Policijai trīs versijas par negadījuma iemesliem

Valsts policija par traģēdiju Zolitūdē izvirzījusi trīs versijas, piektdien pēc Krīzes vadības padomes sēdes žurnālistiem sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Pirmā versija ir saistīta ar objekta projektēšanas un uzraudzības iespējamiem pārkāpumiem. Otrā versija saistīta ar šī būvobjekta pirmās kārtas būvi, bet trešā versija saistīta ar otrās kārtas būves elementiem, proti, jumta seguma papildināšanu ar dažādiem materiāliem.

Šobrīd policija veic aktīvu izmeklēšanas darbu, aptaujā lieciniekus, cietušos un kriminālprocesā tiks nozīmētas ekspertīzes. Ekspertīžu veikšanā netiek izslēgta iespēja piesaistīt arī ārvalstu speciālistus.

Kā ziņots, ceturtdienas vakarā sabrukušā lielveikala "Maxima" drupās līdz plkst. 10.15 atrasti 26 bojāgājušie. Trīs no bojāgājušajiem ir ugunsdzēsēji.

Trauksme ieslēdzās desmit reizes

Savukārt aculiecinieki stāsta, ka dzirdējuši brīdinājuma signālus veikalā vēl pirms jumta sabrukuma. Arī „Maxima" apstiprinājusi šo informāciju, precizējot, ka signalizācija ieslēdzās desmit reizes plkst.16.21. Iemesli, kāpēc var ieslēgties trauksmes signāls, ir uguns, dūmi vai putekļi.

Veikala apsargs, kurš pašlaik atrodas slimnīcā reanimācijā, izdzirdot signalizāciju, konstatēja, ka tā iedarbojusies pagrabstāvā. Viņš devies uz turieni, bet pagrabā strādāja metinātāji. Iespējams viņš secināja, ka tas ir trauksmes signāla cēlonis.

Manuāli signalizāciju izslēgt neizdevās, tāpēc tika izsaukts signalizācijas uzņēmums.

Savukārt būvnieku pārstāvji visi kā viens uzsver, ka veiks padziļinātas pārbaudes, bet, virspusēji pārskatot projektus, to saskaņojumus un dokumentāciju, nav manāmas nekādas nesakritības.

Mēs neredzam iemeslu, kāpēc lai tas būtu no veicamajiem darbiem uz jumta. Jo principā šobrīd attiecībā pret šiem diviem iepriekšējiem gadiem, nekas netika darīts vairāk, smagāk, saka „Re&Re" pārstāve Mārīte Straume.

„Mēs pēdējo inspekciju veicām otrdien. Bijām tieši arī uz jumta un nekonstatējām pārkāpumus," skaidro būvuzraugs Markuss Molls.

Ēkas arhitekti norāda, ka jumts projektēts tā, lai izturētu vēl daudz lielākas slodzes, savukārt būvkonstruktoru uzņēmuma "HND grupa" īpašnieks ir pārliecināts, ka celtnes būvniecībā netika izmantoti nekvalitatīvi materiāli vai tehnika.

Tāpat atbildīgās būvfirmas "Re&Re" tehniskais direktors uzsver, ka vietā, kur iebruka jumts, darbi jau bija pabeigti un tur nav atradies neviens kilograms jumta labiekārtošanā izmantojamo materiālu. Pieaicinātais neatkarīgais būveksperts Valters Celmiņš skaidro, ka visas policijas versijas uzskatāmas par ļoti loģiskām, bet arī viņš pagaidām vairās kādu no tām izcelt īpaši.

5 komentāri
anna
kas taa par veikala vadibu,ka pat nemak pateikt cik cilveki stradaja pulkstens 18.oo vakaraa...
Nesaprotu
kāpēc vainīgie ir tikai būvnieki - tādi viņi arī ir! Bet bija taču signalizācijas trauksmes!!! Skaidrs, ka Maxima vadība necels trauksmi, jo plkst 18.00 nāk lielākais piķis, lai tur vai kas! Apskatīties kāds ir viņu ienākums plkst 18.00 un saprast cik viņi zemu vērtē savu klientu drošību.
Es gan
Palasi, kas tā bija par trauksmi - http://www.diena.lv/latvija/zinas/maxima-signalizacija-zolitudes-veikala-ieslegusies-aptuveni-10-reizes-14033895
Mans vārds
Pircēji - tas ir viens, bet veikala vadībai tomēr būtu jāspēj atšķirt trauksmes signāli. Un tomēr izrādījās, ka tā nebija viltus trauksme.
Es gan
Kāda signalizācija? Vai tu iedomātos sasaistīt apsardzes vai ugunsgrēka signalizācijas pēkšņu iedarbošanos ar ēkas tehniskā stāvokļa izmaiņām? Nav signalizācijas, kas brīdinātu, ka jumts iebruks. No publiski pieejamās informācijas secinu, ka Maximas darbinieki rīkojās pareizi - kad tā sāka skanēt, visus dzina ārā. Ja šopingotāji paši neklausa, tad ko vēl. Vadība noskaidroja, ka tā bija viltus trauksme (jo tā arī bija) un ļāva atgriezties.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti