Pēc meksikāņu studenta aizturēšanas par laupīšanu Latvijai pārmet cilvēktiesību neievērošanu

Latvijai neglaimojoši izteikumi jau vairākas nedēļas izskan Meksikas medijos. Mūsu Valsts policijai tiek pārmesta cilvēktiesību neievērošana saistībā ar kāda meksikāņu studenta aizturēšanu aizdomās par laupīšanu. Policija pārmetumus kategoriski noraida un sauc tos par aizstāvības taktiku.

Daniels no Meksikas Rīgā ieradās pagājušā gada rudenī kā apmaiņas students. Līdz pat gada beigām viņš mācījās Rīgas Tehniskajā universitātē.

Taču 20.decembrī Danielu aizturēja. “Konkrētā persona tika turēta aizdomās par saistību ar laupīšanu, kā rezultātā vīrietim tika nolaupīta kredītkarte prettiesiskos nolūkos. Mēģinājums nebija veiksmīgs,” informē Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins.

Par laupīšanas upuri tiek uzskatīts kāds dānis, no kura meksikāņu students īsi brīdi īrējis dzīvokli Lāčplēša ielā. Tas jaunieti nav apmierinājis, un viņš dzīvokli pametis. Pēc tam abi atkal satikušies kādā Vecrīgas bārā, kur izcēlies konflikts.

Daniela aizturēšana plaši atspoguļota Meksikas medijos.

Gan puiša tēvs, gan draudzene, kas aizturēšanas brīdī ciemojās Latvijā, publiski uzskaitījuši virkni cilvēktiesību pārkāpumu no policijas puses.

Pēc Daniela aresta ne policija, ne kādas citas amatpersonas par notikušo neesot paziņojuši ne Meksikas vēstniecībai, ne konsulātam. Pēc Daniela teiktā, Latvijas valdība viņu apsūdz zādzībā, ko viņš nav pastrādājis, kā arī lika viņam parakstīt dokumentus, kas bija viņam nesaprotamā valodā, nepaskaidrojot to saturu.

Aizturētajam sākotnēji piešķirtā advokāte Janīna Pūce arī pauž šaubas par pierādījumu pietiekamību lietā, taču norāda – visas viņas aizstāvamā tiesības ir ievērotas. Vienlaikus advokāte kritizē veidu, kādā policija par notikušo ziņojusi Meksikas konsulātam – pa pastu. Tas gan nesaskan ar policijas pausto.

“Tajā brīdī, kad persona tika aizturēta, par notikušo tika paziņots Meksikas goda konsulam," stāsta policijas pārstāvis. Sākotnēji esot paziņots telefoniski, bet nākamajā dienā arī rakstiski: "Informācija tika sniegta gan Latvijas Republikas Ārlietu ministrijai, gan Meksikas vēstniecībai Zviedrijā. Lietvedības dokumenti, protams, ir latviešu valodā, taču ir pieejams tulks, kurš ir konkrētajā iecirknī, kur persona atrodas visu laiku. Un šis tulks arī mutiski iztulkoja dokumentu saturu un sniedza visus nepieciešamos paskaidrojumus, par ko tulks ir arī parakstījies uz dokumentiem."

Policija, baidoties, ka aizturētais pēc atbrīvošanas varētu pamest valsti, nesagaidot izmeklēšanas beigas, lūgusi tiesai piemērot Danielam apcietinājumu. Šobrīd par laupīšanu aizdomās turētais students no  Meksikas atrodas Matīsa cietumā, un, ja vien tiesa nemainīs savu lēmumu, viņš tur arī paliks līdz izmeklēšanas beigām.

Lai arī gadījums plaši atspoguļots Meksikas medijos un savākti jau teju 10 tūkstoši parakstu petīcijai “Taisnu tiesu Danielam”, Meksikas goda konsuls ar Latvijas Televīziju atteicās runāt: “Man nav dota atļauja to darīt. Mēs šobrīd ejam legālo ceļu un tas ir viss. Mēs tikai gribam palīdzēt savam pilsonim, un, ja par to runās prese, tas var mums kaitēt." 

Ja jaunieša vaina tiks pierādīta, viņam draud pat astoņu gadu cietumsods. Tad tiesai arī nāktos lemt, vai sods izciešams Latvijā, vai puisi izdot Meksikai.

5 komentāri
Melnais kvadrāts
Meksika īsti nepieder pie īstajiem Rietumiem.Viņiem pēcpusē iekšā nav jālien ne ar ,ne bez ziepēm.
haoss
Nost ar balto kundzību,visatļautību krāsainajiem....
Māris
Ja vainīgs tad lai sēž. Kad atsēdēs tad arī izdos Meksikai.
Hilarija
Kas tad tiem sudiem ir tiesibas darit vusu ,kas ienak prāta ,lai brauc uz meksiku laupa ,griez galvas utt .!
to
tu pasaki visiem saviem ruSSkij mir tautiešiem, kuri sēž Latvijas cietumos par laupīšanām, izvarošanām un galvu griešanām. ar vienu meksikāni paši tiksim galā
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti