Rīta intervija

Intervija ar politologu Māri Andžānu

Rīta intervija

Premjers Māris Kučinskis par valsts budžetu, efektīvāku valsts pārvaldi un nodokļu reformu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis par aktualitātēm valsts politikā

Vējonis atbalsta pakāpenisku pāreju uz mācībām tikai latviski

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis atbalsta pakāpenisku pāreju uz mācībām skolās tikai valsts valodā, taču uzsver, ka ir svarīgi sagatavot skolotājus, kuri varēs apmācīt mazākumtautības skolēnus.

Vējonis intervijā Latvijas Radio sacīja, ka uz mācībām tikai latviski ir jāpāriet pakāpeniski, ja to “ieviestu tūlīt un nekavējoties, varētu būt problēmas ar skolotājiem”.

Bet “mums ir uz to jāiet”, uzsvēra prezidents, norādot, ka 25 gadus pēc neatkarības atjaunošanas tas ir loģiski, bet līdz šim tam pietrūcis politiskās gribas.

Jau ziņots, ka pie Izglītības ministrijas ēkas Vecrīgā pirmdien notika mītiņš pret plāniem par skolu piespiedu pāreju uz latviešu valodu. Protesta akciju Rīgas domē bija pieteikusi Latvijas Krievu savienība. Tās līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs lēsa, ka pasākumā varētu piedalīties ap 150 cilvēku.

Pēc trim gadiem vidusskolās visus vispārizglītojošos priekšmetus iecerēts mācīt tikai latviešu valodā.

Pirmsskolā, sākot no piecu gadu vecuma 2018./2019. mācību gadā - jaunā izglītības standarta ieviešana, kas pirmsskolas izglītību beidzot, nodrošinās latviešu valodas prasmi, lai mazākumtautību bērni varētu sekmīgi uzsākt sākumskolas izglītību latviešu valodā;

12.klases centralizētie eksāmeni no 2017./2018. mācību gada tikai latviešu valodā;

9. klases centralizētie valsts pārbaudījumi no 2019./2020. gada tikai latviešu valodā;

No 2019/2020. mācību gada 7. klasē notiek pāreja uz jauno kompetenču pieejā balstīto standartu, kas nodrošinās, ka, pamatskolu beidzot80% mācību vielas tiek pasniegta latviešu valodā;

No 2020./2021. mācību gada vispārizglītojošajā vidusskolā visi vispārizglītojošie priekšmeti tiek pasniegti latviešu valodā, saglabājot mazākumtautību skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru un ar kultūru un vēsturi saistītus priekšmetus (moduļus).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti