Piebalgs: «Oligarhu sarunas» radījušas politisko krīzi un «Vienotībai» pienākums reaģēt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Līdzšinējais partijas “Vienotības” vadītājs Andris Piebalgs, kurš nolēma turpmāk nevadīt partiju, uzskata, ka rezonanse par „Rīdzenes sarunām” radījusi valstī politisku krīzi un nopietnas varas leģitimitātes problēmas, un partijai ir pienākums uz to reaģēt.

 

Sestdien, 19.augustā, atklājot partijas kongresu, kurā plānots pārvēlēt vadību,  Piebalgs delegātiem sacīja, ka „Latvijas cilvēki vairs nevēlas dzīvot valstī, kurā žargonā runājoši politiķi sarunā balsojumus savās un savu draugu interesēs, viņi ir pelnījuši ko labāku”, informēja "Vienotība".

“Ietērpt šo vēlmi reālā un atbildīgā politikā – tas ir “Vienotības” pamatuzdevums, gatavojoties Saeimas vēlēšanām,” kongresa delegātiem sacīja Piebalgs.

„Tiesiskums vienmēr būs ierakstīts “Vienotības” ģerbonī. Ar šo, valsts attīstībai tik svarīgo jautājumu nedrīkst spēlēties. Tā nav tēma, kur izrādīties, kur svaidīties ar vārdiem vai darbiem. “Vienotība”, protams, varētu šodien aiziet no valdības. Taču tas tikai radītu politisku nestabilitāti un pavērtu plašas iespējas tiem, kam patīk zvejot duļķainos ūdeņos. Tiem, kas politiska haosa apstākļos varētu realizēt savus “Rīdzenē” apspriestos plānus. Tas nav ”Vienotības” ceļš: mums svarīgāki ir darbi, nevis skaista poza,” uzsvēra partijas vadītājs.

Viņš arī pauda, ka partija nedrīkst “nedz nolaist rokas, nedz melot paši sev, ka viss ir labi un Saeimas vēlēšanās rezultāti ir garantēti”.

“Ar pašvaldību vēlēšanu rezultātiem vēlētājs mums ir devis laiku, aicina mūs saņemties, mobilizēties – eiropeiskas, attīstītas un taisnīgas Latvijas vārdā,” uzsvēra Andris Piebalgs.

„Mūsu uzdevums nav vienkārši saglabāties, vienkārši turpināt savu eksistenci, [..] šodien partijai ir jāmainās straujāk,” sacīja Piebalgs.

Piebalgs ir pārliecināts, ka partijas uzdevums ir panākt Valsts prezidenta ievēlēšanu Saeimā atklātā balsojumā un kategoriski iestāties pret tā dēvētajām „deputātu kvotām”, veidojot 2018. gada valsts budžetu.

Vērtējot situāciju partijā, Piebalgs uzsvēra, ka viņa mērķis partijas vadītāja amatā bija rūpēties par partijas struktūras un rīcībspējas saglabāšanu politiski nestabilā laikā, tāpat viņa vadmotīvs bija meklēt kopīgu ceļu konstruktīvam komandas darbam, tomēr atsevišķu biedru izpratne par politisko procesu nav bijusi ar to savienojama.

„Mūs ir pametuši cilvēki no abiem flangiem – gan tie, kam partija šķiet nepietiekami konservatīva, gan tie, kam partija šķiet nepietiekami liberāla. Turpretī mēs paliekam uzticīgi tām vērtībām, kuras izvēlējāmies jau 2011. gadā līdz ar partijas dibināšanu: eiropeisku un atbildīgu politiku, kura vienlaikus respektē mūsu valsts reālās vajadzības un visu tās iedzīvotāju intereses,” norādīja Piebalgs.     

Jau ziņots, ka pēc žurnāla "Ir" publiskotajām “Rīdzenes sarunām”, kurās tā saucamie oligarhi – Aivars Lembergs, bijušie politiķi Andris Šķēle un Ainars Šlesers – un pazīstami uzņēmēji esot pārrunājuši ietekmes sfēras dažādos uzņēmumos ar valsts kapitālu, augstu amatpersonu gāšanu un to, kā pārņemt varu medijos, Saeimā izveidota Saeima šim jautājumam veltīta parlamentārās  izmeklēšanas komisija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti