Straujuma parakstīs rīkojumu par Cilinska atbrīvošanu no amata (20:49)

Premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība") piektdien parakstīs rīkojumu par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Eināra Cilinska (Nacionālā apvienība, NA) atbrīvošanu no amata.

Straujumas nodomu atlaist Cilinski apstiprināja premjeres preses sekretārs Andis Blinds.

„Šodien es saņēmu vēsti par Cilinska kunga piedalīšanos. Es viņam pat piedāvāju kopā aizbraukt uz Lesteni nolikt ziedus, bet nē. Valdībai nav jāatbalsta pasākumi, kuros ir iespējamas provokācijas un jātaisnojas mūsu sabiedrotajiem. Tā nav leģionāru godināšana, bet vieta, kur dažādi politiski spēki demonstrē savus viedokļus. Godināšana ir Lestenē kapos, vai Doma baznīcā. Kritušos karavīrus mēs godinām 11. novembrī,” saka Straujuma.

Taujāta par iespējamo Romāna Naudiņa (NA) kandidatūru šim amatam, premjere pauda – ja NA izvirzīs, viņai nebūs iebildumu.

Laimdota Straujuma par VARAM ministru

  Pats Cilinskis īpaši sasauktā preses konferencē skaidroja galvenos iemeslus, kāpēc piedalīsies pasākumos, lai godinātu varoņu piemiņu. Amata zaudēšana viņu neuztrauc. „Jau daudzus gadus esmu piedalījies 16. marta pasākumos, jo uzskatu, ka tautai, kas neciena savus varoņus, nav nākotnes! Kā Latvijas patriots, es nevaru rīkoties citādāk, jo arī manai dzīvei nav lielas jēgas bez Latvijas ar nākotni. Es godinu Latviešu leģiona karavīru piemiņu gan Lestenes Brāļu kapos, gan gājienā pie Brīvības pieminekļa,” savu nostāju skaidro Cilinskis.

  Piektdien Cilinskis atkārtoti publiski apliecināja, ka piedalīsies 16.marta pasākumos, tai skaitā pie Brīvības pieminekļa.

  Einārs Cilinskis par dalību 16.marta pasākumos

   Saskaņā ar koalīcijas līgumu nākamais ministra amata kandidāts jāvirza partijai, kuru pārstāv atbrīvotais. Par to, vai Cilinskis bija pelnījis atlaišanu, politiķiem ir dažādi viedokļi.

   Līdz ar to viņš pārkāptu valdības pieņemto lēmumu, ka ministri gājienā neies. Cilinskis ar to jau esot rēķinājies, un sava pēcteča lomā labprāt redzētu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) parlamentāro sekretāru, Nacionālās apvienības deputātu Romānu Naudiņu.

   Pats Naudiņš norādīja, ka vispirms viņam šis lēmums būtu jāizrunā ģimenē. Vaicāts, vai viņš kā ministrs dotos 16.marta gājienā, Naudiņš norādīja, ka šajā datumā ir viņa mātes dzimšanas diena un viņš vienmēr dodas uz svinībām Valmierā.

   VARAM parlamentārais sekretārs Romāns Naudiņš

    Jau ziņots, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma oficiāli brīdinājusi koalīcijas partnerus par nodomu atbrīvot no amata Cilinski, ja viņš paziņos par piedalīšanos 16.martā organizētajās sapulcēs, gājienos vai piketos pie Brīvības pieminekļa.

    Saistītie raksti
    5 komentāri
    Santīms
    Iesaku vākt līdzekļus pamperu iegādei jo tāda ministre apkakājusies pirms 16. marta pasākuma - iet pie BRIVIBAS pieminekļa. Ko darītu šī ministre, ja dzīvotu tais dienas, kad tika pasludināta Latvijas valsts? Vai dienās, kad tika Latvija okupēta karā? Es zinu atbildi. Bet JŪS? Nekad nebalsošu par vienotību un straujumu.
    Numurs
    Komunisma upuru skaits (PSRS) = 21 miljons (http://en.wikipedia.org/wiki/The_Black_Book_ of_Communism). Citi saka, ka pat ap 26 milj. Bet ar sirpi un āmuru drīkst plātīties? Kāpēc tas nav aizliegts? Vai par piedalīšanos 9. maija pasākumos tiks atlaists no amata Ušakovs un viņa banda?
    Teodors
    Ja valdība nevar pārspļaut pār savu lūpu un pieņemt noteikumus, kā netraucēti rĪkot pasākumus un godināt kritušos karavīrus, tad nav ko čāpstināties par to, ka Cilinskis turpina to, ko katru gadu.
    ..
    Tagad zinu par ko balsot nākamajās vēlēšanās, bet tie nebūs Straujuma un Vienotība. Vai tiešām Vienotība nesajēdz, ka Krievijai visvairāk vajadzīgi bailīgi politiķi, ka tādu valstī vieglāk okupēt.
    :D
    vel nav nekas noticis, bet vis jau tiek parakstīts...✠
    Pievienot komentāru
    Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
    Latvijā
    Ziņas
    Jaunākie
    Populārākie
    Interesanti