Rīga par 90 tūkstošiem Mežaparkā cels tualeti

Jēkabpilī par 85 tūkstošiem eiro uzbūvētā sabiedriskā tualete, ko vietējie jau nodēvējuši par zelta mazmājiņu un pilsētas jauno tūrisma galamērķi, visticamāk, tomēr nebūs dārgāk uzceltās labierīcības šosezon. Aktualizētais Rīgas investīciju plāns rāda, ka galvaspilsēta par publiskās tualetes būvniecību gatavojas tērēt pat 90 tūkstošus eiro. Tomēr budžetā naudas arvien esot par maz, lai Rīga nodrošinātu pietiekamu tualešu skaitu.

Rīgas dome tuvākajā laikā plāno apstiprināt aktualizēto Mājokļu un vides departamenta investīciju plānu nākamajiem diviem gadiem. Tajā iecerēta virkne darbu, kuru kopējās izmaksas tiek prognozētas nu jau gandrīz 50 miljonu eiro apmērā. Lielākais tēriņu kāpums izveidojies, jo pašvaldība iecerējusi vairākas savas dzīvojamās ēkas pieslēgt centralizētajai ūdensapgādei.

Tāpat plāns rāda, ka vairums no investīciju dokumentā iekļautajiem darbiem netiks paveikti sākotnēji plānotajā termiņā, bet ar vairāku gadu nobīdi. Pārcelti arī tualešu sakārtošanas un jaunu izbūves darbi.

Rīgas domes Vides pārvaldes priekšnieka vietniece Lana Puntusa atzīst, ka pašvaldības budžetā pašlaik naudas nav pat jau esošo tualešu atjaunošanai: “Šobrīd jau no pamatbudžeta notiek kabīņu iekštelpu un iekštelpu aprīkojuma remontdarbi, kā arī santehnikas iekārtu remonta darbi. Mēs varētu arī turpmāk remontēt tualetes.”

Tāpēc Rīgas publisko tualešu pārbūvei investīciju plānā šogad ieplānots 41 tūkstotis eiro. Savukārt trīs gadu laikā Mājokļu un vides departaments iecerējis uzcelt divas jaunas tualetes Janševska prospektā Mežaparkā un Nordeķu parkā. Abām ieplānoti 180 tūkstoši eiro.

Departamenta direktors Anatolijs Aļeksejenko 90 tūkstošu eiro izmaksas par vienu tualeti sauc par adekvātām: “Ja mēs ņemsim koka tualeti, tad būs zem desmit tūkstošiem. Ja mēs ņemsim modernu, kura kalpos ilgu laiku un kuras ražo ārzemēs divās valstīs – čehu vai Ķīnas. Mēs pagājušajā reizē izvēlējāmies čehu tualetes. Jūs redzat, tās ir skaistas un strādā ilgi, neraugoties pat uz vandāļiem.”

Aļeksejenko atzīst, ka galvaspilsētā publisko labierīcību trūkst – tādu nav vairāku sabiedriskā transporta maršrutu galapunktos, tāpat virkne atpūtas vietu, bērnu laukumu un parku arvien gaida atvieglošanās vietu izbūvi. Piemēram, Arkādijas parkā vai pie rotaļu laukuma Mežaparkā esošās mazmājiņas nevar sakārtot un atvērt, jo nav centralizētās ūdensapgādes, savukārt tās izbūve maksājot 100 tūkstošus eiro, ko Rīga nevarot atļauties.

Pašlaik pašvaldība tikai varot spēt pielabot esošās tualetes, atzīst Mājokļu un vides departamenta direktors.

Jāpiebilst, ka pa kādai sabiedriskajai tualetei mēdz uzbūvēt arī citas Rīgas domes struktūras, kas pēc darbu pabeigšanas tās nodod Mājokļu un vides departamentam.

6 komentāri
Anonīms lietotājs 17877
Toties krievvalodīgie būs stāvā sajūsmā par Nila varoņdarbiem. Tas nekas, ka pa šo naudu varēja kādu ielas gabalu salabot, vai noasfaltēt kādu Rīgas ielu, jo kauns galvaspilsētā iela putekļu klāta, smilšu ceļš.
Zigmārs Rankevics
Mēs par tādu naudu uzcēlām sakņu angāru, ar sendvičpaneļu jumtu un fibo bloki plus putjiks 10 sienas, ar vārtiem un elektrību 360 m2 ēku, te tik fāteriem sanāk mazmājiņai:)))
Anonīms lietotājs 17742
Kauns, ka pat ateju nevaram Latvijā izgatavot, bet jāņem no čehiem vai ķīniešiem.
Kaito Hawk
Kopš kura laika tas ir kauns? Latvijas kuģu būvētava gatavo kuģus skandināvu valstīm un netikai, vai viņiem par to jākaunās? Vienkārši tik aplami komentāri.
Sir Imants Ronis
Uz to vien bauri ir spejigi , ka teret nodoklu maksataju naudu par atejam . Kad beidzot saksim augligi saimniekot ?
Vitauts Uzvārds ''B.''
Vajag ievēlēt ''zaļos'' vai ''nacionālistus''. Viņi jau ir parādījuši pirms tam, cik ''auglīgi'' viņi 20 gadus Rīgu vadīja.- vai pārteicos, nolaida pa ''grunti'' ielas un trotuārus.
Pievienot komentāru
Latvijā
Ziņas
Jaunākie

Populārākie
Interesanti