Patērētāju sargs brīdina par bīstamiem spineriem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Ķīnā ražotais tā sauktais spineris (preces identifikācija NO:2701) neatbilst drošuma prasībām, proti, no rotaļlietas atdalās bateriju nodalījuma detaļas un tādējādi kļūst pieejamas tajos esošās baterijas. Par to pēc rotaļlietas laboratoriskās pārbaudes brīdina Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC). Kopumā pārbaudēs par nedrošiem atzīti 480 spineri.

Pēc Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas iestādes pieprasījuma PTAC ir pārbaudījis kopumā 6403 spinerus. Pārbaužu rezultātā šogad 1550 spinerus aizliegts importēt un nav atļauts laist brīvā apgrozībā, jo nav pierādīta to atbilstība drošuma prasībām.

Pirmajā un pagaidām vienīgajā laboratoriskajā pārbaudē PTAC secinājis, ka Ķīnā ražotais spineris (preces identifikācija NO:2701) neatbilst drošuma prasībām. Gan vizuāli pārbaudot, gan testējot, pārbaudēs par nedrošiem atzīti kopumā 480 spineri.

Rotaļlieta „Hand spinner” ar gaismiņām (NO:2701)
Rotaļlieta „Hand spinner” ar gaismiņām (NO:2701)

Šīs rotaļlietas atzītas par nedrošām, jo tām atdalās bateriju nodalījuma detaļas un tādējādi kļūst pieejamas tajos esošās baterijas. Tās, nejauši norijot, var radīt nopietnus barības vada, kuņģa, zarnu un centrālās asinsrites bojājumus, norāda PTAC.

PTAC aicina patērētājus pārliecināties, vai to rīcībā ir spineri, kuriem ir viegli pieejami bateriju nodalījumi un attiecīgi - arī baterijas. Ja bateriju nodalījums ir viegli atverams, centrs aicina pārtraukt izmantot šādus izstrādājumus. Tāpat patērētāju sargs aicina neiegādāties nezināmas izcelsmes rotaļlietas, tostarp spinerus.

Centrs vērš uzmanību uz to, ka bateriju nodalījumam jābūt cieši noslēgtam, lai bērns tajā esošajām baterijām nevarētu piekļūt. Tam jābūt atveramam tikai ar instrumenta palīdzību vai bateriju nodalījuma vāka atvēršanai nepieciešamas divas dažādas kustības.

PTAC atgādina, ka rotaļlietu marķējumā jābūt:

  • CE marķējumam;
  • identifikācijas elementam (piemēram, modeļa numurs, svītrkods u.c.);
  • ražotāja nosaukumam (firmai) vai reģistrētai preču zīmei un adresei, kur ar ražotāju iespējams sazināties;
  • ja rotaļlieta ražota ārpus Eiropas Savienības, arī importētāja nosaukumam (firmai) vai reģistrētai preču zīmei un adresei, kur ar importētāju var sazināties;
  • ja nepieciešams, norādītiem brīdinājumiem saistībā ar rotaļlietas lietojumu, piemēram, "Nav piemērots bērniem, kas jaunāki par 36 mēnešiem" (vai brīdinājuma simbols) un norādījums par apdraudējumu, kā arī, ja nepieciešams, pievienotai piktogrammai vai citai informatīvai zīmei ar norādi par īpašu risku vai lietojumu.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti