Straume cer: nākamgad KNAB algu ziņā būs konkurētspējīgs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Teju trīs mēnešus vadot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), Jēkabs Straume cenšoties panākt, lai birojs strādātu kā Šveices pulkstenis – nedarot liekus darbus, mērķtiecīgi un lietderīgi izmantojot resursus. Viens no svarīgākajiem uzdevumiem esot arī biroja konkurētspējas uzlabošana, lai ar lielāku atalgojumu varētu piesaistīt jaunus, perspektīvus izmeklētājus.  

Kamēr nebūs sakārtots atalgojuma jautājums, tikmēr par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju kā elitāru vienību runāt nevarēšot. Tā ceturtdien, 7.septembrī, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja  Straume.

“Ja mēs paņemam biroju, paņemam, cik mēs mēnesī visiem darbiniekiem izmaksājam algu, izdalām to uz biroja darbinieku skaitu, tad mēs izvelkam to vidējo atalgojumu birojā. Paņemam tādu pašu procedūru ar citām iestādēm un mēs redzam, ka tā ir simtos eiro mērāma starpība. Nu tas ir jānovērš,” pauda Straume.

Birojā atalgojumu nosaka vienotais atlīdzības likums, pēc kura algas nosaka arī citās valsts un pašvaldības iestādēs. Straume atsaucās uz Valsts kancelejas vadītāja Jāņa Citskovska teikto, ka šis likums tika radīts ar mērķi panākt vienlīdzību, bet esot nonākts pie situācijas, ka atsevišķi resori var savu rocību celt ar dažādām piemaksām.

Straume neslēpa, ka biroja darba uzlabošanai būtu svarīgi pieņemt darbā jaunus cilvēkus tieši izmeklēšanas blokā. Taču jautāts, ko jauniem, perspektīviem izmeklētājiem varētu piedāvāt, ar īpašus labumus solīt nevarēja.

“Es varu piedāvāt to atalgojumu, ko uz doto brīdi es varu piedāvāt. Es varu piedāvāt darbu birojā, kurā veidojas stipra komanda,” sacīja Straume.

Pēdējos gados KNAB iemantoja skandālistu slavu, kur darbinieki iesaistījās iekšējās cīņās. Straume sacīja, ka nu birojā klimats ir uzlabojies un cilvēki esot sapratuši, ka strādājot vienoti, nevis vienam pret otru, var izdarīt vairāk. Ar saviem vietniekiem Ilzi Jurču un Jāni Rozi viņš esot sastrādājies un par viņu nomaiņu netiekot domāts.

Ņemot vērā atalgojuma trūkumus, Straume nesaskata problēmas tajā, ka kolēģi piepelnās, strādājot papilddarbos. Piemēram, par izmeklēšanu atbildīgais Roze jau laiku piestrādā par auto instruktoru. To, vai piepelnīšanās netraucējot pamatdarbam - Rozes gadījumā korumpantu ķeršanai, - rūpīgi kontrolējot.

“Esmu pārliecinājies un kontrolējis, ka tas nekādā veidā traucēt nevar. Ja jūs minējāt manu vietnieku Rozi, tad viņš papildu darbus veic, tā to varētu teikt, fleksiblā veidā, -  ja ir jāstrādā, tad viņš no tiem atsakās, un viņam ir iespēja to darīt. Tikai tad, ja viņam ir tas brīvais laiks, brīvdienās, vakaros, tad viņš to veica, bet, ja kaut kas mainās un nepieciešams birojam strādāt, viņa blokam strādāt, viņš vienkārši nestrādā papildu darbu, viņš dara to, kas viņam pamatpienākums,” sacīja Straume.

Pirmajos mēnešos, esot šajā amatā, Straume pētot, kas vēl birojā uzlabojams, lai tas strādātu kā Šveices pulkstenis. Valdībai jau esot pieprasīta papildu nauda atalgojuma celšanai, un tam politiskais atbalsts esot.

Straume optimistiski sacīja, ka ar nākamo gadu KNAB būs konkurētspējīgs un varēs piesaistīt jaunus, spējīgus izmeklētājus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti