Prezidents: Tā ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība

"Šis ir gadījums, kas ir jāsauc skaidri, ka tā ir milzīga skaita neaizsargātu cilvēku slepkavība un tā arī būtu jārīkojas," Latvijas Televīzijai sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

"Tā ir kompleksa lieta un to nevar saukt par nelaimes gadījumu, jo daba tur nav piedalījusies. Tur nevar neko pārmest ārējiem spēkiem. Tā ir mūsu pašu ilgi krātā nelaime, kas ir realizējusies ar tik šausmīgām sekām," teica prezidents.

Viņš arī norādīja, ka šoreiz ir jāiesaista neatkarīga ekspertīze no citas zemes, kas nav saistīta ar Latviju vai celtniecības biznesu. "Mēs esam tik tālu no normālas valsts, ka būsim atkal spiesti aicināt palīgā cilvēkus, kas ir izveidojuši valstis, kur šī atbildība ir," sacīja prezidents.

"Nevar šo lietu izmeklēt pusgadu. Tad būs tādas aizsardzības sabūvētas," viņš teica.

Prezidents piekrīt tai versijai, ka tur nav viena konkrēta lieta, bet lietu ķēde, kas ir krājusies gadiem un realizējusies tādā rezultātā. Viņš norāda, ka līdzīga situācija ir arī citās jomās, piemēram, ar drošību uz ceļiem, uzņēmumu bankrotiem utml.

"Ir jāizbeidz spēlēšanās, ka tēlojam politisko atbildību. Šeit tās sekas ir redzamas tādā veidā, kas ir pilnīgi neatgriezenisks. Jāmaina daudz kas politiskajā sistēmā. Skaidrs, ka ir vājums un bezatbildība visos līmeņos, kad tiek nondrošināts, ka neviens ne par ko neatbild," kritizēja Bērziņš.

Viņš uzskata, ka atbildīgo ir ļoti daudz, un pauda cerību, ka vēlētāji novērtēs un beigsies šis "politiskais bizness". "Tā tas turpināties nedrīkst. Mums ir tikai viena demokrātijas puse – tiesības, atbildības nav," viņš teica.

Kā vienīgo pozitīvo šajā notikumā Bērziņš saskatīja cilvēku vienotību. "Skaidri parādījās, ka Latvijas cilvēki ir vienoti. Cilvēki pierādīja, ka tur viss ir kārtībā. Ļoti slikti mums ir izveidojusies vara un likumdošana," viņš teica,

50 komentāri
richards
Vienkārši neticāms ka kāds būtu ar nolūku nogalinājis nevainīgus cilvēkus šadā veidā. Prezidents Bērziņš ir emocionāli aizrāvies. Taču šādās reizēs sagaidām kautko nosvērtāku no valsts vadoņa.
Jana Anna Petrovica
Ak, tauta! Muus neviens nesargaas, ja to nedariisim pashi! Tikai pashi vien, ar savaam rokaam, savu miesu metot uz " ambrazuuras".. Prezidentam, cepuri nost!, vinsh nerunaa skaisti un gramatiski pareizi, bet taisniibu! Personiski es,- Jana Anna Petrovicha, apnjemos staaties celjaa netaisniibai un pazemojumiem, ko mums LV pilsonjiem naakas sheit, savaa zemee ciest! E tam vairs neesmu gatava, veelos buut savas zemes saimnieks un sargs!
Ieva
Ja Bērziņš patiešām vēlas panākt to, ko viņš saka, viņam vajadzēja sākt ar sevi. Būtu nostājies tautas priekšā un pateicis - " Es atkāpjos, jo vēlos reiz šo sistēmu lauzt un lai ar šo brīdi visi amatpersonu vārdi saskan ar darbiem. Ja arī šeit un šobrīd neesmu gatavs grēksūdzei savai tautai, tad apsolu, ka tāda būs! Pašlaik neesmu tiesīgs tālāk valkāt PREZIDENTA vārdu!" Pagaidām viņš liekuļo tāpat kā tie, ko viņš piesauc!
TanteSidra
Ieva, 12:43 "...Būtu nostājies tautas priekšā un pateicis - "Es atkāpjos, jo vēlos reiz šo sistēmu lauzt..." ...Pagaidām viņš liekuļo..." ~~~~~~~~~~~~~~~~~ ja viņš atkāpsies, neko nevarēs lauzt. Prezidenta atkāpšanos emocionāli to destabilizējot pašlaik ļoti var vēlēties lietā iejauktie Sistēmai piederīgie. Ieva, - varbūt Jūs liekuļojiet.
Māris Veidemanis
Te un citur interneta vietnēs tauta dalās ar savu informāciju.Atskan idejas un ieteikumi šo informāciju nodot policijā. Var un vajag informēt policiju, bet efektīgāk, man šķiet, visus šos faktus nosūtīt ārzemju informācijas aģentūrām.Tad tiešām, varbūt, nespēs visu noklusēt. Vēl...Vai nepastāv iespējaVarbūt prezidents... Varbūt prezident, KĀ PRIVĀTPERSONA, kopā ar tautu var vērsries vērsties ar tautas iesniegumu neatkarīgā tiesā, jo sen ir zudusi ticība taisnīgai tiesai Latvijā.
pārdomas
Par celtniecību jaunajos projektos sabiedrībā runāja jau gadiem. Tā kā šis notikums nebija nekas īpašs, to paredzēja un gaidīja. Drusku Mērfijs nostrādāja, jo sanāca pārāk daudz kopā. Dīvaina jumta konstrukcija, aizdomīgi materiāli, stulbas izdarības uz jumta, kas izrādījās nav pat nostiprināts un pa perimetru nogāzās, signalizācijas ignorēšana, smagi bloki lielā augstumā virs cilvēku galvām, lietus peļķes uz jumta, sastrēgumstunda, pilnīgs bezpreģels kontrolē. Nevienu jau neuztrauca, ka kas tāds var notikt. Praksē tas ir nedaudz "ugly" un redz- prezidents pārskatot savu attieksmi. Ušakovs - ne, cieti nervi un pats tur degunu nebāza, no attāluma līķi ir pieciešami, un okupantu ideologam līķi patīk. Celšot memoriālu. Kam? Paša noziedzīgajai pārvaldei? Vēl viens okupanta memoriāls? Varbūt uz ceļa arī pie katras nopietnas avārijas vietas pa memoriālam?
pārpublicēts, autors nezināms
Ja runā par iespējamo vainīgo vārdiem un uzvārdiem, patiesībā nekur tāļu nekas nav jāmeklē: Projekts "Daudzstāvu dzīvojamā ēka un tirdzniecības centrs" Rīgā, Priedaines ielā 20 tika realizēts divās kārtās, tehniskie projekti abām kārtām akceptēti 2010.gadā. 1.kārtā tika uzbūvēts tirdzniecības centrs Maxima, objekts nodots ekspluatācijā pirms diviem gadiem. Jau toreiz bija paredzēts, ka 2.kārtā plāno uzbūvēt 12 stāvu dzīvojamo ēku un izveidot labiekārtojumu uz tirdzniecības centra jumta. Būvatļauja otrās kārtas darbiem tika izdota 2012.gada septembrī un negadījums notika darbu veikšanas laikā. Projekta pasūtītājs ir SIA "Homburg Zolitude", projektētājs un autoruzraugs – Arhitektu firma "KUBS" SIA, būvprojekta vadītājs – Andris Kalinka, galvenais būvuzņēmējs - SIA "RE&RE", atbildīgais būvdarbu vadītājs 1.kārtā – Staņislavs Kumpiņš, atbildīgais būvdarbu vadītājs 2.kārtā – Jevgenijs Ņesterovičs, būvuzraugs – Mārtiņš Draudiņš, inženierģeoloģiskos izpētes darbus veica A/S "Ģeoserviss".
turpinājums
Skiču projekts saskaņots Rīgas pilsētas būvvaldē 2009.gadā. Šajā paša gadā būvprojekta vadītājs Andris Kalinka apliecinājis tehniskā projekta risinājumu atbilstību Latvijas būvnormatīvu un citu normatīvo aktu prasībām. Darbu organizācijas projektu (DOP) izstrādājusi Arhitektu firma "KUBS", DOP daļas projektētāja bijusi Maija Lagzdiņa. Atbilstoši DOP saturam DOP izstrādāts, lai būvju celtniecības laikā, ja tas ir tehnoloģiski nepieciešams, nodrošinātu būves vai tās daļu mehānisko stiprību un stabilitāti. Būvkonstrukciju (BK) daļas projektētājs bijis SIA "HND Grupa", BK daļas vadītājs - Ivars Sergets, kurš apliecinājis tehniskā projekta risinājumu atbilstību Latvijas būvnormatīvu un citu normatīvo aktu prasībām. Ekspertīzes ģenerālajam plānam un arhitektūras daļai veicis arhitekts A.Zlaugotnis, būvkonstrukciju daļai - būvinženieris A.Gulbis, ugunsdrošības pasākumu pārskatam – būvinženieris A.Melnalksnis.
žēl
Paldies ltv par darbu,Bērziņš pareizi visu pasacīja .
hmmmmmmm
kāds mcs? mūsu glābēji nav muļļas,domā ko runā un klausies ko skaidro un skaidro visu laiku-katru soli izskaidro.cepuri nost mūsu VUGD priekšā.
nezinams
Pareizi? Nekas,ka vairak cilveku paliktu dzivi ja musu politikim nebutu tik liels lepnums uzzvanit krievijas MCS glabsanas dienestam,ar specialo aprikojumu,trenetiem cilvekiem un suniem?! Kapec presidents nepaskaidroja neko pa to cilvekiem? Kur ir ta demokratija?
nevienaldzīgais
beidzot prezidents ir pateicis ko tādu, kad es piekrītu par visiem 1000%... bet ir viens - ja runā, tad dari!!!!
Ieva
Ja Bērziņš patiešām vēlas panākt to, ko viņš saka, viņam vajadzēja sākt ar sevi. Būtu nostājies tautas priekšā un pateicis - " Es atkāpjos, jo vēlos reiz šo sistēmu lauzt un lai ar šo brīdi visi amatpersonu vārdi saskan ar darbiem. Ja arī šeit un šobrīd neesmu gatavs grēksūdzei savai tautai, tad apsolu, ka tāda būs! Pašlaik neesmu tiesīgs tālāk valkāt PREZIDENTA vārdu!" Pagaidām viņš liekuļo tāpat kā tie, ko viņš piesauc!
nu nezinu
Ja viņš būtu godīgs līdz galam,tad arī pateiktu,ka amatā pats atrodas tieši nejēdzīgās sistēmas ielikts.Par viņu vienkārši vienojās lielākie Latvijas korumpanti,kuri ir nopirkuši un algo joprojām balsotājus Saeimā.Vai tas kādam ir noslēpums? Šī nelaime lielā,ja ne vislielākajā mērā ir koruptīvas būvniecības vides rezultāts.Ja var nopirkt politisku partiju,tad būvvalde ir nieks.Un diemžēl Bērziņš personificē korupciju visā tās postā un viltus spožumā, jo viņš nav labākais no labākajiem.Nav pat labākais.Viņš ir izdevīgākais. Tas notiek arī būvniecībā - būvē izdevīgākie,materiāli arī ir lētākie,jo izdevīgākie,un kontrolē arī izdevīgākie,kurus vada šoferu dēli. Galapunkts ir sasniegts.
Ilva
Jācer, kad no viņa puses tā nav tikai tukša runāšana.
Daina
Kāds ir kaut ko dzirdējis par bērniņiem,kas izglābti vai ... ?
Jānis Kripa
Pilnīgi piekrītu Valsts Przidenta teiktajam. Lai Dievs dotu, ka attiecīgie pasākumi tiktu veikti, lai tādas traģēdijas turpmāk neatkārtotos un cilvēki neietu bezjēdzīgi bojā arī citās jomās.
Lauku brunete
Es arī pirmo reizi novertēju prezidenta runu kā PATIESU UN GODĪGU! Tā ir mūsu valsts pastāvošā iekārta šobrīd - SISTĒMA un tajā strādājušie cilvēki, kuriem pēdējos gados taupot, ir zudusi izpratne par kvalitāti, atbildību un saprātīgumu sevis, citu cilvēku un Dieva priekšā ... ATBILDĪBA un TIESĪBAS!!! Atbildība par padarīto un tiesības uz dzīvi ..., vai nav nežēlīgs salīdzinājums!!!
No RD porāla
Pēc glābšanas darbu un izmeklēšanas pabeigšanas Zolitūdes Maximas ēkas grausts tiks nojaukts, šodien paziņoja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Viņš norāda, ka pēc ekspertīžu veikšanas tiks lemts arī par blakus esošās jaunceltnes iespējamo demontāžu. “Uzskatu, ka šajā vietā turpmāk būtu jāizliedz kaut ko būvēt, vienlaicīgi lemsim par memoriāla izveidi traģēdijas vietā,” saka N.Ušakovs.
Hmm
Prezidents izmanto sēras, lai aicinātu uz apvērsumu, autoritāro režīmu un linča tiesu - ģeniāli. Šķiet šeit ir kā ar horoskopiem - cilvēki saklausījuši dažus teikumus, kam piekrīt atbalsta arī pārējo. Baisi
Janis Kravalis
Neesmu celtnieks, bet vai kāds vispār ir pamanījis, manuprāt ar armatūru tur noteikti ir pa maz, parasti ja būvē tad tomēr blokos ir daudz armatūras kas satur kopā visu ....
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti