Saeimas izpilddirektors atstās amatu; parlamentā gaidāma plaša reorganizācija

Jau pavisam drīz amatu Saeimā atstās tās  izpilddirektors Valdis Ziemelis, bet Saeimā gaidāma plaša reorganizācija. 

Ziemelis Saeimā nostrādājis 27 gadus un tagad iesniedzis atlūgumu, Latvijas Televīzija uzzināja Saeimas prezidijā.

Jau ziņots, ka 1. martā amatu atstās Saeimas ģenerālsekretāre Karina Pētersone. Tādēļ, jau nākamnedēļ Saeimā gaidāma reorganizācija, kuras mērķis ir padarīt parlamenta darbu mūsdienīgāku.

Ziemeļa atlūgums sakritis ar dienesta izmeklēšanu par drošības prasību neievērošanu parlamentā, izbūvējot jaunās telpas darbam ar valsts noslēpumu. Izmeklēšanas komisija rosinājusi sodīt vairākas personas, gala lēmumu par to atstājot Personāla nodaļai.

Saskaņā ar LTV rīcībā esošo informāciju divas darbinieces no Iepirkumu un juridiskā atbalsta nodaļas šonedēļ saņēmušas rājienu, bet divas darbinieces sodītas ar piezīmi. 

Tikmēr Saeimā plānotās reorganizācijas laikā pašreizējo amatu varētu zaudēt Saeimas kancelejas vadītājs Māris Steins.

Par to, kāpēc nesen Saeimā iekārtotās telpas neatbilst prasībām par valsts noslēpumu, kriminālprocesu ierosinājusi arī Drošības policija. Un par notikušo tiek vērtēta arī bijušā Saeimas iekšējās drošības vadītāja Jāņa Gulīša atbildība.

Gulītis pērnā gada nogalē amatu  Saeimā atstāja. LTV noskaidroja, ka viņš tagad kļuvis  par apsardzes daļas vadītāju no “Latvijas gāzes” atdalītajā uzņēmumā “Conexus Baltic grid”. Viņa uzdevumos ietilpst uzņēmuma pārziņā esošās infrastruktūras objektu, piemēram, Inčukalna pazemes dabasgāzes krātuves, apsardzes nodrošināšana.

Saistītie raksti
3 komentāri
nu ja
Jau jau pie Latvijas gāzes, tad no būs no Krievzemes pīrādziņu ēdāju sugas.
Pētersone - pērkamsone
Kur vien neesmu strādājusi... Tāds talants... Pat Parex bankas padomē pabiju, būdama ģeniāla finansiste... Visur aicina, nevaru atteikt. Kāds tur valsts noslēpums?? Pupu mizas.
cik smagi, rājiens un piezīme
Klausoties Pētersonē, mums nav ne hibrīdkara, ne čekas maisu. Ir tikai nebeidzama nejaušību un nevainīgu pārpratumu virkne.
Pievienot komentāru
Latvijā
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti