Saeima konceptuāli atbalsta atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Saeima ceturtdien, 1.jūnijā, konceptuāli atbalstīja atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika mediķiem. To paredz grozījumi Ārstniecības likumā, kuru parlaments ceturtdien izskatīja pirmajā lasījumā un noteica, ka kopumā skatīs tikai divos lasījumos.

Likuma izmaiņas paredz, ka, sākot ar 2020.gadu, mediķiem par virsstundām maksās atbilstoši standartam, nevis kā par normālu darba laiku.

Saeimas deputātu redzeslokā iespējamās izmaiņas paredz, ka no šī gada 1.jūlija līdz 2019.gada 31.decembrim mediķi varēs strādāt pagarināto normālo darba laiku, kas nepārsniedz 55 stundas nedēļā.

Patlaban mediķiem var noteikt pagarināto normālo darba laiku, kas nepārsniedz 60 stundas nedēļā un 240 stundas mēnesī, paredzot par tām visām vienādu darba samaksu. Citās nozarēs strādājošajiem normālais darba laiks nedrīkst pārsniegt 40 stundas nedēļā.

Veselības ministrijas aprēķini liecina, ka pārejas periodā ik gadu pagarinātā normālā darba laika apmaksai būs nepieciešami četri miljoni eiro.

Pakāpenisku atteikšanos no pagarinātā normālā darba laika mediķiem finansēs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Jau ziņots, ka tā sauktā pagarinātā normālā darba laika ieviešana bija krīzes laikā pieņemts risinājums. Tas paredz to, ka mediķiem var noteikt darba laiku, kas nepārsniedz 60 stundas nedēļā un 240 stundas mēnesī.

Par papildu stundām nemaksā kā par virsstundām dubultu samaksu, bet gan to pašu likmi kā par parastām stundām.

Tikmēr Bērnu slimnīcas Bērnu ķirurgu arodbiedrība, Latvijas Ķirurgu asociācija un Rīgas Dzemdību nama ārsti un vecmātes iesnieguši pieteikumu Satversmes tiesā (ST), apstrīdot Ārstniecības likuma normas, kas paredz darbu virs normālā darba laika.

Mediķu arodbiedrība par atgriešanos pie normāla darba laika no 1.jūlija līdz 31.jūlijam nolēma maija vidū.

Mediķu vidū gan ir atšķirīgas nostājas, jo, piemēram, daļa Bērnu slimnīcas māsu neatbalsta protestus, norādot, ka to dēļ viņām būs mazāki ienākumi, ko viņas nevar atļauties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti