Aktuāli

Jūrmalas dome ar ZZS un «Saskaņas» simbiozi – tests pirms Saeimas vēlēšanām

Aktuāli

Gaismas internātskolā klausās ziņas vieglajā valodā, citādi ziņu saturs ir nesaprotams

Vecpiebalgā - varas maiņa, Burtniekos - tiecība uz sadarbošanos

Vecpiebalgā - varas maiņa, Burtniekos - tiecība uz sadarbošanos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Aizvadītās pašvaldību vēlēšanas Vidzemē, kā jau tas bija prognozēts, lielus pārsteigumus nenesa, pamatā savus krēslus saglabāja jau bijušie novadu vadītāji, varas maiņa bija vien Burtnieku un Madonas novados. Arī pēcvēlēšanu periods ritēja it kā mierīgi, līdz augusta nogalē no amata atkāpās un deputāta mandātu nolika Vecpiebalgas novada pašvaldības priekšsēdētāja Ella Frīdvalde-Andersone. Šis negaidītais lēmums novada iedzīvotājiem savā ziņā bija pārsteigums. Bet nu jau kopš vakardienas Vecpiebalgai ir arī jauns novada domes priekšsēdētājs - Indriķis Putniņš.

Vecpiebalgā novada domes priekšsēdētāja atkāpjas pati

„Pēc domes vēlēšanām daudz kas ir iegrozījies citādi. Maz paveikto darbu, taču daudz kaunpilnas, publiskas jezgas”- tā Vecpiebalgas iedzīvotāji raksta vēstulē nu jau bijušās novada vadītājas Ellas Frīdvaldes-Andersones atbalstam. Šo vēstuli iedzīvotāji varēja arī parakstīt visos novada pagastos, kā atzīst parakstu vākšanas koordinatore Līva Grudule, protams, priekšsēdētājas lēmumu vairs mainīt nevar, tad būtu jāsasauc jaunas vēlēšanas.

''Vecpiebalgas vārds šinī brīdī tā diezgan neglīti izskan, tad mēs gribam ar to pateikt, ka mēs novērtējam visu līdzšinējo priekšsēdētājas darbību un ka mēs vienkārši gribam pateikt paldies,'' norāda Grudule.

Kas tad bija noticis? 25.augustā pieci Vecpiebalgas novada deputāti pieprasīja sasaukt ārkārtas domes sēdi, lai lemtu par izpilddirektora atstādināšanu no amata. Viens no opozicionāriem, saraksta „Par jaunajiem!” deputāts Edžus Ķaukulis telefonsarunā kā iemeslu min nelikumības Skolaskalna grants karjerā, uzsverot, ka nav bijusi runa par priekšsēdētājas atkāpšanos:

''Tas, kas mani pārsteidza, iepazīstinot domes deputātus un arī sabiedrību kopumā ar šo 1998.gada karjera nomas līgumu, - tiešām pārsteidza tas, ka atkāpās pašreizējā vadītāja Frīdvaldes kundze, un es to skaidroju kā varbūt politiskās atbildības uzņemšanos no viņas puses, jo tiešām šī te lieta uzskatās nopietna.''

Bijusī Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētāja Ella Frīdvalde-Andersone gan uzsver, ka viņas atkāpšanās iemesls nav saistīts ar grantskarjera jautājumu:

''Tas nav saistīts ar grants karjeru! To es gribu pateikt pēc būtības.

Tas komentārs mans ir tāds, ka ar esošo deputātu sastāvu neredzu iespēju strādāt pie novada attīstības, kā to biju solījusi saviem vēlētājiem, jo nomelnošanas kampaņas, kas tika uzsāktas pēc vēlēšanām, diemžēl turpinās,

nepārtraukti tiek safabricēti dokumenti, bija jau divas ārkārtas sēdes sasauktas bez iemesla, tiek manipulēts ar sabiedrības viedokli, faktiem.''

Bijusī priekšsēdētāja, komentējot savu soli, gan nevēlējās publiski mazgāt, tā teikt, netīro veļu, vien atzina, ka pēc 17 pašvaldības vadītājas amatā nostrādātajiem gadiem ir pienākusi situācija, ka neredz iespēju veidot konstruktīvu darbu:

''Tas izveidojās pēc šīm jaunajām vēlēšanām. Pašvaldība ir arī komandas darbs, un man nav tā komandas atbalsta.''

To, ka pēc vēlēšanām Vecpiebalgā komanda kopīgam darba nav izveidojusies, atzīst arī jauno pārstāvis Edžus Ķaukulis:

''Mēs noteikti nevaram strādāt kā šos trīs mēnešus - nodalīties divās ierakumu frontēs un cīnīties savā starpā, noteikti, ka ir jāiet kopā un jārunā, izvēloties nākošo pašvaldības vadītāju; es domāju, ka vadītājam ir jābūt ievēlētam vismaz ar 8-9 balsīm, nevis tā, kā tas bija šobrīd, - ar piecām.''

Bet nu jau Vecpiebalgai negaidīti ātri ir jauns priekšsēdētājs, jo bija paredzēts, ka līdz 28.septembrim pienākumus pildīs iepriekšējā novada vadītāja, bet vakar pēcpusdienā, ārkārtas sēdē par novada priekšsēdētāju ievēlēts Indriķis Putniņš.

 

Burtnieku novada domē cer uz auglīgu sadarbību un tuvināšanos Valmierai

Sadrumstalotība deputātu sastāvā un opozīcija opozīcijas dēļ, neprasme strādāt komandā, jo katram savs viedoklis svarīgāks, iepriekšējā sasaukumā raksturoja arī Burtnieku novadu, bet šķiet, ka tur šajās vēlēšanās no kļūdām ir gūta mācība.

''Tas, ka priekšsēdētāju ievēlēja ar 15 balsīm un vietnieku ar 14 balsīm, man liekas, ka tas ir tāds pozitīvs rādītājs, kas ļauj cerēt, ka tie laiki ir beigušie, ar ko Burtnieku novads bija slavens līdz šim.'' - Tā vērtē tagadējais Burtnieku novada priekšsēdētāja vietnieks Edvīns Straume, kurš iepriekšējā sasaukumā pabija arī priekšsēdētāja amatā, bet nesaskaņas toreiz šo krēslu šūpoja pat vairākkārt. Pirms šīm vēlēšanām Burtnieku novadā prognozēja vēl lielākas problēmas atrast kompromisu, jo startēja deviņi saraksti. Tādēļ iznākums, ka priekšsēdētājs ievēlēts vienprātīgi, bija savā ziņā pārsteigums un varbūt zīme, ka novads uzņems citu kursu. Taču interesantākais ir tas, ka priekšsēdētājs Guntars Štrombergs pārstāv tā saukto Valmieras partiju jeb „Valmierai un Vidzemei”.

''Burtnieku novadā katrā ziņā ir jāizmanto tā priekšrocība, ka mēs atrodamies ļoti spēcīgam Vidzemes centram blakus, arī pašlaik notiek tā sadarbība gan kultūras, gan izglītības, gan sporta jomā,'' saka Štrombergs.

Valmieras intereses, startējot ar savu sarakstu Burtnieku novadā, var skaidrot ar vairākiem iemesliem, viens no tiem –

55 procenti Burtnieku novada iedzīvotāju strādā Valmierā, kā arī pilsēta tik cieši robežojas ar novadu, ka nezinātājs pat nevar pateikt, kur ir šī robeža.

Kā stāsta Valmieras mērs Jānis Baiks, tad tieši saimnieciskie jautājumi ir tie, kurus var risināt kopīgi:

''Daudzas lietas jau darbojās pirms tam, un ar Burtnieku novadu te visciešākā saistība - gan ar kapitālsabiedrību „Valmieras ūdens”, kur Burtnieku novads ir līdzīpašnieki arī kļuvuši, ir arī perspektīvā domas, kā vairāk sadarboties izglītības jomā, jo tomēr procentuāli ļoti liela daļa no skolniekiem, kas mācās Burtnieku novadā, atnāk uz Valmieru mācīties; ļoti veiksmīgi arī tūrismā sadarbojamies.''

Burtniekos novada deputāte Kristīne Auziņa sadarbībā kā vienu no galvenajām iespējām saredz veiksmīgāku investīciju piesaisti:

''Tālākajā darbībā es saredzu lielu potenciālu novada attīstībā, jo diemžēl Eiropas Savienības fondu politika šajā plānošanas periodā nav draudzīga mazajām pašvaldībām, kāds ir Burtnieku novads, un tādas lielākas iespējas piesaistīt kādus līdzekļus faktiski ir sadarbībā ar kādu lielāku spēlētāju, kas mūsu gadījumā ir Valmiera.''

To, kā izdosies šīs ieceres īstenot Burtnieku novadā, un arī to, kā turpmāk izdosies sastrādāties Vecpiebalgas novadā, protams, rādīs laiks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti