Uz Latvijas-Krievijas robežas izbūvēts dzeloņstiepļu žoga pirmais posms

Ceturtdien, 17.martā, Igaunijā pieņemts lēmums uz ārējās robežas būvēt žogu 90 kilometru garumā. Tikmēr Latvijā žoga būvniecība uz Latvijas-Krievijas robežas jau pāris mēnešus rit pilnā sparā. Vairāku kilometru garumā izbūvēts pirmais posms. 

Žogs būs viens no kompleksajiem risinājumiem, kā sargāt robežu un mazināt imigrantu iekļūšanu Eiropā. Šogad par nelikumīgu robežas šķērsošanu kopumā aizturēti 15 Vjetnamas pilsoņi un četri personu pārvietotāji. Aizturēšana notika arī trešdien, 16.martā, Liepnas pagastā.

"Šis ir pirmais posms uz Latvijas-Krievijas robežas, tāds, lūk, izskatās - vairāku kilometru garumā, divus metru augsts ar dzeloņstieplēm, un, kā pārbaudām, pietiekoši izturīgs," rāda  Valsts robežsardzes pārstāvis Ivars Ruskulis. 

Darbs pie žoga izbūves sācies jau pagājušā gada nogalē. Žogs šajā posmā izbūvēts pilnībā, lai gan robežjoslas ierīkošanas vēl nav pabeigta. "Šeit būs tālāk pēdu josla, kas atstāj šķērsošanas pazīmes, arī zonu patruļai ar suni," piebilda Ruskulis.

Kopumā Latvijai ar Krieviju ir 276 kilometrus gara robežjosla, uz tās pa posmiem žoga garums sasniegs 90 kilometrus. Paralēli dažādās robežapsardzības vietās notiek gan žoga izbūve, gan robežjoslas sakārtošana un paplašināšana līdz 12 metriem.

"Protams, tas gan atvieglo robežsargu darbu, gan attur pārkāpējus no nelikumīgas valsts robežšķērsošanas," saka Ruskulis.

Žoga būvniecība Latvijā ir nebijis notikums gan pašiem robežsargiem, gan sabiedrībai kopumā. Jautājot pierobežā dzīvojošajiem, dažus māc šaubas, vai tiešām žogs būs efektīvs veids, kā apturēt imigrantu plūsmu.

"Naudas izķiešana. Varēja jau tāpat to visu plūsmu atregulēt. Tas, kas gribēs, ieies bez visa žoga," uzskata Kārsavas novada iedzīvotāja Irēna.

Šobrīd gan, runājot ar iedzīvotājiem, vairāk ir  dzirdams atbalsts žoga būvniecībai. "Viņš ir nepieciešams, tomēr mūsu drošība, tas ir vajadzīgs," teica Kārsavas novada iedzīvotāja Inga.

Līdzīgu viedokli pauž Vita un Valdis no Baltinavas novadas - viņi ir vairāk par žoga būvniecību nekā pret. Viņuprāt, ir jābūt pastiprinātai kontrolei, lai migrantu plūsma mazinātos. "Sevišķi par slimībām ļoti bail, ka neievazā, aprūpē zemā līmenī, paši nevaram dabūt normālu, ļoti bail no vīrusiem," atzina Vita.

Žoga ierīkošana uz robežas sabiedrībā ir radījusi ažiotāžu, tomēr, kā skaidro robežsardzes pārstāvis Ruskulis, žogs ir tikai viens no līdzekļiem, kādā veidā pamazām tiek sakārtota robežjoslas infrastruktūra un uzlabots robežsargu ikdienas darbs. Robežjoslas iekārtošanu plānots turpināt līdz 2019.gadam.

"Ir darāms vēl diezgan daudz, gan vēl purvā ir plāni, kas ir jāizdara; šeit ir uz šobrīdi  vislabāk izbūvētais posms," sacīja Ruskulis.

Žogs, lai gan izskatās interesanti, un, iespējams, vairumam būtu tīkams apskates objekts, tomēr plašākai sabiedrībai diemžēl nav pieejams. Piekļuve tam atļauta vien robežsargiem. 

19 komentāri
savejais
un kas to izbūves konkuru vinnēja??????
ritdienis
...gaidu,ka mani arestēs par"'patstāvīga viedokļa paUšanu...
ritdienis
Žogs ir priekš godīgiem cilvēkiem-nu tiem,kas ievēro noteikumus!
Gatis
Vai ir aprīkots ar automātiku, kas automātiski identificē kā robežai tuvojas, nosaka koordinātes un ieslēdz gaismas un skaņas signālus? Mūsdienās tas viss jau ir uz citām robežām citās valstīs.
Kārtējais
Tas žogs taču ir parodija! Kā jau te cilvēki augstāk rakstīja - daudziem no moms nopietnāks žogs ir apkārt vasarnīcai. Kur armējuma un spriegojuma stieples, kur otra dzeloņrāts pa apakšu, kur kustību sensori, kur kontroles kabelis, lai redz kad pārkniebts?? Pilnīgākais izsmiekls, atkal par miljoniem eiro, 'profesionāļu' uzbūvēts.
ARMIJAS GRUPAS štābs
zviedreļu un žīdeļu augļojošie plušķi , šie Latvijas ienaidnieki, jāsoda ar konfiskāciju, šīs pabiras un smerdeļveidojumi !
ARMIJAS GRUPAS štābs
augļojoši plušķi , šie Latvijas ienaidnieki rotājas konfiscētām tulpēm, šīs pabiras un smerdeļveidojumi lien pa manām kājām un dzīvo cepures tešajā stāvā !
nu nee
Izskatās lētākā versija žogam. To sieta materiālu paņem un pārkniebj, nesaprotu, kadēļ neizmantoja Latvijā ražoto sietu kuru uzlika ja nemaldos uz Ungarijas robežas, ko gandrīz neiespējami pārkniebt. Bez tam šitas ilgi nestāvēs jo pēc pieredzes objektos kuros ir bijis, pec laika deformējas. Bez tam nav nedz stieples pa vidu un pa leju kas satur žogam formu un neļauj deformēties, kā arī palielinās stiprība. Pat DEPO tirgojamā esošiem žogiem ir instrukcija, kurā ir norāde uz stiepli, bet te laikam amatieri kā parasti par bargu naudu taisa. Bez tam dzeloņstieplei ir jābūt pa apakšu arī, lai nedomā rakt vai ar spēku pacelt žogu un izslīst, kā tas ir skatoies pa TV balkānu valstīs kur straumes plūsur pārējie izlien cauri. Kā parsti visu dara ķep ļep un par lielu naudu
kārtslecējs
Vai caurumi būs žogā priekš "savējiem"? Signalizācija būs?
aggravats
276 kilometrus gara robežjosla, uz tās pa posmiem žoga garums sasniegs 90 kilometrus... Nu izcili - ko tur lai vēl piebilst :]
Ilva
Visi imigranti ir nelegalie iznemot no Krievijas.
Ilva vai Mulkis un Prapesors
No tiem Latvijas imigrantiem Eiropai nav nekada labuma.Toties musejie imigraniti no Krievijas ir milzigs labums jo vini loti strada par pabalstiem un loti ciena Eiropiesus un macas vinu valoda un garumzimes.
Ilva
Del nelegaliem imigrantiem Eiropai vajag teret laiku un lidzeklus.Un kaads labums bus no tiem imigrantiem? Vini tak netaisaa ne stradat,ne cienit Eiropiesus. (vaks uz ezera)
Nu re
Tas viss ir nieks salīdzinājumā ar 5000 km garu Lielo Ķīnas mūri, kas arī tika būvēts tādiem pašiem nolūkiem.
Kuku
Vai pret tiem vājprātīgajiem staiguļiem žogā laidīs augstspriegumu. Pret tiem neliešiem tak visa tobeža ir jāmīnē, un jāuzstāda stecionārie ložmetēji, lai tos bandītus un iebrucējus gāž nost.
savējais
esmu agresīva un psihiski nenosvērta galēji kreisiski labēja aborta atlieka. Esmu gļēvs lupata, kas komentāros draud visus nošaut, bet dzīvē laizu krievu okupantu zābakus un cienāju ar cigaretēm, pat ja viņi neprasa.
savējais
stecionārais ložmetējs, tevi kreisi noskaņotais multikulturālist varētu nošaut te pat Latvijā nemaz nekur nebraucot. Tāds cilvēces pabira nav vajadzīgs Eiropai.
stecionārais ložmetējs
ar vājprātīgajiem staiguļiem tu domā latviešus īrijā un zviedrijā? vai savu paranojālo ģimeni, kuru ir ielenkuši bandīti un iebrucēji?:)))))
kapec koki nenogazti?
nogaz koku lai kritu zogu un parsolo pari.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti