzticību. Tomēr jau tagad skaidrs, ka vēlēšanās nākamgad partijai būs sīva konkurence ar līdzīgas vērtības pārstāvošiem spēkiem.  

Dombrovskis: Bez vienotības biedru rindās nebūs “Vienotības”

Bijušais premjers, Eiropas Komisijas viceprezidents Valdis Dombrovskis partijas biedriem kongresā sacīja, ka šobrīd ir svarīgi saprast, kāds ir partijas darbības turpmākais scenārijs, kādas ir partijas stiprās un vājās puses, kādas ir iespējas, un kādi ir draudi partijas pastāvēšanai.   

 

Viņš norādīja, ka partija spēj un prot saņemties, ko apliecina fakts, ka partijas zīmols visstiprākais bija laikā, kad valsti bija skārusi vissmagākā ekonomiskā krīze, informēja “Vienotība”.  

“Skaidrs, ka partija ir sarežģītā situācijā, līdz ar to svarīgi ir analizēt tos cēloņus, kas „Vienotību” šādā situācijā ir noveduši, un kas būtu darāms, lai tās grūtības pārvarētu. Es uzskatu, ka „Vienotībā” ir pietiekams potenciāls, lai to izdarītu,” sacīja ekspremjers.

Dombrovskis arī aicināja partijas biedrus nepārkāpt to līniju, kad diskusijas un viedokļu dažādība, kas partijā ar iekšējo demokrātiju ir pieļaujami, pāraug nesaskaņās. Pēc Dombrovska domām, “Vienotībai” ir jāaktivizē partijas reģionu biedru iesaiste partijas dzīvē, tāpat ļoti svarīgs partijas iekšējais uzdevums ir arī audzināt jauno politiķu maiņu.

„Par situācijas normalizēšanu partijā esam atbildīgi tikai mēs paši, katrs, personīgi! Bez vienotības biedru rindās nebūs “Vienotības” kā partijas,” uzsvēra Dombrovskis.

“Gan vēlētājiem, gan ierindas biedriem var rastiem iespaids, ka krēslu stumdīšana ir svarīgāka par tiem darbiem, ko gribam paveikt valsts labā. Lieki teikt, ka lielākais drauds šāda situācijā ir tas, kas aizraušanās ar iekšējām cīņām Vienotībai var izrādīties liktenīga,” sacīja Dombrovskis.  

Dombrovskis kongresā atgādināja, ka vasarā notikušajās pašvaldību vēlēšanās vairāki partijas biedri mazākās pašvaldībās startēja zem citu sarakstu nosaukumiem un neesot saprotams, vai „Vienotības” zīmols viņiem šķitis par šķērsli veiksmīgam startam jūnija vēlēšanās.

Partijas reģionālie līderi iepriekš izteikušies, ka partijai jābeidz likt uzsvars uz personālijām.

Taču viens no reģionālajiem līderiem, Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars ar kritiku bija piesardzīgāks.

“Varēja būt sliktāk. Nu, manuprāt, ka, protams, mēs neesam tajā formā, lai uzrādītu labus rezultātus, bet šie rezultāti nebūt nav vērtējami kā katastrofāli,” sacīja Čudars.

Savukārt īdzšinējais "Vienotības" vadītājs Andris Piebalgs noliekot partijas vadītāja pilnvaras pēc gadu ilga darba, atzina - šodienas situācija prasa   dinamiskāku vadību, straujākas pārmaiņas un  asākus manevrus.

“Man jāatzīst godīgi, ka man neizdevās  sasniegt, to ko biju iecerējis. Gan reitingu, gan pašvaldību vēlēšanu rezultātus. Domāju, ja tas man būtu izdevies, arī iekšējā atmosfēra partijā būtu labāka. Un daudzi no mūsu partijas aizgājušie būtu vēl palikuši mūsu rindās,” sacīja Piebalgs.  

au ziņots, ka “Vienotību” šovasar pametuši tā sauktā „liberālā spārna” deputāti, un partijas jaunākie reitingi ir ļoti zemi. Pēc gada partijas grožus lēmis nolikt līdzšinējais valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

Partijas biedri cer, ka, ievēlot jaunu priekšsēdētāju, izdosies atgūt vēlētāju uzticību līdz Saeimas vēlēšanām, kas gaidāmas jau nākamgad.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti