Dienas ziņas

Katram maratonam pa eglītei

Dienas ziņas

Atklāta vājredzīgo un neredzīgo keramikas izstāde

2013.gada bilance - ar plus zīmi

Rēzeknē un Daugavpilī 2013.gada bilance – ar plus zīmi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Tuvojoties gadu mijai, cilvēki, kā ierasts, izvērtē aizejošo gadu un domās ieskicē nākotnes prognozes. 2013.gads Latvijā iezīmējās gan ar priecīgiem, gan diemžēl arī ar traģiskiem notikumiem, kas skāra visus valsts iedzīvotājus. Bet būtiskas pārmaiņas notikušas arī Latgalē, kur ir uzceltas jaunas, sabiedriski nozīmīgas ēkas un mazinājies bezdarbs. To pamanījuši Latgales reģionālās televīzijas aptaujātie rēzeknieši un daugavpilieši.

Raibs kā dzeņa vēders – tāds ir bijis 2013.gads. Kopumā lielāko Latgales pilsētu – Rēzeknes un Daugavpils – iedzīvotāji aizejošo gadu vērtē kā veiksmīgu gan personīgajā dzīvē, gan vietējo pašvaldību un arī valsts mērogā.

„Šis gads ir bijis veiksmīgs, mēs apprecējāmies, ģimene kļuva kuplāka – piedzima bērniņš," saka rēzekniete Anastasija. „Tiešām gribētos, lai te ir vairāk bērnu spēļu laukumu, bet citādi viss ir labi."

Savukārt Arvis un Viktorija, kuri satikās šogad Dziesmu un deju svētkos un sadejojās, bet tagad dzīvo kopā Vācijā, uzskata, ka Rēzekne beidzot izskatās kā paraugs Eiropas pilsētām.

Super, koncertzāle, jauniešu centrs, atjaunotie ceļi – pilsēta beidzot izskatās kā paraugs Eiropas pilsētām, kā tādām un nav, ka tu atbrauc un liekas, ka tie ir lauki," sajūsmu pauž Viktorija.

„Viss tāpat ir labi, daudz kas labs paveikts. Gribu, lai ātrāk uzceļ sporta kompleksu, citādi viss pamazām kust uz priekšu, ir liels izrāviens," atzīst rēzeknietis Jurijs

„Pilsēta kļuvusi atjaunota, dome strādā labāk, pilsētā taisa tramvaja līnijas, savukārt līdz šim bija ļoti vāji," spriež daugavpilietis Romāns.

Lai gan aizejošo gadu iedzīvotāji pārsvarā vērtē ar plus zīmi, joprojām ir problēmjautājumi, ko nākamajā gadā jārisina. Viens no tiem - darba vietu deficīts.

Rēzekniete Marina domā, ka būtu labi, "ja būtu kādas atjaunotas rūpnīcas vai uzceltas jaunas", jo darba vietas ir nepieciešamas. Savukārt daugavpiliete Irina gluži pretēji uzskata, ka „šeit ir pietiekoši daudz darbavietu, var strādāt un attīstīt Latviju".

Visvairāk iedzīvotāji šobrīd bažījas par nenovēršamo pāreju uz eiro. Daži tādēļ, ka jau vairākkārt ir piedzīvota valūtas maiņa, kas nesaistās ar labām atmiņām, daži vienkārši baidās no nezināmā, citi uztraucas par iespējamo latviskās identitātes zaudēšanu.

Izskatās, ka arī 2014.gads sola krāsainību – tiks ievēlēta jauna valdība, sāksim norēķināties ar eiro, Rīga kļūs par Eiropas kultūras galvaspilsētu – arī šie notikumi ietekmēs visas Latvijas iedzīvotāju ikdienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti