Tiesībsargs: Bērnu tiesību aizsardzībā valda «šausminoša bezatbildība» un «šausminoša vienaldzība»

Bērnu tiesību aizsardzībā patlaban valda krīze, “šausminoša bezatbildība” un “šausminoša vienaldzība”, komentējot vairākus nesenos notikumus, kad apkārtējo nevērības dēļ dzīvības zaudē vai cieš bērni, sacīja tiesībsargs Juris Jansons.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” viņš pauda, ka Latvijā aizvien ir viens no progresīvākajiem bērnu tiesību aizsardzības likumiem Eiropā. Taču ir lielas problēmas ar tā piemērošanu un ievērošanu ikdienā.

Vēstīts, ka janvāra sākumā kādā Dobeles dzīvoklī bez dzīvības kopā ar mirušajiem vecākiem tika atrasts miris zīdainis, kā arī trīs bērni, kuri vieni paši dzīvoklī bija jau vairākas dienas. Savukārt Olainē kādā dzīvoklī piecus gadus vecs bērns ne vairāk kā pusotru dienu bija pavdījis kopā ar savu mirušo tēvu. Visbeidzot, Rēzeknē ugunsgrēkā dzīvību zaudēja kāds 12 gadus vecs bērns. Meitene bija mājās viena, jo tēvs jau vairākas dienas bija slimīcā, savukārt mātei aprūpes tiesības bija atņemtas.

Jansons sacīja, ka atbildība par traģēdijām ir jāuzņemas gan sociālajam dienestam, gan sabiedrībai, kas ir vienaldzīga pret līdzcilvēku likteni. Viņš neslēpa neizpratni par Dobeles pašvaldību, kas jau metusies aizstāvēt vietējo sociālo dienestu, kura rīcību Dobeles traģēdijas kontekstā vēl vērtē.

No otras puses, šie negatīvie piemēri ir atsevišķi gadījumi, kas izgaismo nebūšanas. Ir pašvaldības, kuru sociālie dienesti ir jāslavē, piemēram, uzteicams ir Cēsu un Kandavas sociālo dienestu darbs.

4 komentāri
Krīze
Diemžēl tiesībsargs tikai var konstatēt faktus....bet vai ir, kas tāds, ko tiesībsargs var darīt, lai bezatbildības un vienaldzības nebūtu
Kristina
Jāsauc pie atbildības sociālie, bāriņtiesas darbinieki kuru paviršības dēļ notika tas kas notika. Viņiem jāapzinās ka strādā tādā sfērā,nākamā pēc ķirurga vai ugunsdzēsēja. Vai tad ķirurgi mūsu valstī varētu iedomāties operēt apendixu pēc svētkiem,jo viņš ir akūts bet vēl nav plīsis,piemēram.
kukuu
Bāriņtiesai regulāri jāpārbauda, vai visiem bērniem vecāki vēl ir dzīvi.
melnais humors
Vai tad to var salīdzināt ar patiesām šausmām, ko izraisa doma par pusduci bēgļu Muceniekos?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti