Dienas ziņas

Preiļu slimnīca atbilst 2. līmenim

Dienas ziņas

"Pēteris Sēja. Mūžs Latvijai"

Vidzemē nesteidzas ievērot ugunsdrošības prasības

Vidzemē nesteidzas ievērot ugunsdrošības prasības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Bojājumi elektroinstalācijā ir viens no trim galvenajiem iemesliem, kādēļ ik gadu Latvijā izceļas vairāki tūkstoši ugunsgrēku. Lai to ierobežotu, kopš pagājušā gada 1. septembra ieviestas jaunas ugunsdrošības prasības - gan privātos mājokļos, gan publiskās telpās vismaz reizi 10 gados jāpārbauda elektroinstalācijas kontaktu savienojumi ar termokameru. Vidzemes pusē gan ar šo noteikumu ievērošanu pagaidām nesteidzas.       

Namu apsaimniekotāja “Valmieras namsaimnieks” elektriķis savā pārraudzībā esošajos namos ar termokameru jau uzsācis elektroinstalāciju pārbaudes namu kāpņu telpās. Speciālists atzīst, ka ar šādu iekārtu strādāt ir daudz ērtāk un arī drošāk.  

Pagaidām gan nekas bīstams namu sadales skapjos neesot atklāts. Līdz šim neviens iedzīvotājs arī nav izrādījis interesi par nepieciešamību ar termokameru apsekot elektroinstalāciju sistēmas savā dzīvoklī. Elektriķis Roberts Pecka uzsver, ka aiz privātām durvīm varētu atklāties dažādas situācijas.

“Dzīvokļos remontus veic individuāli katrs, un kāds ir tas izpildījums, to mēs negarantējam,”  norādīja Pecka.

Uzņēmuma “Woltec” pārstāvis un sertificēts elektriķis Jānis Bikiņš stāstīja, ka ar lūgumu apsekot elektroinstalācijas, izmantojot termokameru, līdz šim vērsušies vien lielākie uzņēmumi un atsevišķas mācību iestādes.

Bikiņš uzsvēra, ka, uzsākot privātīpašumu apsekošanu, varētu atklāties problēma, ka daļa savienojumu ir paslēpti aiz reģipša sienām un termokamera tos nespēj uztvert.

“Ja jau šie elektriskie mērījumi uz izolācijas pretestību vai uz noplūdes strāvām ir labi, tad konstatēt to, kādi ir šie kontaktu savienojumi, kuri pārsvarā ir par pamatu tam, ka notiek aizdegšanās tāpēc, ka kontaktu savienojuma vietā kontakts karst, ir grūti, ja fiziski nav iespējams šīm kontaktu vietām tikt klāt, jo viņas kāds ne īpaši kvalitatīvs darbonis ir kaut kur paslēpis,” skaidroja Bikiņš.

Tiesa gan, jaunās prasības iedzīvotājiem rada papildu izmaksas. Vienistabas dzīvokļa saimniekam par šādu pakalpojumu var nākties šķirties no aptuveni 40 eiro, savukārt privātmājas saimniekam līdz pat 200 eiro.

Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienestā (VUGD) skaidro, ka ir jāsaprot, ka tas ir ieguldījums sava mājokļa drošībā.

“Pirms divdesmit gadiem mums mājās bija radio, televizors, ledusskapis. Šodien mēs runājam par ļoti daudzām elektroietaisēm, kuras saslēgtas vienā rozetē, kas nav domātas šādai slodzei un var izraisīt ugunsgrēku,” skaidroja VUGD pārstāve Sandra Vējiņa.

Jaunie ugunsdrošības noteikumi arī paredz, ka no 2020. gada 1. janvāra visos mājokļos būs jāuzstāda dūmu detektori.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti