Sākas bruņoto spēku mācības «Namejs»

Pēc vairāk nekā divu gadu gatavošanās pirmdien sākās bruņoto spēku apvienotās mācības „Namejs 2014”.

Nedēļu ilgie militārie vingrinājumi būs vērienīgākie kopš Latvijas neatkarības atgūšanas. Tajos piedalīsies vairāk nekā 2200 karavīru no visiem spēku veidiem un visām vienībām, kā arī zemessargi. Mācības noritēs gan uz sauszemes, gan gaisā, gan teritoriālajos ūdeņos. Kopā ar karavīriem trenēsies arī robežsardzes pārstāvji.

Vienībās būs integrēti arī ASV armijas karavīri, kas ieradušies Latvijā.

„Šīs mācības parādīs to, kā mēs spējam sadarboties, kādas ir mūsu spējas, ko esam attīstījuši pēdējos divos gados un nospraudīs jaunus mērķus, kādā virzienā ir jāattīstās. Jo Ukrainas notikumi liecina, ka mums ir jāstiprina  valsts drošība, jāattīsta bruņotie spēki (BS) un mums ir jābūt gataviem dažādām situācijām,” saka aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (Zaļo un Zemnieku savienība).                     

Mācībām būs divas daļas - komandvadības štāba treniņš un lauka vingrinājums, kas norisināsies galvenokārt Ādažu poligonā. Savukārt jūras mācības noritēs pie Liepājas.

Būs komandvadības štāba treniņš un lauka vingrinājums, kas norisināsies galvenokārt Ādažu poligonā. Jūras vingrinājumi noritēs pie Liepājas. „Mācību scenārijs nav vērsts ne pret vienu valsti. Scenārijs ir radīts uz izdomātas situācijas pamata .. bet tas tiek piemērots mūsu valsts aizsardzības vajadzībām. Tas nav vērsts ne pret vienu  valsti.  Baltkrievijas novērotāji vēlējās redzēt un viņiem tas tiks nodrošināts. Viņi ir vienīgie, kas izteica tādu vēlmi,” sacīja brigādes ģenerālis Juris Zeibārts.

Mācību vietās Pierīgā karavīri un zemessargi iekārtos komandpunktus un izveidos pozīcijas. Ādažu, Garkalnes, Ropažu, Siguldas un Lielvārdes apkaimē notiks helikopteru un lidmašīnu, arī bezpilota lidmašīnu, lidojumi. Pa ceļiem pārvietosies nelielas militāro transportlīdzekļu kolonnas, netraucējot satiksmes plūsmu.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Latvijā
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti