Panorāma

ES Tiesa par hidžābu valkāšanu

Panorāma

Sola par legionelozi informēt ātrāk

RD asas diskusijas par aizliegto vienošanos

Rīgas domē asas diskusijas par «Rīgas satiksmes» aizliegto vienošanos, bet uzņēmuma vadību nesodīs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rīgas domes iknedēļas sēdē otrdien, 14.martā, izvērtās asas diskusijas par Konkurences padomes konstatēto aizliegto vienošanos starp uzņēmumiem “Rīgas satiksme” un “Rīgas mikroautobusu satiksme”. Domes opozīcijas partijas gribēja panākt amatpersonu atbildības izvērtēšanu un abu pārvadātāju turpmākas sadarbības izbeigšanu, taču koalīcijas deputāti to vienbalsīgi noraidīja. 

Rīgas domes opozīcijā esošā “Vienotība” un Nacionālā apvienība (NA) otrdien izskatīšanai domes sēdē bija sagatavojušas lēmumprojektu par “Rīgas satiksmes” valdes atlaišanu, līguma laušanu ar privāto apakšuzņēmēju “Rīgas mikroautobusus satiksme”, turklāt “Rīgas satiksmei” uzlikto sodu 2,1 miljona eiro apmērā likt samaksāt atbildīgajām amatpersonām, nevis no uzņēmuma līdzekļiem.

“Nešaubos, ja pašreizējā koalīcija paliks pie varas, tā centīsies izvairīties no soda maksāšanas, tādā gadījumā mēs vērsīsimies prokuratūrā un prasīsim, lai prokuratūra civiltiesiskā kārtā, aizstāvot Rīgas domes intereses, vērstos pret “Rīgas satiksmes” valdes locekļiem, kapitāldaļu turētāju [Rīgas mēra Nila] Ušakovu un viņi maksātu no saviem privātajiem līdzekļiem,” pauda Rīgas domes deputāte Sarmīte Ēlerte (“Vienotība”).

“Vienotības” frakcijas vadītājas vietnieks Olafs Pulks arī atgādināja Rīgas mēra Nila Ušakova vēl 2014. gadā teikto, ka “Rīgas mikroautobusu satiksmei” pie sava sākotnējā tarifa - 50 santīmu jeb 70 centu -  būs jāpaliek un to nedrīkstēs celt.

Rīgas mērs prombūtnes dēļ to nevarēja komentēt, taču viņa partijas biedrs, “Saskaņas” deputāts un  Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas vadītājs Vadims Baraņņiks sacīja, ka, viņaprāt, viss noticis saskaņā ar līgumu.

“Manuprāt, Konkurences padome nepareizi interpretē normatīvos aktus, jo transporta nozarei ir speciāls regulējums, kas prasa nodrošināt vienotu tīklu. Paņēma apakšuzņēmēju un izveidoja apakšuzņēmēja attiecības,” skaidroja Baraņņiks.

Domes sēdē diskusijas par šo jautājumu ilga ap pusotru stundu. Brīžiem arī paaugstinātos toņos – gan par to, kā opozīcija noformulējusi lēmumprojektu un vai tas ir juridiski korekts, gan arī par to, vai vienota cena ir vai nav pārkāpums.

“Es tomēr aicinātu skatīties pēc būtības, nevis grūst tur kaut kādus ciparus; es nezinu, četru gadu laikā neviens no tiem pārkāpumiem, kas ir bijis “Rīgas satiksmē”, nav bijis pietiekošs, lai mēs prasītu atbildību no valdes. Nē, viss ir kārtībā, visi skandāli korupcija un tā tālāk, viss ir forši, rullējam tālāk! Es tomēr aicinātu izvērtēt pēc būtības, kas notiek “Rīgas satiksmē”,”  aicināja Rīgas domes deputāts Ģirts Lapiņš (NA).

Savukārt domnieks Vjačeslavs Stepaņenko no koalīcijā esošās partijas “Gods kalpot Rīgai” jautāja – “ko šobrīd mums piedāvā opozīcija?” Un pats atbildēja: “Opozīcija mums faktiski piedāvā liegt “Rīgas satiksmei” savas tiesības uz aizstāvību. Pierādīt savu patiesību tiesā, ka šajā strīdā “Rīgas satiksmei” ir savi argumenti, kurus šobrīd klaji ignorē opozīcijas deputāti, viņi pat nepiedāvā iespēju ar tiem iepazīties. Tā vietā viņi piedāvā Rīgas domei uzreiz sodīt – tos, tos un tos!”

Balsojumā ar 37 koalīcijas balsīm ''pret'' un 14 opozīcijas balsīm ''par'' lēmumprojekts tika noraidīts.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti